0

طبیعت زیبای روآندا بعد از جنگ و نسل‌کشی

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

طبیعت زیبای روآندا بعد از جنگ و نسل‌کشی

 
روآندا، کشوری در آفریقای مرکزی، که تا ربع قرن پیش به خاطر ناآرامی‌ها و نسل کشی‌های ناشی از جنگ داخلی - که آن را ویران کرده بودند- به تیتر روزنامه‌های سراسر دنیا تبدیل شده بود، امروز به یکی از امن‌ترین مقاصد گردشگری در دنیا تبدیل شده و سالانه میزبان تعداد زیادی طبیعت گرد است.
وبسایت فرادید: طبیعت روآندا به قدری زیبا و نفس گیر است که به علاقمندان طبیعت توصیه می‌شود این کشور را در فهرست، مقاصد گردشگری که حتما باید از آن بازدید کنند، بگذارند.

پارک ملی جنگلی روآندا یک از مکان‌های دیدنی آن است. سابق بر این گردشگران برای آنکه بتوانند میمون‌های کلمبوس را که یکی از مهمترین حیوانات بومی این منطقه هستند، ببینند، باید صبح خیلی زود به جنگل می‌زدند. اما با ساخته شدن یک هتل لوکس به نام «One&Only Nyungwe House» در دل پارک ملی روآندا، گردشگران می‌توانند در حالیکه در بالکن اتاق‌های خود ایستاده اند، جست و خیز میمون‌ها را که از شاخه‌ای به شاخه‌ی دیگر می‌پرند، تماشا کنند. به عبارتی دیگر طبیعت گردان نیستند که به سراغ میمون‌ها می‌روند، بلکه این میمون‌ها هستند که سر از محل سکونت طبیعت گردان در می‌آورند.

این هتل فقط یکی از چندین مکان گردشگری لوکس در روآنداست که با هدف ارائه‌ی چهره‌ای امن از روآندا بنا شده است. یکی از پرجاذبه‌ترین مکان‌های گردشگری روآندا پارک ملی آتشفشان‌هاست که در شمال غرب روآندا قرار دارد، و محل زیست ۴۸۰ گوریل کوهی است. البته بازدید از این گوریل‌های چندان ارزان نیست.

در ماه می‌سال ۲۰۱۷، مجوز بازدید از گوریل‌ها توسط دولت روآندا افزایش یافت و گردشگران باید بین ۷۵۰ تا ۱۵۰۰ دلار برای بازدید از گوریل‌ها پرداخت می‌کردند. با افزایش بهای مجوز بازدید از گوریل‌ها، بسیاری از گردشگران به سمت اوگاندا رفتند. در اوگاندا بهای مجوز بازدید از گوریل‌ها ۵۰۰ دلار است. اما برای بسیاری دیگر خرج کردن این بهای سنگین در روآندا به دلیل برخورداری این کشور از مکان‌های لوکس، امنیت و جاده‌های عالی ارزشش را دارد.

در ادامه بعضی از شگفتی‌های گردشگری در روآندا را با هم می‌بینیم:
 
روآندا، بعد از نسل‌کشی
 
روآندا، بعد از نسل‌کشی
 
روآندا، بعد از نسل‌کشی
تماشای شامپازه‌ها در محیط‌های طبیعی شان یکی از جاذبه‌های گردشگری در جنگل‌های روآنداست.
 
روآندا، بعد از نسل‌کشی
هتل One&Only Nyungwe House در پارک ملی جنگلی روآندا، یک هتل ۵ ستاره با ۲۲ اتاق است و درست لبه کوه بنا شده است.
 
روآندا، بعد از نسل‌کشی
در پارک ملی جنگلی روآندا، گردشگران یک مسافت ۲۰۰ کیلومتری را بین دو دره طی می‌کنند.
 
روآندا، بعد از نسل‌کشی
میمون‌های کلمبوس از بالکن هتل One&Only Nyungwe House دیده می‌شوند.
 
روآندا، بعد از نسل‌کشی
در پارک ملی جنگلی روآندا امکان پرواز با هلیکوپتر بر فراز جنگل و دریاچه کی وو وجود دارد
 
روآندا، بعد از نسل‌کشی

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

پنج شنبه 11 بهمن 1397  8:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها