0

اردوغان: بدون حماس صلح فلسطين محقق نمي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اردوغان: بدون حماس صلح فلسطين محقق نمي‌شود

89/10/23 - 15:18
شماره:8910230490
نسخه چاپي ارسال به دوستان
اردوغان: بدون حماس صلح فلسطين محقق نمي‌شود

خبرگزاري فارس: نخست وزير تركيه با بيان اينكه حماس جنبشي بود كه وارد انتخابات شد سپس پيروز شد و جنبشي است كه از خاك فلسطين دفاع مي‌كند، تصريح كرد كه بدون حماس صلح فلسطين ممكن نيست.

به گزارش فارس، "رجب طيب اردوغان " در برنامه "بلا حدود " شبكه تلويزيوني الجزيره قطر، با اشاره به روند صلح در منطقه و ناديده گرفتن جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) اعلام كرد كه بدون حماس صلحي محقق نمي‌شود.

نخست وزير تركيه با حمايت از حق حماس در دفاع از خود و ملت فلسطين در مقابل اسرائيل، تصريح كرد كه بدون مشاركت دادن حماس در روند صلح، صلحي وجود نخواهد داشت.

اردوغان در اين برنامه تلويزيوني كه چهارشنبه‌شب پخش شد افزود: حماس جنبش تروريستي نيست و اعضاي آن مردمي هستند كه از خاك خود دفاع مي‌كنند.

اردوغان با اشاره به ربوده شدن اعضاي حماس به دست اسرائيل و تشكيلات خودگردان فلسطين، گفت: جنبش حماس وارد انتخابات شد و پيروز انتخابات نيز شد و هر كس آنان را از قدرت پايين كشيد بدانيد كه آنان دشمنان دموكراسي هستند.

وي افزود: به حماس نه تنها فرصت كافي داده نشد، بلكه همه امكانات و فرصت‌هاي نيز از آن گرفته شد و مقابل آن انواع مشكلات و موانع ايجاد شد.

اردوغان با اشاره به اقدام رژيم صهيونيستي در ربودن اعضاي دولت حماس و نمايندگان آن در پارلمان فلسطين تصريح كرد: وزراي حماس زنداني شدند، نمايندگانش به زندان انداخته شدند، اين دموكراسي است؟ بلكه بر عكس اين عين اقدام غيردموكراتيك است.

اردوغان در اين گفت‌وگو همچنين فاش كرد كه وي به "توني بلر " نخست وزير اسبق انگليس و نماينده كميته چهارجانبه صلح خاورميانه اعلام كرده است كه حماس يك طرف موضوع است.

وي افزود: هر ميز مذاكره‌اي كه حماس پاي آن نباشد، از آن مذاكره صلحي بيرون نخواهد آمد. به او (توني بلر) گفتم كه فتح و حماس دو عنصر مهم در فلسطين هستند كه اگر فقط به يكي بنگريد و ديگري را نبينيد صلح فلسطين محقق نمي‌شود.

 
 
پنج شنبه 23 دی 1389  6:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها