0

چرا حضرت معصومه (س) به مقامات بالا نائل شدند؟

 
mokary
mokary
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1387 
تعداد پست ها : 1493
محل سکونت : isfahan

چرا حضرت معصومه (س) به مقامات بالا نائل شدند؟

دو خواهر در تاریخ اسلام هستند که بیش از هر کسی عشق به برادرشان زبان زد عام و خاص است. یکی حضرت زینب (س) و دیگری حضرت فاطمه‌ی معصومه (س)؛ فاطمه‌ی معصومه (س)، نه بعنوان اینکه خواهر امام معصوم بود؛ بلکه برای فداکاریش در راه ولایت و تلاش برای اثبات امامت ضامن آهو (ع) صاحب فضائل فراوانی است. ۱۰ ربیع الثانی زمانی که در سرزمینی دور از محل زندگی یعنی شهر قم، به دنبال برادر بود، خود را در آغوش پروردگار متعال دید

در کمالات حضرت معصومه (س) آمده است که ایشان در زمانی که پدرشان امام موسی کاظم (ع) در زندان بودند، به سوالات شرعی مردم مسلمان پاسخ می‌دادند؛ بنابراین نمی‌توان به راحتی از ایمان و تقوای این بانوی بزرگوار بگذریم.

حجت الاسلام و المسلمین سید جلال موسویان : در وصف شخصیت فاطمه‌ی معصومه (س) همین اندازه بس که چند امام معصوم (ع) درباره ایشان صحبت کردندو شخصیت این بانو را تمجید کردند. امام صادق (ع) فرمودند، به شفاعت فاطمه معصومه (س)، امت مسلمان وارد بهشت می‌شوند. از موسی بن جعفر (ع) روایتی داریم که ایشان فرمودند، اگر کسی عارف به حق، حضرت معصومه (س) را زیارت کند، وارد بهشت می‌شود. وجود مقدس ثامن الحجج (ع) فرمودند، هر کس ایشان را زیارت کند، انگار من را زیارت کرده است. امام جواد (ع) نیز فرمودند که اگر کسی حضرت معصومه (ع) را در قم زیارت کند؛ بهشت بر او واجب است.

برخی سوال می‌کنند، چرا خواهر امام رضا (ع) به این مقام نائل شدند، یکی از چیز‌هایی که در زیارت نامه شان و در وصف شخصیتشان ذکر شده است، ولایت مداری و توجه به جایگاه امام زمان است. همین موضوع سبب ترفیع جایگاه معنوی ایشان شده است. حضرت معصومه (س) برای اثبات ولایت، سه امام معصوم سنگ تمام گذاشتند. این سه امام شامل، امام موسی کاظم (ع)، امام رضا (ع) و امام جواد الائمه (ع) است. حضرت معصومه (س) با حرکتشان از مدینه به سمت ایران، به این مقام رسیدند.

چرا حضرت معصومه (س) به مقامات بالا نائل شدند؟

* آب ، کم جو ؛ تشنگی آور بدست

 تا بجوشد آبت از بالا و پست *

سه شنبه 27 آذر 1397  8:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها