0

لباس نوزاد پسرانه

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

لباس نوزاد پسرانه

 لباس نوزاد پسر و انتخاب آن نیاز به رعایت نکات مهمی دارد که هم خرید را شیرین‌تر می‌کند و هم باعث صرفه‌جویی بیشتر خواهد شد. در این مقاله با این نکات آشنا خواهید شد.

لباس نوزاد پسر جزو جدانشدنی سیسمونی

می‌توانید برای فرزندتان تخت یا کمد نخرید، می‌توانید از خرید اسباب بازی و جغجغه صرف نظر کنید؛ اما نمی‌توانید لباس نوزاد را از سیسمونی پسر حذف کنید. خرید لباس یکی از واجبترین و مهم‌ترین خریدهایی است که باید آن را در لیست خریدهای پیش از تولد قرار دهید و حتما در کنار وسایل ضروری که باید در کیف بیمارستان قرار بگیرند، بگذارید. لازم نیست قبل از تولد تعداد زیادی لباس بخرید، کافی است به تناسب فصلی که فرزندتان به دنیا می‌آید، دو دست لباس یا ست لباس نوزادی پسرانه در کیف بیمارستان قرار دهید و خودتان را آماده ورود فرزندتان کنید.

لباس نوزاد پسرانه

رنگ لباس نوزادی پسرانه 

کلیشه‌های جنسیتی زیادی هستند که تاثیر زیادی روی انتخاب‌های ما دارند. یکی از معروف‌ترین کلیشه‌هایی که درست از بدو تولد شروع می‌شود، انتخاب رنگ لباس نوزادی است. از قدیم تا به امروز جا افتاده است که رنگ لباس نوزادی پسرانه باید آبی باشد و رنگ لباس نوزادی دخترانه صورتی؛ اما آیا چنین کاری اجباری است؟
جواب ما منفی است. شما می‌توانید هر رنگی را که دلتان خواست به عنوان لباس نوزاد پسر انتخاب کنید؛ حتی صورتی. این انتخاب به شما و همسرتان بستگی دارد و شما می‌توانید بر خلاف عرف جامعه حرکت کنید؛ به شرط آن که از شنیدن جمله «چه دختر زیبایی» که خطاب به پسرتان گفته می‌شود، احساس بدی نکنید.
اگر دوست دارید تا زمانی که فرزندتان بزرگتر شود و جنسیتش برای بقیه واضح شود، تفکیک جنسیت را با استفاده از رنگ لباس‌ها انجام دهید، از رنگ‌های آبی ملایم، سبز و سفید برای انتخاب لباس فرزندتان کمک بگیرید.

لباس نوزاد پسرانه

انتخاب لباس نوزاد پسر بر اساس وزن

لباس‌های نوزادی اغلب بر اساس تعداد ماه‌های تولد و سن نوزاد دسته‌بندی شده‌اند؛ اما از آنجایی که وزن هر نوزادی با دیگری متفاوت است و ممکن است وزن یک نوزاد نسبت به سنش بیشتر باشد، قاعدتا به لباس بزرگتری هم نیاز پیدا خواهد کرد.
بنابراین بهتر است صرفا روی تعداد ماه‌های تولد برای انتخاب لباس نوزاد پسر حساب نکنید و وزن را در اولویت قرار دهید. وزن در نظر گرفته شده برای سایز لباس نوزادی شامل چهار مورد زیر می‌شود:
  • نوزاد تازه متولد شده: تا 4.5 کیلوگرم
  • 0 تا سه ماهه تا 6.5 کیلوگرم
  • سه تا شش ماهه تا 8 کیلوگرم
  • شش تا 12 ماهه تا 10کیلوگرم

راحتی لباس نوزاد پسر

موقعی که قصد انتخاب لباس نوزاد پسر را دارید، به راحتی لباس دقت کنید. پسر بچه‌ها ممکن است حرکت بیشتری داشته باشند؛ به همین دلیل برایشان لباسی بخرید که تنگ نباشد و به بدنشان نچسبد. لازم نیست لباس گشاد باشد؛ بلکه همین که کمی آزاد بایستد، برای راحتی نوزاد کافی است. لباس گشاد می‌تواند منجر به خفگی نوزاد در خواب شود.

لباس نوزادی پسرانه راحت

جنس مناسب برای لباس نوزاد پسر

به خاطر داشته باشید پوست نوزاد نسبت به محیط اطرافش بسیار حساس است. به همین دلیل لازم است نسبت به انتخاب هر چیزی که قرار است با پوست وی تماس پیدا کند، حساس باشید. برای انتخاب لباس نوزاد پسر و دختر سراغ لباس‌هایی بروید که از الیاف طبیعی و نرم تهیه شده‌اند.
ضمن اینکه بهتر است از لباس‌هایی با رنگ‌های طبیعی استفاده کنید و سراغ لباس‌هایی با رنگ‌های شیمیایی نروید. دقت داشته باشید که اگر لباس زیپ یا دکمه فلزی دارد، حتما از لباس زیر یا زیر پیراهنی برای پوشاندن پوست و ایجاد مانع بین فلز زیپ یا دکمه با پوست بدن استفاده کنید؛ چون خیلی از بچه‌ها نسبت به بعضی فلزات حساسیت دارند.

امنیت لباس نوزادی

اهمیت امنیت داشتن لباس نوزادی وقتی بهتر مشخص می‌شود که به خاطر بسپارید بچه‌ها می‌توانند هر چیزی را به شکل خوراکی ببینند و آن را داخل دهانشان بگذارند. به همین دلیل است که موقع خرید انواع لباس نوزادی از جمله لباس نوزادی پسر بهتر است سراغ لباس‌های یکسره بدون دکمه بروید یا نهایتا از دکمه‌های پرسی یا فشاری در لباس استفاده کنید که امنیت بیشتری نسبت به بقیه دکمه‌ها دارند.

طرح‌های کارتونی

یکی دیگر از مواردی که می‌توانید موقع خرید لباس نوزاد پسر به آن توجه داشته باشید، طرح‌های کارتونی روی لباس است. اگر دوست دارید جنسیت فرزندتان را با لباسش نشان دهید از شخصیت‌های کارتونی مثل بن تن روی بلوز یا سرهمی او استفاده کنید. طرح‌های کارتونی او را بامزه‌تر می‌کند و عکس‌های جالبی هم به یادگار خواهد گذاشت.
 
چهارشنبه 8 اسفند 1397  5:30 PM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها