0

۳ عنوان اتهامی «حسن آقامیری» تشریح شد

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

۳ عنوان اتهامی «حسن آقامیری» تشریح شد

۳ عنوان اتهامی «حسن آقامیری» تشریح شد

 

روابط عمومی دادستانی کل ویژه روحانیت ضمن تشریح عناوین اتهامی «حسن آقامیری» اعلام کرد دادگاه رسیدگی‌کننده به اتهامات این شخص با ریاست یا حضور دادستان کل کشور برگزار نشده است.

به گزارش فارس، در پی انتشار غیرقانونی مفاد دادنامه صادر شده از سوی شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت توسط شخص محکوم‌علیه « سید حسن آقامیری» که طی آن نامبرده به دوسال حبس تعلیقی و خلع لباس روحانیت محکوم شده و با توجه به بازتاب گسترده آن در فضای مجازی برخی از مفاد پرونده وی تشریح شد.براساس اطلاعیه روابط عمومی دادستانی کل ویژه روحانیت اولاً اتهامات منتسب به وی که مستند به دلایل و مدارک موجود در پرونده می‌باشد، عبارت است از:

الف- توهین به مقدسات از طریق تمسخر و ایجاد شبهه در احکام ضروری اسلام از قبیل قصاص و تردید در اصالت قرآن کریم و اعتقاد به تحریف آن و تفاسیر خلاف صریح آیات شریفه قرآن درباره بهشت و جهنم و نیز نسبت دادن حکایات واهی و اهانت آمیز به برخی از ائمه معصومین علیهم‌السلام.

ب- نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق نقل مطالب موهن و خرافی که موجب تزلزل در اعتقادات مردم و مخصوصا جوانان مخاطب وی نسبت به معارف و اصول مسلم اسلام می‌شود.

ج- ارتکاب اعمال و رفتار خلاف شئون روحانیت و در نتیجه هتک حیثیت روحانیت که از بیان مصادیق آن خودداری می‌شود.

ثانیاً جلسه دادگاه رسیدگی‌کننده به ریاست یا با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای منتظری(دادستان محترم کل کشور) نبوده و این مطلب خلاف واقع است.

ثالثاً قطعاً اینگونه رفتار در برابر احکام صادر شده و اقدامات دادگاه پسندیده و منطبق با قانون نبوده و دادسرا و دادگاه را از ایفای رسالت و عمل به وظیفه قانونی خود باز نخواهد داشت. بدیهی است هر فرد متهم یا محکومی می‌تواند در چارچوب قانون حقوق خود را از مراجع ذی‌صلاح پیگیری نماید.

دوشنبه 24 دی 1397  1:29 PM
تشکرات از این پست
ali_81 oskoui mamadbayat
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1598
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:۳ عنوان اتهامی «حسن آقامیری» تشریح شد

در هر لباسی اگر به مقدسات اسلامی توهین شود. باید مجازات گردد. ولی در این زمان چطور می توانیم بدانیم که واقعاًدر مورد کسی راستگویی می شود یا می خواهند از سر راه خودشان بردارند.ما در این را ه مانده ایم چون راستگویی رنگ خود را از دست داده است. خدا یاور مردم باشد.

سه شنبه 25 دی 1397  9:22 AM
تشکرات از این پست
ehsanjolayan2
دسترسی سریع به انجمن ها