0

70 درصد مشاغل کشور توسط افراد با مدرک پیش دانشگاهی پر شده است

 
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

70 درصد مشاغل کشور توسط افراد با مدرک پیش دانشگاهی پر شده است

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش: 70 درصد مشاغل کشور توسط افراد با مدرک پیش دانشگاهی پر شده است

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مشوق‌های بیمه‌ای و کارفرمایی برای افزایش جذب فارغ‌التحصیلان کاردانش لازم است، گفت: 70 درصد مشاغل توسط افراد با مدرک پیش دانشگاهی پر شده است.

70 درصد مشاغل کشور توسط افراد با مدرک پیش دانشگاهی پر شده است

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه کار و کارآفرینی، اظهار کرد: قانون نظام جامع آموزش و تربیت مهارتی و فنی و حرفه‌ای مصوب شده تا یک وحدت جدی را ایجاد کند.
وی افزود: امسال با سه ساله شدن هنرستان ها، 320 هزار نفر به جمع هنرآموزان ما اضافه شد یعنی طی سه سال اخیر600 هزار دانش‌آموز داشتیم که به بالای 900 هزار نفر رسیده است.
آذرکیش با بیان اینکه آمار پذیرش و ثبت‌نام ما در پایه دهم 37 درصد در سال جاری بود، گفت: قرار است تا پایان برنامه ششم، حضور دانش‌آموزان در شاخه کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای به 50 درصد برسد که الزاماتی نیاز دارد.

وی با اشاره به تغییرات سریع تکنولوژی و گستردگی در حوزه مشاغل، افزود: اگر قرار است به آمار 50 درصدی برسیم و آموزش‌ها هم با کیفیت باشند، تعامل بین دستگاهی بسیار ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مشوق‌های بیمه‌ای و کارفرمایی برای افزایش جذب فارغ‌التحصیلان نیز لازم است، تصریح کرد: 70 درصد مشاغل توسط افراد با مدرک پیش دانشگاهی پر شده است.

انتهای پیام/

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

یک شنبه 19 اسفند 1397  3:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها