0

بیماری هایی که گوسفندان ممکن است به آن ها مبتلا شوند .

 
gosfandzende
gosfandzende
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اسفند 1397 
تعداد پست ها : 12

بیماری هایی که گوسفندان ممکن است به آن ها مبتلا شوند .

یکی از حیواناتی که توسط انسان اهلی شده است ، گوسفند است . افراد زیادی در روستا به دامپروری مشغول هستند و از این راه کسب در آمد می کنند . در پرورش گوسفندان باید نکات بهداتشی را رعایت کنیم چون ممکن است که رعایت نکردن اصول بهداشتی موجب بروز بیماری در گوسفندان و مرگ و میر آن ها شود . 

بیماری های خاصی گوسفندان را تهدید می کند که به صورت زیر است : 

- اسهال خونی که در دو هفته اول زندگی بره های کوچک بسیار شایع است . گاهی اوقات بره ها بدون آن که علائمی از اسهال در آن ها مشاهده شود از بین می روند . 

- بیماری اسکرپی که در این بیماری حیوان بدنش را به اجسام می مالد . هیچ گونه درمانی برای این بیماری شناخته نشده است . 

-  یکی از بدترین بیماری های انگلی که گوسفندان را تهدید می کند ، بیماری استرنژیلوز گوارشی است . در این بیماری فک حیوان ورم می کند و پشم حیوان به آسانی از بدنش جدا می شود .

- بیماری استرنژیلوز ریوی که در این بیماری کرم ها به ریه گوسفندان نفوذ می کنند و از علائم اصلی این بیماری سرفه و خروج مواد چرکی از بینی دام است . 

برای تهیه دام به مراکزی مراجعه نمایید که دارای تاییدیه از سازمان دامپزشکی باشند تا دام سالم در اختیار شما قرار بگیرد . مرکز گوسفند زنده زیر نظر این سازمان فعالیت می کند و در این مرکز به طور مستمر دام ها معاینه می شوند که جلوی توزیع بیماری در بین آن ها گرفته شود . 

 

 

دوشنبه 27 اسفند 1397  10:37 AM
تشکرات از این پست
reza751120
reza751120
reza751120
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1397 
تعداد پست ها : 498
محل سکونت : آذربایجان شرقی
دوشنبه 27 اسفند 1397  1:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها