0

تکذیب عوارض ۶۰ هزار تومانیِ تونل‌های تهران

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

تکذیب عوارض ۶۰ هزار تومانیِ تونل‌های تهران

 
مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: موضوع اخذ عوارض 60 هزار تومانی که در یکی از رسانه ها منتشر شده از اساس کذب محض است.

خبرگزاری ایرنا: مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: موضوع اخذ عوارض 60 هزار تومانی که در یکی از رسانه ها منتشر شده از اساس کذب محض است.

علی پیرحسینلو گفت: اصل خبر پولی شدن تونل ها به آن شکلی که در برخی رسانه ها منتشر شد و نیز صحبت هایی که به نقل از من درخصوص عوارض 60 هزار تومانی انتشار یافت، خلاف واقعیت است و عده ای به یک امر غیرواقعی واکنش نشان می دهند.

**شهرداری برنامه ای برای اخذ عوارض ندارد

مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه شهرداری تهران هیچ برنامه ای برای اخذ عوارض تردد از برخی تونل های پایتخت در سال 98 ندارد اظهارداشت: هر چند باید از منطق دریافت عوارض بابت ساخت و ساز و استفاده از زیرساخت های شهری از شهروندان و کسانی که از این زیرساخت ها استفاده می کنند دفاع کرد اما این موضوع با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی در اولویت شهرداری تهران نیست.

پیرحسینلو با تأکید بر اینکه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اولویت های مهمتری در دستور کار دارد، گفت: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران روز گذشته در یادداشتی کل این موضوع را توضیح داد؛ البته این مساله الزامی بود که از دوره گذشته مدیریت شهری باقیمانده است.

وی تصریح کرد: آنچه در رسانه ها مطرح شد مربوط به یک روند اداری بود که معاونت مالی و اقتصاد شهری لایحه ای پس از تنظیم لایحه ای در این باره از معاونت حمل و نقل و ترافیک درخواست کرده بود تا در این باره نظر کارشناسی ارائه دهد.

مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران خاطرنشان کرد: نظر کارشناسی این معاونت با دو محور کلی شامل 'بهای خدمات' به جای دریافت عوارض و هزینه آن در حوزه نگهداری تونل و توسعه حمل و نقل عمومی بود؛ بدین معنا که این موضوع به عنوان منبع درآمدی برای شهرداری تهران در نظر گرفته نشود.

وی در ادامه با بیان اینکه خیلی ها به این معاونت به علت اعلام زودهنگام برنامه های خود انتقاد می کنند یادآور شد: اگر معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این حوزه برنامه ای داشت به حتم آن را اعلام می کرد همانطور که پیش از این نیز برنامه های خود را به اطلاع شهروندان رسانده است.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 24 دی 1397  10:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها