0

سنگ تراورتن آنتیک

 
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سنگ تراورتن آنتیک

سنگ تراورتن آنتیک

گشورهای ایتالیا٬ چین٬ ژاپن و هند پیشتاز صنعت سنگ ساختمانی بوده و کشور ایران با برخورداری از معادن سنگ های تراورتن٬ چینی٬ گرانیت٬ مرمریت و مرمر و وجود کارگاه های استخراج سنگ از معادن و کارخانه های سنگبری و فرآوری سنگ و صنایع اقماری و حاشیه ای در جایگاه چهارم جهان قرار گرفته است.

سنگ طبيعي در رنگ ها و مشخصات گوناگون وجود دارد و به همين دليل در نقاط مختلف ساختمان به كار مي رود.

ویژگیهای سنگ تراورتن

سنگ تراورتن از سنگ های آهکی با بافتی متغیر ریزدانه و دارای خلل و فرج می باشد و لذا چسبندگی بیشتری با ملات ماسه و سیمان داشته ٬ جهت نصب در نمای طبقات مرتفع کارایی مناسبی دارد و از این جهت مورد تأیید سازمان نظام مهندسی کشور قرار گرفته است.

تنوع رنگ ـ صیقلی پذیری ـ یکنواختی ـ چسبندگی زیاد با ملات سیمان باعث گردیده سنگهای تراورتن ممتاز مورد استقبال سازندگان ساختمان ها و مهندسین مربوطه قرار گیرد.

از طرفی سنگ تراورتن بدلیل وجود خلل و فرج زیاد بعنوان عایق صوتی و حرارتی نیز ایفای نقش می کند.

وزن مخصوص سنگ های تراورتن ممتاز در مقایسه با سنگ های دیگر کمتر بوده و لذا حمل و نصب آن ها آسان تر بوده از وزن ساختمان ها می کاهد.

سنگ های تراورتن در انواع رنگ ها و طرح های مختلف بصورت موج دار و بدون موج و آنتیک و ابزاری و ... مورد استفاده قرار گرفته طرفداران زیادی دارند.

بدلیل وجود خلل و فرج زیاد در انواع سنگ های تراورتن در هنگام نصب با ملات ماسه و سیمان اتصال بسیار بالایی ایجاد شده٬ قابل نصب در ارتفاعات بوده و از جدا شدن سنگ از دیوار و سقوط سنگ ها جلوگیری به عمل می آید.

 

در حالیکه در هنگام نصب سنگ های دیگر بدلیل وجود سطح صاف و صیقلی٬ تمهیداتی نظیر اسکوپ و رول پلاک الزامی است.

سنگ های تراورتن ممتاز در رنگ های سفید روشن٬ شیری ٬ کرم ٬ قرمز ٬ زرد ٬ شکلاتی٬ خاکستری٬ دودی٬ لیمویی٬ صورتی٬ گردویی ٬ سیلور و ... وجود داشته ٬ پاسخگوی سلیقه های مختلف مشتریان می باشد.

وجود عمده خصوصیات فوق باعث رونق بیشتر انواع سنگ های تراورتن شده و هر ساله بر تعداد خریداران این سنگ افزوده می شود.

سنگ تراورتن در واقع محصول طبیعی حاصل از رسوب گدازه های آتشفشانی است. این سنگ با داشتن خلل و فرج و حفره ، علاوه بر زیبایی و طیف رنگی گوناگون عایق حرارتی و صوتی خوبی می باشد. مقاومت و پایداری بالای سنگ تراورتن امکان استفاده از آن را در شرایط جوی گوناگون فراهم می نماید. مجموعه عملیات فرآوری سنگ تراورتن شامل استخراج سنگ خام از معدن، برش در ابعاد و ضخامت های مختلف و تبدیل آن به انواع چرمی، تیشه ای،آنتیک می باشد.


کاربردهای سنگ تراورتن آنتیک


کاربرد متداول این محصولات بیشتر برای استفاده در طراحی فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان می باشد. توری تعبیه شده در پشت محصول ، امکان نصب و سریع آسان توام با دقت با نمایی کاملا یکپارچه و بدون فاصله در سطوح صاف یا منحنی شکل مانند ستون را فراهم می نماید. طرحهای ساده، طیف رنگی طبیعی کهنگی ایجاد شده از خصوصیاتی است که علاوه بر زیبائی، تناسب و ایجاد نمایی چشم نواز، تداعی کننده عناصر تزئینی معماری کهن ایرانی است. استفاده از سنگهای آنتیک در خانه ها و محیط های اداری نیز صورت می گیرد.
 

 
 

شرایط نصب سنگ های تراورتن:
جهت نصب سنگ های آنتیک، چسب کاشی ، چسب چوب یا چسب بتون مورد نیاز است. ابتدا چسب کاشی را حداقل 5 کیلوگرم (برای 5 متر کار) با نیم کیلو چسب چوب (برای دیواره گچی) یا چسب بتن (برای دیواره سیمانی) کاملا مخلوط و یا کاردک یک لایه نازک پشت توری سنگ کشیده شود و سپس ورق توری را به دیواره مورد نظر چسبانده و با میخ آن را برای 24 ساعت نگاه داشته تا خشک و محکم شود. 24 ساعت پس از نصب می توان بنا به خواست مشتری جهت آشکار شدن بافت داخلی سنگ و براق شدن آن رزین یا مخلوطی از کلر چوب با تینر فوری به آن مالیده شود. یکی از ویژگی های استفاده از کلر چوب جلوگیری از جذب هرگونه مایعات و تمیز کردن آسان آن میباشد.


تشکیل تراورتن ها رنگی :

چشمه های آهک ساز٬ در راستای گسل ها از آبهای جوی و ماگمائی تغذیه می کنند .

آبهای جوی با نفوذ در اعماق زمین ضمن گرم شدن و همراه شدن با گازهایی چون So2+ Co2 و عناصری مانند Mg, Fe و غیره به طبقات بالایی زمین رانده می شوند ٬ در مسیر راه غلظت کربنات کلسیم بالا رفته ٬ در نهایت در سطح زمین همزمان با افت درجه حرارت و فشار و ترخیص گازهای اضافی و تغییرات ph زمینه تشکیل تراورتن را بوجود می آورند .

بی کربنات کلسیم به کربنات کلسیم تبدیل و رسوبگذاری می شود . تغییر رﮊیم آبدهی که احتمالا فصلی است باعث تغییر میزان مواد رنگی مانند Al , Mg و غیره می گردد و لایه های متعدد با رنگهای مختلف را تشکیل می دهد .

در خصوص درجه حرارت عناصر همراه گازهای موجود دراینگونه چشمه های معمولی آهکساز و پی جریان آب ٬ باید بررسی های مستمر در ساعات مخالف شب و روز و اوقات مختلف سال نیاز است تا نتیجه گیری دقیقتری از مقایسه اطلاعات آماری میسر باشد .

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

یک شنبه 19 اسفند 1397  3:52 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
mehri71
mehri71
کاربر جدید
تاریخ عضویت : خرداد 1398 
تعداد پست ها : 1

هر آنچه باید در مورد سنگ تراورتن بدانید

در این مطلب قصد داریم سنگ تراورتن را بررسی کنیم. ابتدا نحوه پیدایش تراورتن، کاربرد آن، تفاوت ظاهری آن با سنگ های دیگر و در آخر مزایا و معایب سنگ تراورتن را برمی شمریم.

تراورتن چگونه به وجود می آید؟

تراورتن نوعی سنگ طبیعی است که در چشمه های آب گرم ته نشین می شود. این سنگ به عنوان یک نوع سنگ آهک در نظر رفته شده که به دلیل ته نشینی سریع کلسیم کربنات تشکیل می شود. از این رو، تراورتن در اطراف چشمه های آب معدنی یافت می شود.

کاربرد سنگ تراورتن

کاربرد اصلی سنگ تراورتن، استفاده از آن در ساختمان سازی به خصوص در نمای ساختمان است. مدت هاست که این سنگ در ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرد. معابد، حمام های رومی و بسیاری از بناهای تاریخی از سنگ تراورتن ساخته شده اند.

تراورتن یکی از سنگ های طبیعی است که برای سنگ فرش کردن ایوان ها، حیاط ها و راه های موجود در باغ ها کاربرد دارد.

فرق سنگ تراورتن با دیگر سنگ ها

این سنگ دارای حفره هایی در سطح خود است و به این طریق می توان آن را از دیگر سنگ های طبیعی تشخیص داد. وجود این حفره ها بدان معناست که سنگ تراورتن بافتی هم مرکز و سطحی متخلخل دارد.

اگر چه این حفره ها به صورت طبیعی ایجاد می شوند، اما ممکن است در طول زمان باعث ایجاد سایش و شکستگی قابل توجهی در این سنگ ها شوند.

همچنین، در طول فرآیند تولید می توان سنگ تراورتن را پولیش کرده و ظاهر آن را صاف، صیقلی و براق کرد و در رنگ های مختلف از خاکستری گرفته تا قرمز مرجانی وارد بازار کرد. سنگ تراورتن بیشتر به صورت تایل ها در نمای ساختمان و برای سنگ فرش کرد کف ها استفاده می شود.

نمونه ای از یک ساختمان که با گذر زمان بسیار استوار به جای مانده، کولوسئوم در رم ایتالیا می باشد که از این سنگ مستحکم ساخته شده است.

مزایای سنگ تراورتن

این سنگ ساختمانی نسبت به سنگ مرمر و گرانیت ارزان تر است.

تراورتن در رنگ ها و سایه های متنوعی به بازار عرضه می شود.

این نوع سنگ بسیار مستحکم بوده که باعث افزایش قیمت ملک شما خواهد شد.

تعویض سنگ تراورتن بسیار آسان است.

آنها با محیط زیست بسیار سازگار هستند.

معایب سنگ تراورتن

تراورتن ساختاری متخلخل دارد.

آنها نسبت به مواد اسیدی به شدت واکنش پذیر و حساس هستند.

برای تمیز کردن تایل های تراورتن نمی توانید از سرکه یا نمک استفاده کنید.

سنگ تراورتن معمولا سنگین تر از سایر سنگ هاست.

شنبه 11 خرداد 1398  11:27 AM
تشکرات از این پست
javid1000
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23519
محل سکونت : کرمانشاه

پاسخ به:سنگ تراورتن آنتیک

از مطلب ارسالی استفاده بردیم .

شنبه 11 خرداد 1398  11:52 AM
تشکرات از این پست
javid1000
Kiastone
Kiastone
کاربر جدید
تاریخ عضویت : بهمن 1402 
تعداد پست ها : 0

پاسخ به:سنگ تراورتن آنتیک

از بین سایت های زیر کدوم سایت رو برای خرید سنگ تراورتن پیشنهاد میکنید 
سایت 1

سایت2
سایت 3

 

دوشنبه 23 بهمن 1402  11:40 AM
تشکرات از این پست
Kiastone
Kiastone
کاربر جدید
تاریخ عضویت : بهمن 1402 
تعداد پست ها : 0

پاسخ به:سنگ تراورتن آنتیک

https://kiastone.com/product-category/building-stone/travertine-stone/

https://iranslab.com/2021/01/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D9%86%DA%AF-%D8%A2%D9%87%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%86/

https://malekzadehstone.com/%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%AA%D9%86/

دوشنبه 23 بهمن 1402  11:41 AM
تشکرات از این پست
Kiastone
Kiastone
کاربر جدید
تاریخ عضویت : بهمن 1402 
تعداد پست ها : 0

پاسخ به:سنگ تراورتن آنتیک

کدوم سایت رو برای خرید سنگ تراروتن پیشنهاد میکنید؟!
https://malekzadehstone.com/%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%AA%D9%86/

https://kiastone.com/product-category/building-stone/travertine-stone/

https://iranslab.com/2021/01/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D9%86%DA%AF-%D8%A2%D9%87%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%86/

دوشنبه 23 بهمن 1402  11:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها