0

هدفمندي يارانه‌ها ايران را به قله‌هاي پزشكي مي‌رساند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هدفمندي يارانه‌ها ايران را به قله‌هاي پزشكي مي‌رساند

89/10/23 - 14:29
شماره:8910230195
نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون اول رئيس جمهور:
هدفمندي يارانه‌ها ايران را به قله‌هاي پزشكي مي‌رساند

خبرگزاري فارس: معاون اول رئيس جمهور گفت: با اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها اعتبارات زيادي در اختيار بخش سلامت و پزشكي كشور قرار مي‌گيرد كه ايران را به قله‌هاي پزشكي مي‌رساند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمدرضا رحيمي در مراسم گردهمايي بزرگ دست‌اندركاران نظام سلامت كشور صبح امروز در اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: دولت در امر سلامت از هيچ تواني مضايقه نكرده و به ويژه در سفرهاي استاني بخش قابل توجهي از مصوبات دولت به اين موضوع اختصاص داده است.

وي اضافه كرد: در سال 63، سه هزار پزشك پاكستاني و هندي در كشور فعاليت مي‌كردند كه در حال حاضر پزشكان ايراني آنها را به عنوان منشي خود هم نمي‌پذيرند اما امروز ايران مفتخر به وجود متخصصان كارآمد در رشته‌هاي گوناگون پزشكي در داخل و خارج كشور است.

رحيمي اضافه كرد: امروز در سه دهه پس از انقلاب در همه عرصه‌هاي پزشكي، بهداشتي و درمان در زمينه احداث بيمارستان‌ها، تجهيزات و ديگر موارد اين حوزه 400 درصد نسبت به قبل از انقلاب رشد داشته‌ايم كه اين رشد در حال حاضر حركت شتاباني به خود گرفته است و با تحولات ايجاد‌شده كم‌كم پزشكي و درمان ايران در مقايسه با ساير كشورها در قله قرار خواهد گرفت.

وي با اشاره به قانون هدفمندي يارانه‌ها و تأثير آن در بهبود وضعيت كشور اظهار داشت: سال گذشته در قانون بودجه مجلس 117 هزار ميليارد تومان بودجه جاري و عمراني كشور به تصويب رسيد كه 93 هزار ميليارد تومان آن صرف بودجه جاري و پرداخت حقوق مي‌شود و اين يكي از اشكالات ما است و مابقي آن بودجه عمراني كشور است لذا هزينه جاري 4 برابر بودجه عمراني است.

معاون اول رئيس جمهور با اشاره به درآمدهاي كشور افزود: سال گذشته 44 تا 45 هزار ميليارد تومان از طريق نفت به حساب دولت ريخته شد. همچنين 20 هزار ميليارد تومان ماليات توسط دولت گرفته شد كه البته كم است و به نوعي يك چهارم بودجه جاري كشور است و 25 هزار ميليارد تومان ديگر نيز از ساير موارد جذب شده است.

رحيمي اضافه كرد: همچنين روزانه 4 تا 4 هزار و 200 ميليون ليتر نفت استخراج مي‌كنيم كه 2 ميليون آن صادرات و 2 ميليون آن صرف مصرف داخل مي‌شود. در كنار آن 2 ميليون متر مكعب گاز استخراج مي‌كنيم.

وي گفت: قبل از سهميه‌بندي بنزين 93 ميليون ليتر بنزين روزانه در كشور مصرف مي‌شد كه با سهميه‌بندي آن به 63 ميليون ليتر روزانه در كشور رسيد اما با آماري كه ديشب گرفته شد پس از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها اين ميزان در طول روز به 41 ميليون ليتر در بشكه كاهش يافته است.

معاون اول رئيس جمهور خاطرنشان كرد: يارانه‌اي براي حامل‌هاي انرژي توسط دولت پرداخت مي‌شود بالاي 85 هزار ميليارد تومان است كه اگر مواردي مانند نان و كشاورزي را به آن اضافه كنيم بيشتر از 100 هزار ميليارد تومان مي‌شود.

رحيمي گفت: ميزان مصرف گازوئيل در كشور قبل از اجراي قانون هدفمندي 107 ميليون ليتر در روز بود كه با آمار گرفته شده در شب گذشته اين ميزان به 44 ميليون ليتر در روز كاهش يافته است.

وي با بيان اينكه اعتبارات اخذ شده از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها براي بودجه‌هاي عمراني كشور هزينه خواهد شد اضافه كرد: تا به حال هر اتفاقي كه طي 5 سال گذشته در زمينه عمران كشور افتاده است كه تحول بزرگي هم به حساب مي‌آيد توسط 20 هزار ميليارد تومان بودجه عمراني بوده است حال اگر 50 تا 60 هزار ميليارد تومان از يارانه‌‌ حامل‌هاي انرژي به بودجه عمراني اضافه شود پيشرفت‌هاي بسيار زيادي در كشور حاصل خواهد شد.

معاون اول رئيس جمهور ادامه داد: ساخت بيمارستان‌ها، توليد تجهيزات پزشكي، گسترش علم، سرمايه‌گذاري‌هاي مختلف در زمينه‌هاي بيمه، تضمين‌شدن رفاه مردم و پيشرفت‌هاي ديگر مورد انتظار خواهد بود. به عنوان مثال از ابتداي امسال تا آخر دولت دهم قرار است 22 هزار ميليارد تومان براي راه‌آهن هزينه مي‌كنيم.

وي در زمينه اشتغال نيز گفت: سال گذشته استانداران كشور را جمع كرديم و به دنبال ايجاد شغل در هر استاني متناسب با مزيت‌هاي هر استان بوديم كه ميزان تعهد استان‌ها استحصال شد كه حاصل آن يك ميليون و 100 هزار شغل بود. در حال حاضر ميزان ايجاد شغل از مرز يك ميليون 500 هزار شغل گذشته است و تصميم داريم طي سال‌‌ آينده كف اين ميزان را تا 2 ميليون شغل قرار دهيم و عدد بيكاري نه تنها يك رقمي نمي‌شود بلكه به زير 5 هم خواهد رسيد و يك نفر بيكار نخواهيم داشت.

رحيمي ادامه داد: تعدادي از استانهاي كشور جشن مسكن‌دار شدن بي‌مسكن‌هاي خود را مي‌گيرند و تعدادي ديگر از آنها در سال آينده اين كار را انجام مي‌دهند. در برخي از استانها بيش از نياز مردم مسكن ساختيم كه به عنوان مثال در استان سمنان 6 هزار واحد و در قم 5 هزار واحد بيشتر از نياز مردم مسكن ساخته شده است كه افراد با پرداخت 2 تا 3 ميليون تومان در يك خانه 60 تا 70 متري زندگي مي‌كنند.

وي خاطرنشان كرد:‌ البته تعداد اين ميزان در تهران كم بود كه 100 هزار واحد تعهد شده بود اما 200 هزار واحد ساخته شده است.
انتهاي پيام/

 
 
پنج شنبه 23 دی 1389  6:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها