0

آموزه های طبیعت در هنر مهندسی معماری و سازه

 
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آموزه های طبیعت در هنر مهندسی معماری و سازه

آموزه های طبیعت در هنر مهندسی معماری و سازه

مکانیزم و فرم در مخلوقات طبیعت آنچنان هوشیارانه است که می تواند بهترین معلم برای انسانهای پرسشگر باشد. رفتار طبیعی گیاهان و حیوانات در سمفونی نظام خلقت آنچنان است که هر گونه تغییری در محیط اطراف میتواند باعث رشد و تکامل موجودات و سازگاری آنان گردد.نظام ساختاری موجودات زنده و نحوه اندیشه لانه سازی آنان هماهنگ با اطراف و پاسخگویی نیازهای فیزیکی و وجودی خود است. اگر به بدن وفیزیک انسان نگاهی داشته باشیم اندیشه نظام ساختمانی آن از لحاظ استخوان بندی و ارتباط تکه های مختلف آن با هم از جهت اندازه و نوع اتصال و هماهنگی با قوانین طبیعت چون جاذبه ، حرکت و برآودرن نیازهای بشری بسیار دقیق و سازگارطراحی شده است که می تواند یکی از بهترین و جالب ترین الگوها در جهت ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرد. از دیگر نمونه های شگقت آور و جالب توجه، ساخت و ساز حشرات اجتماعی است. حشراتی مانند مورچه ها، موریانه ها و زنبورها که صدها سال است در رفع نیاز خود در حد کمال لانه سازی می کنند و از درک و هوش و سازگاری فوق العاده بالایی با محیط خود برخوردار هستند. در این نوشته منظور این نیست که باید به تقلید طبیعت پرداخته و ساختمانها و سازه های مهندسی خود را عینا. به صورت و شکل و شمایل موجودات طبیعی بسازیم. بلکه در این مقاله برای انتخاب فرم و سازه به دنبال مفاهیم و اصولی هستیم که شکل دهنده دست ساخته بناهای ما می توانند باشند و همساز با محیط خود باشند و متضمن زندگانی و تغییر پذیری آن باشد.چرا که بر این باور هستیم که طبیعت رازهای بیشمار و ناشناخته ای دارد که تنها با پرسشگری می توان بهترین پاسخها را در راه مهندسی معماری و سازه یافت.

آموزه های طبیعت در هنر مهندسی معماری و سازه
آموزه های طبیعت در هنر مهندسی معماری و سازه
 

در نگاه اول حتما به علاقه خودتون در شروع طراحی دکوراسیون داخلی نگاه کنید. آیا برداشت از طبیعت به کل مورد علاقه شما هست ؟ اگر هست و این سبک را می پسندید و علاقه ای به استفاده از آن درپروژه ساخت و یا بازسازی و نوسازی خودتون دارید ، می توانید شروع کنید. پاسخ ذهنی شما مثبت می باشد، پس باید کار را به یک طراح معمار بسپارید ! مهندس معمار همان کسی است که علاقه شما را اجرایی خواهد کرد و با انتقال سبک درخواستی شما به مهندس عمران پروژه شما اجرایی می شود. استفاده از متریال متنوع مانند چوب، ترموود، سازه های سه بعدی و چی وی سی های نوین را فراموش نکیند. به عنوان مثال شما در پیمانساز می توانید پس از مراجعه به قسمت نمایشگاه محصولات و انتخاب چند آیتم به طراح خودتون سلیقه خود را منتقل کنید. حتی سبک طبیعت در طراحی داخلی و تاثیر روانی آن را دست کم نگیرید.

 
آموزه های طبیعت در هنر مهندسی معماری و سازه
آموزه های طبیعت در هنر مهندسی معماری و سازه
 

اگر تصمیم به استفاده از سبک طبیعت در پروژه خودتون دارید و مایلید که پیمانساز پروژه شما را طراحی و اجرا کنید، خوب حتما تصمیم هوشمندانه ای گرفتید. شما پس از مراجعه به لینک نمایشگاه محصولات پیمانساز می توانید چند متریال انتخاب کنید و آزمایشی از سلیقه خودتون و پاسخ ذهنیتون داشته باشید،  پس از ثبت درخواست خودتون از جهت بررسی میدانی پروژه و یا مشاوره ، طراحی آغاز می شود. البته در نظر داشته باشید اجرای کامل یک پروژه از طراحی و اجرا در دستور کار پیمانساز قرار دارد و پیمانساز به فروش یک متریال نمی پردازد. پس هوشمندانه ادامه دهید و اجازه دهید طراحی بی عیب و استاندارد انجام شود. حتما می دانید کلیه آیتم ها در نمایشگاه محصولات پیمانساز از تخفیف 10 تا 30 درصدی به نسبت قیمت کل کشور برخوردار است. اما این موضوع نباید ذهن شما را محدود کند. به عنوان مثال شما چوب بامبو را در قسمت اهالی فن می بینید و در نمایشگاه محصولات نیست و یا آیتمی د ر نظر دارید که در هیچ یک از این دو قسمت نیست خوب کار را به مشاورین و طراحان پیمانساز بسپارید. سبک  طبیعت در طراحی معماری داخلی و یا نما تاثیرات روانی بسیار مثبتی دارد. یادتان باشد، شما تصمیم مهمی در زندگی میگیرید و طراحی و اجرای بی نقص از محلی که ساعات زیادی از عمرتون را در آنجا خواهید گذراند تاثیر مستقیمی در بهره وری زندگیتان دارد.

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

یک شنبه 23 دی 1397  3:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها