0

بارش شدید باران تا ۷ فروردین در گیلان ادامه دارد

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

بارش شدید باران تا ۷ فروردین در گیلان ادامه دارد

 
مدیرکل هواشناسی گیلان از کاهش ۱۲ درجه‌ای دما در این استان خبر داد و گفت:‌ بر اساس نقشه‌های هواشناسی سامانه بارشی تا ظهر روز چهارشنبه ۷ فروردین در گیلان مستقر است.

خبرگزاری تسنیم: محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان اظهار داشت: بر اساس الگوها و نقشه‌های هواشناسی فعالیت سامانه بارشی در دوشنبه 5 فروردین شدت بیشتری به خود می‌گیرد و بارش باران با کاهش 6 تا 12 درجه‌ای دمای هوا به صورت متناوب تا چهارشنبه 7 فروردین ادامه پیدا می‌کند.

مدیرکل هواشناسی گیلان بارندگی،‌ وزش باد، وقوع رعد و برق و پدیده‌های جوی این‌چنینی را در دو روز آینده مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 5 و 6 فروردین برای ارتفاعات و نواحی کوهستانی استان گیلان نیز بارش برف و وقوع کولاک پیش‌بینی می‌‌شود.

دادرس با بیان اینکه از چهارشنبه ظهر بارش باران و برف در گیلان متوقف و این سامانه از استان خارج می‌شود تصریح کرد: اخطاریه‌های لازم برای دستگاه‌های ذیربط صادر شده است بنابراین انتظار داریم مسئولان مربوطه اقدامات لازم جهت مقابله با حوادث احتمالی را انجام دهند.

وی به همراه داشتن تجهیزات زمستانی توسط رانندگان برای تردد در مناطق کوهستانی و برف‌گیر استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: با توجه به بارش باران شدید به مردم و مسافران نوروزی توصیه می‌شود از استقرار در حاشیه رودخانه‌های استان گیلان خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان وقوع آب‌گرفتگی، جاری شدن سیلاب و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها در استان را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: کاهش دما، افزایش ابر، وزش باد و بارندگی شدید پدیده قالب برخی از نقاط گیلان به‌ویژه ارتفاعات و دامنه‌های استان تا چهارشنبه 7 فروردین است.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 5 فروردین 1398  5:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها