0

سقوط یک هواپیما در حوالی کرج

 
mokary
mokary
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1387 
تعداد پست ها : 1493
محل سکونت : isfahan

سقوط یک هواپیما در حوالی کرج

یک فروند هواپیمای بوئینگ 707 باری در حوالی صفادشت و در فرودگاه فتح کرج سقوط و همه 10سرنشین آن کشته شدند.

سقوط یک هواپیما در حوالی کرج

... تاکنون یک بالگرد و ده آمبولانس به محل حادثه اعزام شده‌اند. مجتبی خالدی (سخنگوی اورژانس کشور) با تایید این خبر گفت: هنوز نوع هواپیما مشخص نیست ولی اطمینان یافته‌ایم که هواپیما مسافربری نیست. گفته می‌شود هواپیما از نوع باربری و متعلق به قرقیزستان بوده و از فرودگاه پیام کرج پرواز کرده است.
کلیوند رئیس اورژانس کشور نیز در گفتگو با شبکه خبر گفت: ساعت 8 و 30 دقیقه بنا بر اطلاع و تماس برخی هموطنان این حادثه اعلام شد.
هرچند برخی رسانه ها اعلام کرده اند که این هواپیما 10 سرنشین داشته اما به گفته رئیس اورژانس کشور تعداد سرنشینان آن 8 یا 9 نفر بوده است.
تصاویر مخابره شده نشان می دهد که همه سرنشینان جان خود را از دست داده اند.
فارس هم روایت این حادثه را اینگونه منتشر کرد که یک فروند بوئینگ 707 باری که از بیشکک عازم فرودگاه پیام کرج بود، به اشتباه در فرودگاه فتح به زمین نشست و خلبان نتوانست هواپیما را روی باند کنترل کند.
مسئولان می‌گویند دومین اشتباه خلبان ۷۰۷ این بوده است که زمان ورود به باند فرودگاه فتح، نتوانسته هواپیما را کنترل کند و از انتهای باند خارج شده است و به دیواره فرودگاه برخورد کرده است و پس از آن به شهرک مسکونی نزدیک فرودگاه برخورد می‌کند. گفته مى شود این هواپیما حامل محموله گوشت از قرقیزستان به ایران بوده است.

نقص فنی هواپیما پس از تیک‌اف از فرودگاه مهرآباد
این هواپیمای707 قرقیزستانی صبح امروز پس از تیک‌اف از فرودگاه مهرآباد دچار نقص فنی می‌شود و به همین دلیل برای فرود اضطراری به سمت فرودگاه پیام پرواز می‌کند. اما به دلیل بحرانی شدن وضعیت این هواپیما تلاش می‌کند در فرودگاه فتح فرود اضطراری داشته باشد. این هواپیما در حوالی این فرودگاه سقوط کرده و دچار آتش سوزی شده است.

ایلنا

* آب ، کم جو ؛ تشنگی آور بدست

 تا بجوشد آبت از بالا و پست *

دوشنبه 24 دی 1397  10:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها