0

13 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزاي H3N2 جان باختند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

13 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزاي H3N2 جان باختند

89/10/23 - 14:25
شماره:8910230328
نسخه چاپي ارسال به دوستان
وحيد دستجري در جمع خبرنگاران:
13 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزاي H3N2 جان باختند

خبرگزاري فارس: وزير بهداشت گفت: 13 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزاي H3N2 جان باختند كه البته موضوع جدي نيست و توصيه مي‌ شود مبتلايان به آنفلوانزا از دست دادن و روبوسي با ديگران خودداري كنند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري فارس، مرضيه وحيد دستجري در حاشيه گردهمايي بزرگ دست‌اندركاران نظام سلامت كشور در سالن اجلاس سران برگزار شد در جمع خبرنگاران در خصوص ويروس جديد آنفلوانزا اظهار داشت: ويروس جديد آنفلوانزا با نام H3N2 در حال حاضر وارد كشور شده است كه مانند ديگر انواع آنفلوانزا مي‌ماند.

وي افزود: اين ويروس تاكنون تعداد كمي از مردم را مبتلا كرده است و خطر كمي براي كودكان دارد. همچنين ميزان افراد بستري به اين ويروس زياد نيست و اين آنفلوانزا با آنفلوانزاي سال گذشته تفاوت زيادي دارد.

وزير بهداشت يادآور شد: توصيه مي‌شود مبتلايان به اين عارضه با ديگران مصافحه و معانقه (دست دادن و روبوسي)‌ نكنند.

وي درباره اجراي قانون تفكيك پزشكان خصوصي و دولتي گفت: شرط اجراي اين قانون تأمين اعتبارات لازم است و بايد پرداخت‌هاي داده شده به اين پزشكان زندگي آنها را تأمين كند.

وحيد دستجري در پاسخ به اين سؤال كمك دولت و وزارت بهداشت به بيمارستان‌هاي خصوصي كه هزينه آنها با اجراي قانون هدفمندي‌ يارانه‌ها به 3 برابر خواهد رسيد، چيست يادآور شد: هدف از اجراي قانون اصلاح الگوي مصرف بوده است كه در برخي بيمارستان‌ها اين كار انجام شده است به عنوان مثال لامپ‌هاي كم‌مصرف و چشم‌هاي الكترونيك براي لوله‌هاي آب نصب شده كه توانسته 30 درصد از مصرف حامل‌هاي انرژي را كاهش دهد.

وي اضافه كرد: در اين حال تا پايان امسال بيمارستان‌ها هيچ هزينه‌اي را بالا نمي‌برند اما با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته از بخش هدفمندي يارانه‌ها افزايش هزينه‌هاي آنها جبران مي‌شود.

وزير بهداشت نيز همچنين خاطرنشان كرد: در دهه فجر امسال 4 تا 5 دارو رونمايي مي‌شود كه مربوط به بيمارمان سرطاني، آسم و درمان نازايي است و 40 تا 50 درصد هزينه آن كاهش خواهد يافت. تأثير اين داروها در حال بررسي است تا پس از تاييد معاونت غذا و دارو در دهه فجر به بازار عرضه شود.
انتهاي پيام/

 
 
پنج شنبه 23 دی 1389  2:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها