0

وی‌چت برای معلمان چینی ممنوع می‌شود

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

وی‌چت برای معلمان چینی ممنوع می‌شود

 
یکی از دولت های محلی چین مشغول بررسی پیشنهادی است که طبق آن استفاده معلمان از اپلیکیشن های پیام رسان مانند وی چت را برای تعیین تکالیف دانش آموزان ممنوع می کند.

خبرگزاری مهر: مقامات آموزش و پرورش چین قصد دارند از بار والدینی با کودکان دبستانی بکاهند. درهمین راستا هفته گذشته وزارت آموزش و پرورش ایالت «ژجیانگ» پیشنهاد کرد معلمان از تعیین تکالیف یا درخواست از والدین برای نمرده دادن به تکالیف در خانه در اپلیکیشن های وی چت، QQ یا پیام رسان های دیگر منع شوند.

همزمان با شکوفایی اینترنت موبایل در چین، تلفن های هوشمند به یک اکسسوری برای انجام فعالیت های روزانه از جمله تکالیف مدرسه تبدیل شده اند. معلمان به جای تعیین تکالیف در کلاس درس یا اعلام به دانش آموزان، این موارد را در گروه های وی چت مخصوص والدین ارسال می کنند. حتی بسیاری از معلمان با استفاده از این پلتفرم ها از والدین می خواهند به دانش آموزان کمک کنند یا به تکالیف آنان نمره دهند.

به هرحال این پیشنهاد پس از آن اعلام شد که دستورالعمل های ملی توسط وزارت آموزش و پرورش چین در ماه اکتبر اعلام شد. در این دستورالعمل ها از معلمان و مدارس خواسته شد تا مسئولیت پذیرتر باشند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

سه شنبه 30 بهمن 1397  11:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها