0

چگونه سرعت رشد موي خود را زياد کنيم؟

 
cosama
cosama
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 413
محل سکونت : تهران

چگونه سرعت رشد موي خود را زياد کنيم؟

چگونه سرعت رشد موي خود را زياد کنيم؟

تا به حال چند بار تصميم گرفته ايد که موهاي خود را بلند کنيد؟ معمولاً موها در سال بين 4تا8 اينچ رشد مي کنند. بنابراين رسيدن به موهايي بلند براي شما بايد رويائي دست نيافتني باشد. اما در واقع، چيز هاي کوچکي وجود دارند که مي توانند روند رشد مو را سرعت بخشند. با عادات غذايي و تغذيه مناسب مي توانيد بدن و مويي سالم داشته باشيد. اگر مي خواهيد موي بلندي داشته باشيد، با پيروي از دستورات و برنامه هاي زير به آساني مي توانيد به بدن و موئي سالم دست پيدا کنيد.

گام اول: پروتئين بيشتري را به برنامه غذايي خود اضافه کنيد. ماده اصلي تشکيل دهنده غده هاي تحريک کننده رشد مو، پروتئين ها هستند. بنابراين کمبود آن مي تواند موجب کاهش رشد مو و يا حتي ريزش آن شود. مرغ، ماهي و آجيل ها منابع غني پروتئين هستند.

گام دوم: بيوتين، ويتامين ها کومپلکس و اسيدهاي چرب بيشتري را استفاده نمائيد. اسيدهاي چرب امگا 3 و 6 براي پياز مو بسيار مفيد هستند. در حالي که ثابت شده بيوتين و ويتامين هاي گروه ب براي رشد مو بسيار مفيد هستند.

گام سوم: مرتباً ورزش کنيد. ايروبيک نه تنها براي قلب شمابسيار مفيد است بلکه مي تواند ورزش بسيار مناسبي براي تمام بدن شما باشد و خون بهتر مي تواند در رگ هاي بدن جريان داشته باشد. بدن سالم، يکي از بهترين راه هايي است که مي تواند سرعت رويش مو را افزايش دهد.

گام چهارم: موها را با يک شامپو ويتامينه بشوئيد. اين نوع شامپوها حاوي مواد معدني مورد نياز براي رشد مو هستند. اين نوع شامپوها فرم زيبايي به مو مي دهند و از خشکي آن ها جلوگيري مي کنند.

قدم پنجم: از تحريک کننده موئي استفاده کنيد که حاوي گليکوژن باشد. گليکوژن مخلوطي از عصاره هايي است که گفته مي شود با مصرف منظم، به رشد مو کمک مي کند. اين مواد معمولا در شامپوهايي که به رشد مو کمک مي کنند و يا از ريزش مو جلوگيري مي کنند يافت مي شود.

قدم ششم: درمان هاي سخت را رها کنيد. رنگ کردن، اتو کردن مو و حتي محکم بستن آن ها مي تواند به آن آسيب برساند و احتمال ريزش آن را بالا ببرد. بنابراين هميشه با موهاي خود با نرمي رفتارکنيد.

توصيه و هشدار:

مرتباً موهاي خود را پاکيزه نگه داريد. چرا که موهاي پاکيزه هميشه بلندتر و پرتر از موهاي چرب و موخوره دار به نظر مي آيند.

 

..................................
يار هميشه همراه راسخون  
 

http://vba.ir/

http://rasekhoon.net/weblog/irani/index.aspx

پنج شنبه 23 دی 1389  6:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها