0

حوزه علميه همدان نيازمند راه‌اندازي دروس خارج رسمي است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

حوزه علميه همدان نيازمند راه‌اندازي دروس خارج رسمي است

89/10/23 - 15:44
شماره:8910230354
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس حوزه علميه همدان:
حوزه علميه همدان نيازمند راه‌اندازي دروس خارج رسمي است

خبرگزاري فارس: رئيس حوزه علميه استان همدان گفت: حوزه علميه استان همدان نيازمند راه‌اندازي دروس خارج رسمي براي فارغ‌التحصيلان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، حجت‌الاسلام سيدمصطفي موسوي اصفهاني پيش از ظهر امروز در شوراي اداري استان همدان اظهار داشت: تبيين جايگاه و اهميت حوزه‌هاي علميه وظيفه‌اي است كه فرد فرد ما نسبت به تصويب حوزه‌هاي علميه در ابعاد گوناگون داريم.
وي ادامه داد: ايجاد شوراي عالي به مركزيت استان‌ها، تغيير و تحول و جهش بزرگي است كه در حوزه‌هاي علميه به لطف الهي و رهنمودهاي رهبري و تلاش شبانه‌روزي شوراي عالي حوزه علميه قم به تصويب رسيده است كه در هر استاني اجرا شده و مانند هر برنامه‌اي نياز به شناخت دقيق دارد.
رئيس حوزه علميه استان همدان تشكيل اين شورا را نويدبخش حل مشكلات روحانيان چه در بخش مادي و چه معنوي دانست و افزود: پس از شناخت دقيق ابعاد تغيير و تحول، حوزه علميه نيازمند همراهي و همكاري همه مسئولان است تا بتوان براي حوزه علميه گام‌هاي بزرگي برداشته شود.
وي بيان داشت: استان همدان داراي 14 حوزه علميه برادران است كه يك هزار و 100 طلبه در آن كسب علم مي‌كنند كه از سطح يك تا پايه دهم در آنها فعال است.
موسوي اصفهاني با بيان اينكه حوزه علميه استان همدان نيازمند راه‌اندازي دروس خارج رسمي براي فارغ‌التحصيلان است، تصريح كرد: اميدواريم طيف موازين و قوانين اين دروس ارزيابي و دروس خارج رسمي مدوني ايجاد شود.
وي اظهار داشت: با وجود اينكه استان همدان داراي يك هزار و 200 روستا است، شب‌هاي جمعه تنها قدرت اعزام 50 تا 60 طلبه به روستاهاي فاقد روحاني داريم كه بايد با گسترش آنها فرهنگ جامعه به سمت دينداري سوق يابد.
رئيس حوزه علميه استان همدان تصريح كرد: روستاهايي كه بيش از 30 سال براي آباداني كشور، در هشت سال جنگ تحميلي در اهداي شهداي گران‌بها و در مقابله با فتنه سال اخير حضور داشتند، بايد در ايجاد مسائل ديني دست آنها را گرفته و مسائل ديني را براي آنها تبيين كنيم.
وي گفت: در روستاهايي كه امكان ايجاد خانه عالم وجود دارد بايد اين امكان فراهم شود تا مردم بيشتر با مسائل ديني آشنا شوند.
موسوي اصفهاني در ادامه به تشكيل شوراي عالي در همدان اشاره كرد و افزود: اين شورا كه متشكل از هفت نفر است در استان به رياست امام جمعه همدان بوده و رئيس حوزه علميه نيز به عنوان عضو و مدير اجرايي در آن حضور دارد.
وي در پايان خاطرنشان كرد: از مدرسان حوزه، طلاب، علما و مسئولان استان براي تحقق منويات رهبري و تقويت حوزه علميه دست ياري مي‌طلبيم و آمادگي استفاده از تمام ظرفيت‌هاي استان در اين خصوص را داريم.

 
 
پنج شنبه 23 دی 1389  7:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها