0

پلمپ یک بیمارستان خصوصی در تهران

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

پلمپ یک بیمارستان خصوصی در تهران

 
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران، با اعلام این خبر که یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران به دلیل عدم رعایت بهداشت پلمپ شده است تاکیدکرد که این سازمان با مراکز درمانی متخلف اعم از دولتی و خصوصی به طور جدی برخورد خواهد کرد.

خبرگزاری خانه ملت: مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران، با اعلام این خبر که یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران به دلیل عدم رعایت بهداشت پلمپ شده است تاکیدکرد که این سازمان با مراکز درمانی متخلف اعم از دولتی و خصوصی به طور جدی برخورد خواهد کرد.

محمد علی اسفنایی با بیان اینکه سازمان تعزیرات حکومتی نظارت دقیقی بر حوزه سلامت دارد، گفت: حوزه سلامت بسیار وسیع است و از چند منظر توسط این سازمان رصد می‌شود و گاهی هم پرونده‌هایی تشکیل می‌شود که به تخلفات مشاهده شده در بخش‌های مختلف آن رسیدگی می‌کنیم که یکی از آنها امور بهداشتی است، چرا که گاه در مراکز درمانی، بهداشت لازم رعایت نمی‌شود که در این صورت گشت‌های مشترک ما به همراه قاضی شعبه در آنجا حضور پیدا کرده و در صورت لزوم اقدام به پلمپ آن مرکز می‌کنند.

وی ادامه داد: به تازگی شکایت از یک بیمارستان خصوصی در تهران به دلیل عدم رعایت بهداشت و ارتکاب تخلفات متعدد را مورد بررسی قرار دادیم که در نهایت به پلمپ آن منتهی شد، ضمن اینکه در این مورد دولتی یا خصوصی بودن بیمارستان فرقی ندارد و در صورت مشاهده تخلف در هر کدام از مراکز درمانی دولتی یا خصوصی با متخلفان برخورد جدی خواهیم کرد، چرا که قانون به سازمان تعزیرات حکومتی این اجازه را داده است که به تمام حوزه‌ها ورود پیدا کند.

سرکشی سازمان تعزیرات حکومتی به اتاق‌های عمل

اسفنانی تصریح کرد: بخش درمان و استفاده از تجهیزات پزشکی از دیگر مواردی است که این سازمان در حوزه سلامت رصد می‌کند که وسعت زیادی دارد و حتی همکارانمان به اتاق‌های عمل هم رفته‌اند و به این بخش هم سرکشی و مشاهده کرده‌اند که در برخی از آنها آگاهانه یا غیرآگاهانه اجناس تقلبی مصرف شده که توسط فروشندگان به مردم فروخته شده است.

دریافت مبالغ مازاد بر تعرفه گران‌فروشی محسوب می‌شود

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: تعرفه‌ها از دیگر موضوعاتی است که به آن پرداخته‌ایم و برای جاهایی که تعرفه‌های مازاد بر آنچه مصوب شده، دریافت شده است، چه در مطب‌ها که تعرفه قانونی هم برای پزشکان عمومی و هم متخصصان مشخص بوده و دریافت بیشتر از آن گران‌فروشی محسوب شده و چه در بیمارستان‌ها که گاه بابت خدماتی که ارائه نشده، هزینه دریافت کرده‌اند یا مبالغی مازاد بر تعرفه برای خدمات ارائه‌شده، دریافت کرده‌اند، پرونده‌های متعددی تشکیل شده است.

اسفنانی یادآورشد: صلاحیت پزشکی و رشته‌های مرتبط با آن نیز یکی دیگر از مواردی است که توسط این سازمان رصد می‌شود، چرا که مشاهده شده در برخی مراکز درمانی چه آنها که در تهران مطرح‌شده هستند و چه مراکز انجام جراحی‌های محدود یا بدون مجوز فعالیت کرده‌اند یا افرادی که در این مراکز فعالیت دارند، از صلاحیت لازم برخوردار نیستند که در هر دو حالت پرونده تشکیل شده و به تخلفات رسیدگی می‌شود و این مراکز پلمپ خواهند شد.

رستوران‌های عرضه‌کننده مواد غیربهداشتی پلمپ می‌شوند

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران، عنوان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی به مراکز عرضه اغذیه اعم از رستوران‌ها هم نظارت جدی دارد و هر کجا که مشاهده شود، کالای مصرفی مردم را به صورت فاسد و غیربهداشتی عرضه می‌کنند با آنها قطعا برخورد جدی خواهیم کرد.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

سه شنبه 16 بهمن 1397  7:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها