0

اسرائيل با تهديد حزب‌الله آشكارا خود را وارد بحران لبنان كرد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اسرائيل با تهديد حزب‌الله آشكارا خود را وارد بحران لبنان كرد

89/10/23 - 12:57
شماره:8910230186
نسخه چاپي ارسال به دوستان
پس از آمريكا و فرانسه براي تشديد وضع لبنان؛
اسرائيل با تهديد حزب‌الله آشكارا خود را وارد بحران لبنان كرد

خبرگزاري فارس: يك مقام سياسي در رژيم صهيونيستي امروز براي بحراني كردن عرصه سياسي لبنان وارد عمل شد و به حزب‌الله لبنان درباره تشديد اوضاع هشدار داد.

به گزارش فارس، رژيم صهيونيستي در ادامه سناريو خلق بحران در لبنان كه با مشاركت كشورهاي غربي مانند فرانسه و آمريكا ادامه دارد، عملا وارد صحنه شد و با هدف تشديد كردن تنش و بحران در عرصه سياسي لبنان، حزب‌الله لبنان را تهديد به اقدام نظامي كرد.

پايگاه خبري راديو رژيم صهيونيستي گزارش كرد كه اسرائيل به حزب‌الله هشدار داد كه در صورت تشديد وضعيت در مرز شمالي فلسطين اشغالي، دست روي دست نخواهد گذاشت.

اين هشدار در حالي است كه با سقوط دولت سعد الحريري نخست وزير لبنان در شب گذشته، بحران اين كشور بر اثر توطئه‌هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي در قالب دادگاه بين‌المللي جنايي، وارد مرحله‌اي جديد و مبهم شد و عرصه سياسي اين كشور اكنون ملتهب است.

بعدازظهر روز گذشته 11 وزير از مجموع 30 وزير كابينه لبنان در اعتراض به عملكرد سعد الحريري و تابعيت وي از خواسته‌هاي آمريكا، استعفا كردند و از ميشل سليمان رئيس جمهوري اين كشور خواستند براي تشكيل دولت جديد اقدام كند.

راديو رژيم صهيونيستي با بيان اينكه مقامات و نهادهاي اسرائيلي بشدت و با دقت بحران لبنان را رصد مي‌كنند و مشاوره‌ها و تحليل‌هايي در اين خصوص انجام مي‌دهند، تاكيد كرد كه يك مقام مسئول در اسرائيل كه به هويت وي اشاره نكرد،‌ به حزب‌الله هشدار داد و مدعي شد كه اگر حزب‌الله و متحدان آن مرزهاي شمالي را دچار تنش كنند، اسرائيل دست روي دست نخواهد گذاشت.

اين هشدار در حالي است كه تاريخ هميشه نشان داده است كه اسرائيل است كه هميشه آغازكننده تنش يا جنگ در منطقه بوده است و حزب الله لبنان تاكنون اقدامي را عليه اين رژيم آغاز نكرده مگر اينكه در واكنش به تجاوز اين رژيم بوده است.

برخي كارشناسان اعلام كردند كه اين اقدام اسرائيل در جهت تشديد كردن بحران لبنان و بر هم زدن عرصه سياسي لبنان در پي سقوط دولت اين كشور است تا از وضعيت ايجاد شده نهايت بهره را ببرد.

اين مقام سياسي همچنين تاكيد كرده است كه ارتش اسرائيل براي مقابله با هر سناريويي احتمالي كاملا آماده است و در آمادگي كامل به سر مي‌برد.

 
 
پنج شنبه 23 دی 1389  2:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها