0

خرید هیوندا آزرا، آرزو شد؟

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

خرید هیوندا آزرا، آرزو شد؟

رپورتاژ - آزرا محصول کره‌ای جنوبی است که اولین نسل آن در دهه ۸۰ میلادی ساخته شد. آزراهای امروزی‌تر یعنی نسل چهارم، در سال ۲۰۰۵ تولید شدند. این خودرو را در بازار بین‌المللی با نام  Grandeurمی‌شناسد. تا به حال ۶ نسل مختلف از این خودرو تولید شده است. در سال ۲۰۱۲ آزرا از نظر فنی و ظاهری تغییر کرد و نسل پنجم آن عرضه شد. قدرت موتور بیشتر شد و مصرف سوخت کاهش یافت. این مدل به وضوح به هیوندا سونوتا شباهت دارد، زیرا روی همان پلتفورم ساخته شده است.

 نسل چهارم و پنجم این خودرو در زمان خود مجوز ورود به کشور را گرفتند. بیشترین فروش هیوندا آزرا در سراسر دنیا مربوط به نسل چهارم یا همان TG است.  در ابتدا شرکت آسان موتور ارائه دهنده‌ی گارانتی محصولات شرکت هیوندا به ایران بود.

آزرای دنده‌ اتوماتیک خوش اشتها برای هر ۱۰۰ کیلومتر به صورت ترکیبی بیش از ۱۰ لیتر بنزین می‌خورد. البته چون آزرا خودروی گران‌قیمتی است، مسلما مصرف سوخت بالای آن نیز برای خریدار مسئله مهمی نیست و خریدار را از خرید هیوندا آزرا منصرف نمی‌کند. شرکت هیوندا سعی کرده است در ادیشن‌های جدیدتر مصرف سوخت را بهینه کند. در مدل نهایی مربوط به سال ۲۰۱۸ طراحی این خودرو جسورانه‌تر شد و فضای کابین باز هم افزایش یافت؛‌ همچنین امکانات رفاهی خودرو هم افزایش یافتند. در حال حاضر کرمان موتور که نمایندگی محصولات هیوندا در ایران را بر عهده دارد، به دلیل قوانین جدید از واردات این خودرو به ایران بازمانده است. زیرا طبق قوانین تردد خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی (پیشرانه حجیم‌تر از ۲.۵ لیتر) ممنوع است. پیش‌بینی قیمت آزرا ۲۰۱۸ در ایران حدود ۳۰۰ میلیون تومان بود، اما با توجه وضعیت ارز در کشور، قیمت تخمینی آن بیش از ۱ میلیارد تومان خواهد بود که چندان معقول نیست.

هیوندا آزرا به وضوح خوش قیافه است و ظاهری مثبت و کمی خشن دارد. این ظاهر خوش سیما در کنار ایمنی و مقاومت بدنه، آزرا را به انتخابی مطمئن برای خرید تبدیل می‌کند. آزرا علاوه بر بدنه مقاوم، ۸ الی ۹ کیسه هوا (جلو، جانبی، پرده‌ای، محافظ زانو)، سیستم کنترل کشش و ترمز ضد قفل برای هر چهار چرخ دارد.  رقیب این خودرو در رفاه و نرمی سواری، تویوتا کمری است. هر دو خودرو سواری نرم و ایمنی دارند. تعلیق آزرا به گونه‌ای است که انگار هیچ دست انداز یا چاله‌ای در سطح جاده و خیابان وجود ندارد. البته سیستم تعلیق آزرا بهترین نیست، اما بسیاری از ضربات را به کابین وارد نمی‌کند.

 افزایش ناگهانی قیمت خودرو در ایران باعث شد تب آزرا سواران برای فروش هیوندا آزرا بالا برود و از طرفی حتی خرید هیوندا آزرا کارکرده هم برای خریداران به آرزو تبدیل شود. در بین آگهی‌های سایت دیوار در بخش خودرو سواری با تایپ نام آزرا می‌توانی آگهی‌های مربوط به فروش هیوندا آزرا را مشاهده کنید. قیمت‌ها برای خرید آزرا از ۱۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود و به ۴۰۰ میلیون تومان می‌رسد. یک آزرا مدل سال ۲۰۱۳ با کارکرد ۹۰ هزار کیلومتر در سایت دیوار به مبلغ ۳۶۰ میلیون تومان برای فروش آگهی شده است. در آگهی دیگری آزرا ۲۰۱۰ با ۱۸۵ هزار کیلومتر کارکرد به قیمت ۲۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. مدل‌های ۲۰۰۷ نیز حدود ۱۲۰ میلیون قیمت گذاری شده‌اند.

دوشنبه 12 آذر 1397  10:26 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
rezagholami5
rezagholami5
کاربر جدید
تاریخ عضویت : خرداد 1398 
تعداد پست ها : 1
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:خرید هیوندا آزرا، آرزو شد؟

داشتم توی سایت میگشتم که این پست رو دیدم که تیترش " خرید هیوندای آزرا ، آرزو شد ؟ " هست

این پست آذر 97 نوشته شده نوشته شده 

اگه الان قرار بود نوشته بشه چی میخواستند بنویسند؟

الان که طرح فروش ویژه آزرا اتوخسروانی قیمت زده حدود 900 میلیون

الان چی میشه گفت ؟

 

جمعه 10 خرداد 1398  6:09 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23519
محل سکونت : کرمانشاه
جمعه 10 خرداد 1398  6:25 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23519
محل سکونت : کرمانشاه

پاسخ به:خرید هیوندا آزرا، آرزو شد؟

خرید خیلی چیزها برایمان شد آرزو . فقط این یکی نیست .

جمعه 10 خرداد 1398  6:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها