0

پس از ۲۰ ماه جبهه، نمره ۲۰ گرفت

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

پس از ۲۰ ماه جبهه، نمره ۲۰ گرفت

علیرضا در سال ۶۳ با گرفتن دیپلم در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته شیمی پذیرفته شد و با شروع جنگ تحمیلی به جبهه‏‌های جنگ شتافت.

 

تا شهدا؛ علیرضا رحمانی آبان ماه سال ۱۳۴۵ در تهران متولد شد. تا سن ۱۰ سالگی در تهران بود و در سال ۵۵ به همراه خانواده به شهر رفسنجان رفت. وی در طول تحصیل شاگرد ممتاز بود.در زمان انقلاب در تظاهرات شرکت فعال داشت در مدرسه نیز علیه طاغوت فعالیت می‏‌کرد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی (ره)،او از نیروهای فعال بسیج شد و اکثر اوقات فراغت خود را در بسیج که در آن زمان در باغ هرندی بود می‏‌گذراند یا به آموزش اسلحه در مدارس مشغول بود.

علیرضا عضو مرکزی انجمن اسلامی دانش آموزی دبیرستان شهید انصاری هم بود بود و ابتکارات و اقدامات بسیاری از او به یادگار مانده است. از آن جمله تصاویر حضرت امام، شهید رجائی و باهنر در دبیرستان شریعتی و تصویر امام (ره)، شهید رجائی و باهنر و شهید مطهری در دبیرستان شهید انصاری را می‌‏توان نام برد و همچنین تشکیل گروه تئاتر در دبیرستان، برگزاری مسابقه علمی و فرهنگی در دبیرستان و سایر محل‌هایی که حضور داشت.

از خصوصیات علیرضا علاوه بر پرکار بودن، نوآوری میتوان نام برد. وی به هیچ وجه دنبال کسب امتیازات ویژه و خاص نبود؛ برای مثال هیچگاه در امتحانات ویژه رزمندگان شرکت نکرد و با وجود دشوار بودن رشته تحصیلی (ریاضی فیزیک) که مطالعه و شرکت مستمر در کلاس درس را ایجاب می‏‌کرد او با سایر دانش‏ آموزان امتحان می‌‏داد و هیچوقت خود را رزمنده معرفی نمی‏‌کرد و همیشه سعی داشت ساکت و آرام باشد.

از جلب توجه و بی مورد خود را مطرح کردن، متنفر بود. در تمام امور، فردی صادق و واقعیت‌گرا بود و از شعار بدون عمل همیشه دوری می‏‌گزید و پیروی از ولایت را بر خود فرض و مخالفت با آن را گناهی نابخشودنی می‏‌دانست. عیرضا در سال ۶۳ با گرفتن دیپلم در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته شیمی پذیرفته شد. با شروع جنگ تحمیلی به جبهه‏‌های جنگ شتافت.

علیرضا رحمانی حدود ۲۰ ماه در جبهه‌‏های حق علیه باطل به صورت داوطلب بسیجی حضور یافت و در عملیات‌های «رمضان»، والفجر ۱ و ۴ منطقه فاو و «کربلای ۴» حضور داشت. در عملیات «والفجر ۱» او از ناحیه دست، سینه، ساق پا مورد اصابت ترکش قرار گرفت که بیش از یک ماه در بیمارستان‌های تبریز و تهران بستری و تحت درمان بود.

سرانجام در دی ماه سال ۶۵ در «عملیات کربلای ۴» در منطقه امّ‏الرصاص مفقود شد. او در طول جنگ مسؤولیت‌های متعددی داشت. از آن جمله مسؤولیت مخابرات گردان ۴۱۰ غواص لشکر ۴۱ ثاراللَّه را در عملیات کربلای ۴ می‌‏توان نام برد.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 28 دی 1397  12:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها