0

درباره فرودگاه ها بدانید که - قسمت سوم

 
pegahh22
pegahh22
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : دی 1397 
تعداد پست ها : 152

درباره فرودگاه ها بدانید که - قسمت سوم

 

31 تا 37 مورد جالب

31. مالیات دهندگان بریتانیایی برای یک فرودگاه در جزیره دور افتاده سنت هلنا، که در سال 2016 افتتاح شد، 285 میلیون پوند معادل 364.000.000 دلار پرداخت کرده اند. تنها یک هواپیمای تجاری در آن فرود آمد وفرودگاه بعد از آن کاملا بی استفاده رها شد.

32. هنگامی که فرودگاه ساوانا در ایالت جورجیا، تصمیم گرفت باند
پرواز داخلی خود را در دهه 1980 گسترش دهد، تلاش کرد تا خانواده داتسون راضی شوند تا قبر دو نفر از افراد این خانواده را که در مسیر این باند قرار داشت، جابجا کنند. اما این خانواده به نبش قبر و جابجایی اجساد داخل ان رضایت ندادند. در نهایت باند روی همین قبرها ساخته شد و در مسیر باند شما دو سنگ قبر می بینید که هواپیماها بر روی آن فرود می آیند و یا از روی آن بلند می شوند.

درباره فرودگاه ها بدانید که - قسمت سوم

33. یک فرودگاه اسپانیایی که هزینه ساخت آن در سال 2008 به مبلغ 1،000،000،000 یورو تمام شده بود، در سال 2015 بفقط به مبلغ 10،000 یورو فروخته شد که تاثیری روی خرید بلیط هواپیما نداشت.

34. فرودگاه بین المللی پیرسون در تورنتو از پرندگان تعلیم یافته شکاری برای ترساندن، کشتن یا خوردن پرندگان دیگر استفاده می کند تا بتواند خطر برخورد پرندگان با هواپیماها را به حداقل برساند. شاهین ها، بازها، و عقاب سرسفیدی به نام ایوان وجود دارند.

درباره فرودگاه ها بدانید که - قسمت سوم

35. در دهه 70، مونترال بزرگترین فرودگاه جهان را ساخت و امروزه این فرودگاه تقریبا بدون استفاده رها شده است.

36. فرش فرودگاه پورتلند (PDX) بسیار محبوب است. ساکنان پروتلند بر اساس طرح روی این فرش تتو طراحی کرده اند.

درباره فرودگاه ها بدانید که - قسمت سوم

37. بسیاری از اقدامات امنیتی فرودگاه، نمایشی هستند. تیم امنیتی فرودگاه حرکات و رفتاری که نشان دهنده تسلط آنها بر امنیت فرودگاه است را به نمایش می گذارند. در حقیقت آن تاثیری که باید بگذارد را ندارد و فقط به مسافران القا می کند که در فرودگاه امنیت برقرار است و همه چیز تحت کنترل است. برای بهتر متوجه شدن این موضوع چند مثال می زنیم، که واقعا با انتقاد روبرو شدند:

بازرسی بدنی توسط پلیس فرودگاه

بهم ریختن وسایل مسافران در بازرسی های تصادفی
استفاده از اسکنر بدن
نگهبانان مسلح در لابی فرودگاه ها
فناوری تشخیص چهره

که هر کدام این موارد، ضعف های عمده ای را داشته اند.منبع:خرید بلیط هواپیما سام سیر
چهارشنبه 12 دی 1397  11:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها