0

نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

 
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

با پیگیری نماینده هرمزگان صورت گرفت؛

نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

خلیج فارس: سواحل بوشهر نیز گرفتار ورود آلایندگی ها می باشد که در پارس جنوبی با ورود پساب های صنعتی و در شهرهای ساحلی مرکز و شمال استان با فاضلاب های انسانی دست به گریبان است.

خلیج فارس: مرتضی الویری درنامه ای به رهبر انقلاب خواستار صدور دستور ایشان برای جلوگیری از ورود پساب به خلیج فارس شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ پس ‌از پیگیری های کیانوش جهانبخش، عضو هرمزگانی شورای عالی استان ‌ها، نامه‌ای از سوی شورای عالی استان‌ها به علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر رسیدگی به موضوع وضعیت ورود فاضلاب صنعتی و خانگی به خلیج‌ فارس در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ارسال شد.

نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

این بار اما مرتضی الویری، رئیس شورای عالی استان‌ ها به نمایندگی از سایر نمایندگان در پی استمرار پیگیری‌ های عضو شورای شهر بندرعباس، در نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی خواستار دستور رسیدگی به درخواست نمایندگان شورای عالی استان‌ها شده است.

شایان ذکر است سواحل استان بوشهر نیز گرفتار ورود آلایندگی ها می باشد که بخش هایی در پارس جنوبی با ورود پساب های صنعتی و بخش هایی در شهرهای ساحلی مرکز و شمال استان با فاضلاب های انسانی دست به گریبان است که ناقص ماندن شبکه فاضلاب، این مشکل را پابرجا گذاشته است.

در نامه اولویری رییس شورای عالی استان ها خطاب به رهبر انقلاب آمده:

احتراماً حضرت‌عالی مستحضر هستید که خلیج ‌فارس برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارای شأن و حرمتی خاص و جایگاهی ارزشمند و ویژه است و در عرصه بین‌المللی موجب افتخار و اعتبار کشور است و پذیرش مالکیت و استیلای کشور بر این آبراه، آن ‌قدر برای بیگانگان سخت و صعب است که چون در سایه تفضل و عنایت الهی و با حضور مقتدرانه و پایمردی نیروهای مسلح کشور، از تعرض و دست‌اندازی به حدود و ثغور جغرافیایی و جزایر سوق‌الجیشی آن نا امید شده‌اند، سودای خام مصادره نام آن به نفع خود را در سر می‌پرورانند.

شهر بندرعباس نیز که در ساحل این خلیج پربرکت واقع‌شده است، جایگاه شایسته‌ای در میان شهرهای جنوبی به لحاظ ظرفیت بالقوه استقرار شیلات و صنایع مرتبط و توسعه صنعت گردشگری دارد. لکن چند سالی است که این دو کانون ارزشمند اقتصادی، گردشگری از سوی بعضی از دستگاه‌های اجرایی مورد بی ‌مهری واقع ‌شده‌اند.

مدت‌ هاست که شاهد ورود پساب ‌های خانگی و پسماندها و فاضلاب ‌های صنعتی شهر بندرعباس داخل خورها و انتقال آن به خلیج‌ فارس و آلودگی محیط دریایی و سواحل آن هستیم و علاوه بر اینکه بخش وسیعی از مناطق شهری تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار ندارند و پساب خروجی تصفیه ‌خانه نیز داخل دریا سرازیر می‌شود.

این امر موجب آلودگی محیط ‌زیست، شیوع بیماری‌ های پوستی و عفونی و کاهش حضور گردشگران در محدوده شهر و ساحل شده است. درحالی ‌که در سیاست‌ های کلی نظام در حوزه‌ های سلامت و محیط‌ زیست-ابلاغی جناب عالی- بر "مدیریت جامع، هماهنگ و نظام ‌مند منابع حیانی(از قبیل هوا، آب، خاک و تنوع زیستی"، "اصلاح شرایط زیستی به‌منظور برخوردار ساختن جامعه از محیط زیست سالم و رعایت عدالت و حقوق بین نسلی"، " پیشگیری و ممانعت از انتشار انواع آلودگی‌ های غیرمجاز و جرم انگاری تخریب محیط ‌زیست و مجازات مؤثر و بازدارند ی آلوده‌ کنندگان و تخریب ‌کنندگان محیط ‌زیست و الزام آنان به جبران خسارت" و پایش مستمر و کنترل منابع و عوامل آلاینده ‌ی هوا، آب‌ و خاک" تأکید شده است.

علیهذا با عنایت به وظایف مصرحه و تکالیف قانونی وزارت نیرو(شرکت آب و فاضلاب) در این خصوص و لاینحل ماندن مشکلات مذکور، موضوع از طریق اعضای محترم شورای اسلامی شهر بندرعباس و نمایندگان شورای عالی استان ‌ها مورد پیگیری قرار گرفت و پس از بررسی در کمیسیون ‌های تخصصی شورای عالی استان ‌ها، درخواست رسیدگی و لزوم حل این معضل به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ارجاع گردید که در حال پیگیری است.

اینک با عنایت به اهمیت و حساسیت موضوع، از محضر ارجمند حضرت‌عالی استدعا داریم در خصوص رسیدگی به درخواست نمایندگان شورای عالی استان‌ها دستور اقدام مقتضی، صادر و ارشادات و رهنمودهای عالی را امر به ابلاغ فرمایید.

چهارشنبه 12 دی 1397  11:30 PM
تشکرات از این پست
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

پاسخ به:نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

0

کامران | 11 دى 1397 14:34:10 | ارسال پاسخ

0پاسخ به:نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

3پاسخ به:نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

... متاسفانه مسئولین غیر عزیز و لجباز از انجام هر کاری در این زمینه سر باز می زنند.

ژن | 11 دى 1397 20:05:24 | ارسال پاسخ

0پاسخ به:نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

2پاسخ به:نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

تا نفعی توش نباشه کسی اقدام نمیکنه مگه از بالا پیگیری بشه

محمد ازبوشهر | 11 دى 1397 22:18:18 | ارسال پاسخ

0پاسخ به:نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

4پاسخ به:نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

لازم بود دراین نامه به رهبر انقلاب از بی توجهی درخصوص اجرایی کردن طرح های مصوب استان هم که بیش از ده سال از تصویب آن می گذرد واز طرح های مورد خواست مردم استان درطول چهل سال از انقلاب است تاکید می شد مانند راه آهن ساحلی بندرامام بوشهر که هم جنبه ترانزیتی هم گردشگری هم اقتصادی هم سیاحتی و زیارتی به کربلا دارد.وبه بنادرخلیج فارس وکشور عظمت می بخشد همچنین منطقه اقتصادی شمال استان و احداث شبکه آبیاری دشت لیراوی و حیات داود از سد چم سیترات آمدن هیئت دولت دربهمن ماه شاهد اجرای همه طرحهاباشیم .

دانیال | 12 دى 1397 10:19:33 | ارسال پاسخ

0پاسخ به:نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

1پاسخ به:نامه به رهبر انقلاب درباره ورود پساب به خلیج فارس

ریس جمهور که آبی ازش گرم نشه و دلش گیر کدخدا باشه و مردم ازش ناامید باشند کیشه این باید رهبر مملکت درمورد پساپ خبر بهش داد البته پایگاه خبری خلیج فارس هم یکی از سایتهای بود که درفریب بنده جهت رای دادن به شیخ حسن و کلید نداشته اش مقصر بود ولی وَقَالَ الشَّيْطَانُ لَمَّا قُضِيَ الْأَمْرُ إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ ۖ وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُمْ مِنْ سُلْطَانٍ إِلَّا أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي ۖ فَلَا تَلُومُونِي وَلُومُوا أَنْفُسَكُمْ ۖ

چهارشنبه 12 دی 1397  11:32 PM
تشکرات از این پست
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

،

چهارشنبه 12 دی 1397  11:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها