0

انتقاد یک نماینده مجلس از آیت‌الله جنتی

 
Meysam_Vampair
Meysam_Vampair
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 1442

انتقاد یک نماینده مجلس از آیت‌الله جنتی

کد مطلب : 66224 23 دی 1389 ساعت 10:17عضو جامعه روحانیت مبارز تهران، مطالب مطرح شده از سوی امام جمعه موقت تهران درباره انتقاد به مجلس را نشانه کم لطفی وی، بی اطلاعیش و یا ارائه اطلاعات غلط به وی دانست.

سیدرضا اکرمی نماینده تهران در واکنش به سخنان احمد جنتی امام جمعه تهران که گفته بود دولت و وزرا برای اجرای هدفمند کردن یارانه​ها شبانه​روزی کار می کنند و درست نیست که در چنین شرایطی مدام برای پاسخ به سوالات نمایندگان، به مجلس احضار شوند، به خبرآنلاین گفت: ما هر روز در کشور مسائل خاصی دارم. یک روز بحث انرژی هسته ای، یک روز بحث انتخابات، یک روز هم هدفمند کردن یارانه​ها. در کشوری که انقلاب شده همیشه مسائل حساس وجود دارد و نمی​شود که هر روز چیزی را بهانه عملیاتی نشدن نظارت مجلس کرد.

وی با ابراز تاسف از بیان اینگونه مطالب، ادامه داد: یک وزیر یا رئیس جمهور ممکن است که از صبح تا شب کار کند. این منافاتی ندارد که بررسی کنیم کارهای آنها بر طبق قانون هست یا آقایان دارند صبح تا شب خلاف قانون عمل می​کنند؟ بررسی​های ما نشان می​دهد که بخشی از کارهای آنها خلاف قانون است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از عملکرد بنگاه​های زودبازده به عنوان بخشی از اقدامات خلاف قانون دولت یاد کرد و گفت: در روزنامه​ها خواندم که 20 هزار میلیارد تومان برای ایجاد 3میلیون و 100 هزار شغل در نظر گرفته شده بوده اما فقط 900هزار شغل از قبل ایجاد بنگاه​های زود بازده ایجاد شده است. مجلس حق دارد که این موضوع را بررسی کند که چرا این کار محقق نشده است؟ چطور 20 هزار میلیارد تومان بودجه مملکت را هزینه کرده​اند که فقط 30 درصد اهدافشان محقق شده است؟

اکرمی با بیان اینکه نمی​شود برای اجرای هدفمند کردن یارانه​ها، نظارت مجلس بر دولت را خوباند، ادامه داد: چطور به بهانه اجرای این قانون، برکناری وزیر امورخارجه را که بر خلاف عقل، عرف، شرع و اخلاق بود را نادیده بگیریم؟

وی با اشاره به انتقاد آیت​الله جنتی به عملکرد استاندار شیراز در خطبه​های نماز جمعه تهران، متذکر شد: یک مرتبه سر یک استاندار صفر کیلومتر، گیر می دهند که چرا این کار​ها را می​کند و بعد به مجلس می​گویند که چرا نظارت می​کند؟ مگر همین استاندار ضعیف را وزیر کشور منسوب نکرده است؟ چرا مجلس نباید از وزیر به دلیل این کارش سوال کند؟

نماینده تهران بی​آنکه نامی از آیت الله جنتی ببرد ادامه داد: این آقایان یا کم لطفی می​کنند یا اینکه اطلاعات درست و درمان در دستشان نیست. شاید هم اطلاعات نیمه تمام و غلط به ایشان داده می​شود. یا اینکه چون کسی از آنها سوال نمی​کند که این حرف​ها چیست که می​زنید.

عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به اینکه چه کسی باید از ائمه جمعه درباره اظهاراتشان سوال کند؟، گفت: ای بابا، ما از وزرا سوال می​کنیم این را می​گویند، از امام جمعه​ها هم بخواهیم سوال کنیم....چه عرض کنم! خدا خیرتان بدهد!

گفتنی است آیت​الله احمد جنتی در نماز جمعه هفته پیش تهران گفته بود: متاسفانه در شرایط فعلی کاری در مجلس انجام می‌شود مبنی بر این‌که احضار وزرا به مجلس زیاد شده است. این نماینده عزیز، این وزیر می‌خواهد کار کند و باید شبانه‌روزی تلاش کند تا هدفمند کردن یارانه‌ها درست پیش رود و یک سوال شما گاهی 10 ساعت و یا 20 ساعت از وقت او را می‌گیرد و باید از معاونین و مشاوران مختلف خود موضوع را جویا شود تا بتواند در مجلس از خود دفاع کند و بعد هم آن آقا بگوید ما قانع نشدیم. آیا این درست است؟
 


 

پنج شنبه 23 دی 1389  7:11 PM
تشکرات از این پست
ali3130
ali3130
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 14
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:انتقاد یک نماینده مجلس از آیت‌الله جنتی

سلام

همینش مونده افراد بی ارزش بخوان از ائمه ی جمعه سوال و جواب کنن!

ائمه ی جمعه توسط رهبری گذاشته می شوند و توسط خود ایشان مورد بررسی قرار می گیرند.

افراد دیگه اعم از نماینده ی مجلس بره همون قانون(!) تصویب کنه.

 

                      ما با ولایت زنده‏ایم

                                             تا زنده‏ایم رزمنده‏ایم

پنج شنبه 23 دی 1389  8:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها