0

ده نكته تضميني جهت متعهد كردن مردان براي ازدواج

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

ده نكته تضميني جهت متعهد كردن مردان براي ازدواج

ده نكته تضميني جهت متعهد كردن مردان براي ازدواج

 

 

چند وقتي است كه با مردي آشنا هستيد كه دوستتان دارد، چه اين را ابراز بكند چه نه. دوستي با شما را دوست دارد و از با شما بودن لذت مي برد. اما با همه اين حرفها هنوز خود را به طور كامل به شما متعهد نكرده است. هنوز برنامه آخر هفته هايش را با شما نمي گذارد و به دوستانش هم معرفيتان نكرده است. با اينكه خيلي وقت است كه همديگر را مي شناسيد و با هم در يك ارتباط سالم بوده ايد، هنوز از شما نخواسته است با او ازدواج كنيد. اگر اينطور است، او هم مثل ميليون ها مرد ديگر است كه خودشان و زني كه خيلي دوست دارند و مي توانند زندگي با او بسازند كه هر دو شاد و راضي باشند را گول مي زنند. احتمالاً اين آقا از متعهد شدن مي ترسد. اما آيا شما مي توانيد كاري كنيد كه همه آن شادي و خوشبختي از آنِ هر دوي شما شود؟ پاسخ مثبت است و راه حل هاي آن بسيار ساده هستند. اصلاحاتي خيلي كوچك و ساده كه هيچ هزينه اي برايتان در بر نخواهد داشت و در آخر آن تعهدي را كه هميشه از او مي خواستيد را برايتان به ارمغان خواهد آورد.

در زير به 10 نكته براي متعهد كردن مردان اشاره مي كنيم:

1. با گوش دادن بدون نصيحت كردن و انتقاد كردن اجازه دهيد به شما اعتماد كند.

او بايد بفهمد كه مي تواند همه چيز را با شما درميان بگذارد. و هرچه بيشتر به شما بگويد، تعهدش به شما بيشتر خواهد شد و بعنوان مثال، فرض كنيد به شما مي گويد كه خيلي احساس بدي دارد كه نتوانسته در دانشگاه مدرك بگيرد. شما بايد فقط گوش دهيد و بعد به او بفهمانيد كه به همان اندازه اي كه اگر از دانشگاه تهران دكترا مي گرفت دوستش داريد. اگر به شما گفت كه نگران از دست دادن شغلش است، فقط گوش دهيد و به او بفهمانيد كه حتي اگر كارش را هم از دست دهد باز همين قدر دوستش داريد. وقتي براي نصيحت كردن بعدها پيش خواهد آمد، وقتي كه خودش دنبال نصيحت و راهنمايي باشد. اما در آن لحظه مطمئناً به تنها چيزي كه نياز ندارد اين است كه كسي نصيحتش كند. او فقط به شما نياز دارد.

2. با نشان دادن اينكه او را فقط به خاطر خودش دوست داريد باعث شويد كه مردتان احساس خاص بودن كند.

در ابتداي رابطه سعي نكنيد اصول الدين از او بپرسيد. از سوالاتي مثل، "چقدر درآمد داري؟"، "آيا دانشگاه رفته اي؟"، "كي و كجا ازدواج كردي؟"،  "چرا جدا شدي؟"، "كار پدر و مادرت چيست؟" و ... خودداري كنيد. اين سوالات نشان مي دهد كه شما قصد ارزيابي او را داريد تا ببينيد فرد مناسبي براي ازدواج هست يا نه. يادتان باشد، حتي اگر بعداً بفهميد كه يك ميلياردر است، لازم است كه حس كند او را به خاطر خودش مي خواهيد.

درعوض از او درمورد احساسش نسبت به مسائل مختلف و علايقش سوال كنيد. اگر به شما گفت كه اخيراً يك پاداش خيلي عالي دريافت كرده، از او نپرسيد آن پاداش چقدر بوده است. درمورد هيجان انگيز بودن آن تجربه با او حرف بزنيد. بايد از آن تجربه در كنار او لذت ببريد. بعد از مدتي همه چيز را به شما خواهد گفت مگر اينكه خيلي آدم مرموزي باشد كه اين خود يك علامت بسيار منفي است. بايد طوري رفتار كنيد كه بفهمد كه براي او فارغ از هر طبقه اي كه در آن باشد ارزش قائل هستيد.

3. سعي كنيد طبيعي رفتار كنيد. خودتان باشيد و علايقتان را پنهان نكنيد.

اگر طرفتان مي گويد به موسيقي رپ علاقه دارد و اسم خواننده هايي را كه هيچوقت نشنيده بوديد به زبان آورد، به هيچ وجه تظاهر نكنيد كه آنها را مي شناسيد و دوستشان داريد. خيلي راحت بگوييد كه هيچ چيز از آن سبك موسيقي نمي دانيد.

اگر هميشه طرفدار اپرا بوده ايد، بگوييد. اگر موقع تماشاي يك فيلم در كنار او گريه تان گرفت، هيچ اشكالي ندارد گريه كنيد. اگر خواستيد بخنديد، بخنديد. وقتي شما خودتان باشيد او هم تشويق مي شود كه در حضور شما خودش باشد و تظاهر نكند. او آدم خاصي است و شما هم همينطور اما به طرق مختلف. هيچوقت براي گفتن يك دروغ خودتان را تحت فشار قرار ندهيد.

4. اين احساس را به او بدهيد كه مي تواند آزاديش را حفظ كند—حداقل تا ميزاني منطقي.

بااينكه شما به عنوان يك زن به رابطه جديد طوري فكر مي كنيد كه قرار است زندگيتان را تغيير دهد، مرد شما فقط به حفظ وضعيت قبل خود فكر مي كند. شما به خريدن يك خانه جديد، بچه دار شدن، عوض كردن كارتان، رفتن به مسافرت و امثال اينها فكر مي كنيد درحاليكه او مصر است كه برنامه هاي قبلي خود را حفظ كند و تا حدامكان در آن تغييري ايجاد نكند. براي او ثبات به معناي امنيت است. اگر سعي كنيد زندگي او را به سرعت تغيير دهيد، احساس خواهد كرد كه مردانگي اش هم خواهد رفت و احساس تهديد خواهد كرد. بايد به او نشان دهيد كه نمي خواهيد همه چيز را از او بگيريد. بعنوان مثال، حتماً بگذاريد وقتي را با دوستان خودش بگذراند. وقتي مردها بدون حضور خانم ها كنار هم باشند خيلي پيش مي آيد كه يكي بپرسد "چطور تونستي امشب جيم بزني؟" و همه مردها براي آن مردي كه هيچوقت نمي تواند از دست زنش به دورهمي هاي مردانه بيايد احساس تاسف مي كنند. اين را يادتان باشد مردها فقط با بودن با زني كه دوستش دارند نيست كه احساس مردانگي مي كنند، بلكه با بودن كنار دوستان و رفقاي هم جنس خودشان هم همين احساس را دارند. شما بايد او را مطمئن كنيد كه او هنوز هم مي تواند وقتي را با دوستانش بگذراند.

5. اجازه ندهيد زياد برايتان خرج كند يا به زحمت بيفتد (حتي اگر خودش بخواهد).

اگر اجازه بدهيد اينكار را بكند، يك روز صبح از خواب بيدار مي شود و از خودش مي پرسد، "من دارم با خودم چه كار مي كنم؟" شايد در ابتداي رابطه بخواهد با كمك كردن به درست كردن اوضاع در خانه تان، تعمير كردن چيزهاي خراب، مردانگي اش را به شما نشان دهد و شما هم احساس خواهيد كرد كه كسي هست كه مراقبتان است اما اجازه ندهيد خيلي پيش برود. اگر مي توانيد براي انجام كاري از كسي ديگر يا متخصصش كمك بگيريد، اجازه ندهيد كه او اين زحمت را تقبل كند. نبايد حس كند كه بودن با شما خيلي برايش هزينه دارد. از او نخواهيد به رستوران هاي شيك و گران ببردتان چون با اينكار براي او آسانتر خواهد بود كه تركتان كند و زن جديدي براي خود پيدا كند. حتي سعي كنيد خيلي وقت ها شما حساب كنيد يا بخواهيد كه براي شام ميهمان شما باشد و يا به جاي رستوران گران به سينما برويد و شام هم پيتزا بخوريد.

يكي از دوستانم چند وقت پيش مي گفت با زني كه بود به مشكل خورده چون با اينكه هزاران بار او را به رستوران هاي خيلي گران برده و لباسهاي گران قيمت برايش خريده بود حتي آن زن يكبار هم او را به شام دعوت نكرده بود. او اين را به منزله اين گذاشته بود كه آن خانم قدر كارهايي كه برايش كرده است را نفهميده است. من از او خواستم اين موضوع را با او مطرح كند و همين رابطه شان را نجات داد.

6. براي علاقه مند كردن او هيچوقت حسادتش را تحريك نكنيد.

درست است كه از قديم مي گويند براي جلب نظر يك مرد بايد حسادتش را تحريك كنيد اما برعكس آن صحت دارد. مردها به خاطر غيرت و مردانگي خود درمورد مسائل وفاداري بسيار حساس هستند. اكثر مردان، مهم نيست كه چه بگويند، اما درمورد مطلوبيت جنسي و ظاهر خود ترديد دارند. مرد شما اگر بفهمد شما كاملاً به او وفادار هستيد بيشتر به شما متعهد خواهد شد. پس در حضور او به هيچ وجه با مردي بصورت زننده حرف نزنيد، درمورد عشق هاي قبلي خود حتي اگر خودش بخواهد با او حرف نزنيد. شايد در آن لحظه كمي شور و حس او را تحريك كند اما بعدها به شما شك خواهد كرد. اگر قبلاً مردي را دوست داشته ايد و تركش كرده ايد به او نگوييد چون ممكن است فكر كند او را هم ترك خواهيد كرد. اگر يكي از دوست پسرهاي قديميتان زنگ زد دليلي ندارد او را در جريان بگذاريد. هركاري مي كنيد سعي نكنيد با گفتن اين حرفها حسادت او را تحريك كنيد.

7. اگر لازم دانستيد به وفاداري جنسي اصرار داشته باشيد.

بعضي خانم ها مي ترسند كه اگر درمورد وفاداري جنسي صحبت كنند مردشان عصباني شود. در اين باره هم درست برعكس آن صحت دارد. مردها دوست دارند كه شما فقط او را بخواهيد. اگر چنين چيزي را از او طلب كنيد احساس امنيت و آرامش خواهد كرد و اين احساس را به او خواهد داد كه مي خواهيد به او وفادار باشيد. حتي اگر مردتان اعتراض كرد و گفت كه اين درخواست احمقانه است يك نفس راحت خواهد كشيد و مطمئن باشيد كه يك قدم براي متعهد كردن او جلوتر آمده ايد.

8. به مردتان كمك كنيد اين واقعيت كه به شما نياز دارد و دوستتان دارد را تصديق كند.

مردان به خاطر حس مردانگيشان ميترسد كه جلوي كسي اقرار كنند كه چقدر به شما نياز دارند. اما اين ايراد آنها نيست. او هيچوقت ابراز آزادانه احساساتش را تمرين نكرده است. شما بايد اجازه دهيد اينكار را بكند. و رمز كار اين است كه از او چيزي بخواهيد. بعد از يك مدت اصرار كنيد كه به شما بگويد كه دوستتان دارد. حتي اگر با هم ازدواج كنيد هم ممكن است از بيان اين جمله سر باز زند. شما بايد به او نشان دهيد كه نياز داريد اين جمله را به زبان بياورد. يادتان باشد فقط بعد از اينكه اين جمله را آزادانه به زبان آورد كه واقعاً دوستتان خواهد داشت. فقط آنموقع است كه اين يك واقعيت زندگي اش خواهد شد. ما هيچوقت چيزهايي كه از بيان آن خودداري كنيم را قبول نخواهيم كرد. اگر مردتان مكرراً از به زبان آوردن آن خودداري كرد پس هنوز براي متعهد شدن به شما آمادگي لازم را ندارد. اما وقتي آن را به زبان آورد، پس عشقش را پذيرفته است و آنرا بخشي از واقعيت زندگي خود مي داند. بعد از مدتي زندگي بدون شما براي او بي معني خواهد شد.

9. بعد از چند ماه از او بخواهيد كه شما را به خانواده و دوستانش معرفي كند.

 اينكار يكي از اصلي ترين پايه هاي متعهد شدن است. مردي كه شما را وارد خانواده اش نكند مطمئن باشيد كه قصد ازدواج با شما را ندارد. او بايد شما را كنار خانواده اش ببيند تا بتواند به شما به چشم همسر نگاه كند.

10. در طولاني مدت از ارائه آنچه بيش از حد توان شماست خودداري كنيد.

اگر از شرايطي خاص خوشتان مي آيد حتماً آنرا مطرح كنيد و سهمتان را از رابطه ببريد. از اينكه او دوستانش را دقيقه آخر و بدون دعوت و آمادگي شما وارد خانه مي كند عادت به قبول آن و تسليم شدن نكنيد. اگر آنچه كه مي خواهيد را از رابطه نمي گيريد و به همين دليل افسرده و عصباني هستيد، اصلاً عادلانه نيست و بايد آنرا با مردتان درميان بگذاريد.

 

اگر فكر مي كنيد كه مرد مورد علاقه تان را پيدا كرده ايد، اين 10 نكته مي تواند براي متعهد كردن هرچه بيشترا به شما كمك كند. يادتان باشد هيچ رابطه خوبي آسان به دست نمي آيد اما دليلي هم ندارد كه رابطه شما بهترين نشود.

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

پنج شنبه 23 دی 1389  1:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها