0

برگزاری همایش بین المللی «دکترین مهدویت» در ۲۹ و ۳۰ فروردین/تمدید مهلت شرکت تا ۱۵ اسفند

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

برگزاری همایش بین المللی «دکترین مهدویت» در ۲۹ و ۳۰ فروردین/تمدید مهلت شرکت تا ۱۵ اسفند

حجت الاسلام «محمدصابر جعفری» در گفت وگو با خبرنگار مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان و در تشریح محورهای پانزدهمین همایش بین المللی «دکترین مهدویت»، اظهار کرد: این همایش بر اساس نیازسنجی ها و ضرورت هایی که درباره اندیشه مهدویت و فضای جاری جامعه وجود دارد موضوعاتی را به عنوان محور فراخوان مقاله اعلام کرده است.

 

دبیر علمی پانزدهمین همایش بین المللی «دکترین مهدویت» اضافه کرد: در دوره های گذشته محورهایی همچون تربیت زمینه ساز، جامعه زمینه ساز، تمدن زمینه ساز، هنر و رسانه زمینه ساز، دیدگاه های بین الادیانی و نیز دیدگاه های مذهبی درباره مهدویت به عنوان محور در این همایش بررسی شده است.

 

وی درباره محورهای اعلام شده برای دوره پیش رو، اعلام کرد: محور نخست یعنی «چالش‌های اعتقادی و فرهنگی» شامل غفلت از مبانی و آرمان‌ها، شک و تردید، افول دین و ارزش‌ها، یأس وناامیدی، سطحی‌نگری، برداشت‌های انحرافی، تطبیق‌های ناروا، تعیین وقت برای ظهور(توقیت)،شتاب‌خواهی (استعجال) و محور دوم: «چالش‌های اجتماعی، سیاسی» شامل مسؤلیت‌گریزی، فتنه‌ها، سختی‌ها و ناکامی‌ها، لغزش اندیشمندان و خواص، فاصله بین عالمان و مردم، افزایش اختلافات، مدعیان دروغین، مخالفت با فعالیت‌های سیاسی و تشکیل حکومت و افزایش دشمنی‌ها می شود.

 

حجت الاسلام جعفری درباره چرایی پرداخت همایش «دکترین مهدویت» به مسئله چالش ها در پانزدهمین دوره خود، ابراز کرد: مهدویت از ابتدای امر از نظر فرهنگی اعتقادی با چالش هایی همچون شک و تردید مواجه بوده چنان که در روایات نیز به این مسئله اشاره شده و در دعا است که مبادا در عصر غیبت، دعا برای حضرت(عج) را از یاد ببریم و به دلیل طولانی شدن این غیبت از ظهور دلسرد شویم. لذا یقین ما به مهدویت باید مثل یقین درباره نبوت باشد.

 

دبیر علمی پانزدهمین همایش بین المللی «دکترین مهدویت» تصریح کرد: در حوزه سیاسی اجتماعی نیز آسیب هایی همچون بی اعتقادی به کارکردهای حکومت اسلامی پیش از غیبت یا ناکارآمدی آنها در رفع مشکلات مردم و نیز مسئولیت گریزی و امثال آن مطرح بوده که همایش دکترین مهدویت می کوشد پاسخ های علمی این چالش ها را ارائه کند.

 

 

برگزاری همایش بین المللی «دکترین مهدویت» در ۲۹ و ۳۰ فروردین/تمدید مهلت شرکت تا ۱۵ اسفند

 

 

 

 

وی با اشاره به اطلاع رسانی بین المللی از برگزاری همایش «دکترین مهدویت» بیان کرد: مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه تا نیمه اسفند ماه تمدید شده و همایش هم روزهای 29 و 30 فروردین ماه سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی و سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می شود.

 

حجت الاسلام جعفری با ابراز خرسندی از استقبال بالای محیط های علمی به مشارکت در برگزاری این همایش، ابراز کرد: یکی از وجوه امتیاز این همایش آن است که به دور از شعارزدگی، نهادهای حوزوی و دانشگاهی را به همراهی و مشارکت آورده و لذا دانشگاه های امام حسین(ع)، امام صادق(ع)، معارف، ادیان، اهل البیت(ع) و ... . نیز مجموعه های حوزوی اعم از موسسه امام خمینی(ره)، مرکز تخصصی مهدویت، مرکز تخصصی موعود(عج)، انجمن علمی مهدویت حوزه، جامعه المصطفی(ص) العالمیه هم در تولید و ارائه مقاله و هم در اطلاع رسانی بین المللی همایش با دبیرخانه همکاری دارند.

 

وی درباره دستاوردهای 14 دوره گذشته همایش بین المللی «دکترین مهدویت»، گفت: ورود علمی و تولید اندیشه متناسب با نیازها از اهداف این همایش است که در این باره موفق عمل کرده و دستاوردهای خوبی داشته است.

 

گفتنی است، سايت همايش به نشانی: mahdaviat-conference.com، تلفن تماس دبيرخانه: 37833714-15 – 025 و ایمیل:info@mahdaviat-conference.com برای ارتباط و کسب اطلاع علاقمندان در نظر گرفته شده است.

 

نشانی دبيرخانه: قم، خیابان شهداء(صفائیه)، کوچه 25، پلاک 27.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

پنج شنبه 2 اسفند 1397  8:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها