0

قدرت نظامي ارتش ارتقا مي‌يابد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

قدرت نظامي ارتش ارتقا مي‌يابد

89/10/23 - 16:36
شماره:8910221242
نسخه چاپي ارسال به دوستان
با تغيير ساختار نيروي زميني؛
قدرت نظامي ارتش ارتقا مي‌يابد

خبرگزاري فارس: فرمانده قرارگاه تاكتيكي لشكر 21 حمزه آذربايجان گفت: تغيير ساختار سازماني نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي، قدرت اين نيرو را تا حد بسيار چشمگيري ارتقا مي‌دهد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي لشكر 21 حمزه سيدالشهداي آذربايجان شرقي، ميرحبيب ميربيرنگ اظهار داشت: طرح تحول نيروي زميني ارتش كه با هدف ارتقاي آمادگي ارتش در مواجهه با تهديدات نظامي تدوين شده با نظارت مستقيم فرماندهي كل قوا تصويب شده و براي اجرا به ارتش ابلاغ شده است.
وي افزود: امروز با توجه به تهديدات فرا منطقه‌اي و جنگ نابرابر، نگاه سنتي به تاكتيك‌هاي جنگ كارساز نخواهد بود از اين رو براي ارتقاي آمادگي ارتش در مقابل تهديدات خارجي، طرح تحول اين نيرو تهيه شده كه در آن مختصات لازم براي مواجهه با دشمن در شرايط مختلف پيش‌بيني شده است.
ميربيرنگ خاطر‌نشان كرد: تغيير ساختار سازماني نيروي زميني ارتش ماحصل نشست‌هاي كارشناسي طولاني بود كه كارشناسان اين سازمان در حضور مقام معظم رهبري و با نظارت مستقيم معظم‌له آن را به سرانجام رساندند.
فرمانده قرارگاه تاكتيكي لشكر 21 حمزه آذربايجان با تاكيد بر اين نكته كه اين طرح متناسب با تهديدات دشمن و با نتيجه‌گيري از تجربيات به دست آمده از جنگ‌هاي چند سال گذشته در حوزه خاورميانه طراحي شده است، اظهار داشت: باتوجه به شرايط نابرابر در منطقه و جهان، دشمن از يك جبهه كشور را مورد حمله قرار نمي‌دهد از اين رو بر اساس طرح تحول نيروي زميني ارتش قرارگاه‌هاي تاكتيكي متعددي پيش‌بيني شده كه اين قرارگاه‌ها در پنج نقطه از كشور استقرار يافته‌اند.
ميربيرنگ افزود: با استقرار اين قرارگاه‌هاي تاكتيكي سرعت‌العمل يگان‌هاي عملياتي به طور چشمگيري افزايش خواهد يافت و فرماندهان قادر خواهند بود در مناطق عملياتي با سرعت عمل بالا تصميمات متانسب با شرايط و تهديدات دشمن اتخاذ كنند.
وي گفت: مهم‌ترين نكته‌اي كه در طرح تحول نيروي زميني ارتش به آن تاكيد شده است، قدرت تصميم‌گيري فرماندهان قرارگاه‌هاست و اجراي اين طرح سرعت‌العمل بيشتر و چالاكي يگان‌هاي عملياتي را به دنبال خواهد داشت.
فرمانده قرارگاه تاكتيكي لشكر 21 حمزه آذربايجان عنوان داشت: بر اساس اين طرح نيروها و يگان‌هاي مختلف ناجا به پنج منطقه تقسيم‌بندي شده است كه هر كدام به طور مستقل فعاليت خواهند كرد.
وي ادامه داد: در اين تقسيم‌بندي، منطقه شمال‌غرب به مركزيت تبريز، منطقه شمال شرق به مركزيت مشهد، منطقه جنوب شرق به مركزيت كرمان، منطقه جنوب غرب به مركزيت اهواز و غرب به مركزيت كرمانشاه وظايف محوله سازماني خود را انجام خواهند داد.
ميربيرنگ همچنين ايجاد تاكتيك‌هاي نوين رزمي، سازماندهي رزم جديد، قابليت دفاع منطقه‌اي از خاك كشور و واگذاري تامين امنيت مرزهاي كشور به نيروي زميني ارتش را از مهم‌ترين اهداف طرح تحول نزاجا برشمرد.

 
 
پنج شنبه 23 دی 1389  7:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها