0

چند ترفند ويندوزي

 
daneshpoor
daneshpoor
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 141
محل سکونت : بوشهر

چند ترفند ويندوزي

چند ترفند ويندوزي
با ياد گرفتن اين ترفندها مي توانيد بازدهي سيستم خود را افزايش دهيد و توانايي خود در کار با ويندوز را به رخ دوستانتان بکشيد.


1- حذف شاخص گذار فايل
هدف اصلي از شاخص گذاري فايل ها (File Indexing) در ويندوز اکس پي، تهيه فهرستي از فايل ها و سريع تر کردن جستجوي فايل هاي سيستمي در ويندوز است. از آنجايي که با شاخص گذاري و بي شاخص گذاري، جستجوي ويندوز اکس پي بسيار کند عمل مي کند، بهتر است آن را برداشته تا حداقل زمان شاخص گذاري را به پردازش اختصاص دهيم و بازده سيستم بالا رود. براي اين کار، بايد تمام فايل ها و فولدرهاي باز سيستم خود را ببنديد. به My Computer برويد و روي درايوهاي ديسک سخت خود کليک راست کنيد و بعد گزينه Properties را انتخاب کنيد. در پنجره اي که باز مي شود، بايدگزينه  Allow Indexing Service to index the disk for fast file searching را غير فعال کنيد و بعد از اتمام تاييد را بزنيد. بعد از يک بار راه اندازي مجدد، کامپيوترتان کمي سريع تر خواهد شد.


2- نمايش منوي خاموش کردن
اگر همکار، دوست و يا يکي از اعضاي خانواده شما از خاموش کردن هاي سخت افزاري خوشش مي آيد و اصلا حاضر نيست قبول کند که خالي کردن برق از سيستم به آن آسيب مي رساند، با انجام اين عمل مي توانيد آن را وادار کنيد که حتما از طريق نرم افزاري سيستم را خاموش کنند. اين کار را به دو روش مي توان انجام داد.

روش اول: روي يک جاي خالي از دسک تاپ کليک راست کنيد و بعد Properties را بزنيد. از منوي Screen Saver، گزينه Power را بزنيد.

روش دوم: از طريق کنترل پنل، گزينه Power Options را انتخاب کنيد.

حالا که پنجره Power Options باز شد، مي توانيد از طريق برگه Advanced گزينه When I press the power button on my computer را روي حالت Ask me what to do بگذاريد.

حال اگر کسي تصادفا يا عمدا دکمه خاموش کردن سيستم را زد، به جاي خاموش شدن، پنجره خاموشي ويندوز نشان داده مي شود و مي شود در صورت عدم تمايل، آن را کنسل هم کرد.


3- يک وظيفه هفتگي
سيستم شما بعد از مدتي کار کردن کند مي شود. اين امري است که همه کاربران ويندوز به آن واقف هستند. يکي از دلايل اين موضوع، وقوع پراکندگي در فايل هاست و همين باعث کند كردن لود شدن ويندوز، برنامه ها، و کپي کردن فايل ها در سيستم مي شود. در صورتي که مي توان با ابزارهاي ويندوز، آن را هميشه سرحال نگاه داشت. براي اين کار کافيست ابزار ضدپراکندگي ويندوز را هفته اي يک بار اجرا کنيد و تمام ديسک هاي خود را يکپارچه کنيد.

براي ديفراگ کردن درايوهاي خود، ابتدا تمام فايل ها و فولدرهاي باز را ببنديد. سپس به My Computer برويد و بعد روي هر درايوي که مي خواهيد کليک راست کنيد و Properties را بزنيد. از برگه Tools، گزينه Defragment Now را انتخاب کنيد. بسته به ساعت کار با سيستم تان، اين کار را ماهانه، هفتگي و حتي روزانه انجام دهيد.

پنج شنبه 23 دی 1389  2:27 PM
تشکرات از این پست
alizarei
alizarei
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 759
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:چند ترفند ويندوزي

امیدوارم این روند را ادامه بدهی . ترفندهای باحال و جذاب بیشتر بزار

پنج شنبه 23 دی 1389  7:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها