0

تقويت همبستگي گروه‌هاي عراقي روند تثبيت امنيت عراق را شتاب مي‌بخشد

 
alimasjed
alimasjed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 142
محل سکونت : تبریز

تقويت همبستگي گروه‌هاي عراقي روند تثبيت امنيت عراق را شتاب مي‌بخشد

 
رييس جمهوري :‌
تقويت همبستگي گروه‌هاي عراقي روند تثبيت امنيت عراق را شتاب مي‌بخشد
تهران - رييس جمهوري اسلامي ايران تقويت پيشرفت و امنيت در عراق را به نفع منطقه دانست و گفت: تقويت بيش از پيش همبستگي و همكاري گروه‌هاي مختلف عراقي مي‌تواند روند پيشرفت و تثبيت امنيت در اين كشور را شتاب بخشد.

به گزارش عصر دوشنبه پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري، محمود احمدي‌نژاد در ديدار 'برهم صالح' نخست‌وزير منطقه كردستان عراق امنيت و پيشرفت كشورهاي منطقه را وابسته به هم دانست و گفت: امروز به واسطه بيداري و همستگي ملت‌هاي منطقه دشمنان و اشغالگران مايوس و سرخورده شده اند به نحوي كه چاره‌اي جز ترك منطقه پيش رو ندارند.
رييس جمهوري با بيان اينكه آينده متعلق به ملت‌هاي همدل و متحد منطقه است، افزود: اين همبستگي و آينده روشن، دشمنان منطقه‌اي و فرامنطقه‌اي دارد كه بايد در مقابل آن هوشيار بود و با افزايش سطح روابط و هماهنگي‌هاي دوجانبه و منطقه‌اي دشمنان را در اهداف خود ناكام گذاشت.
احمدي‌نژاد با اظهار خرسندي از تحولات رو به رشد و پيشرفت عراق گفت: برخلاف تبليغات و تلاش‌هاي صورت گرفته از جانب اشغالگران، گروه‌هاي مختلف عراقي آينده خود را در اتحاد و يكپارچگي دنبال مي‌كنند و بي‌ترديد ادامه اين شرايط موفقيت، پيشرفت و امنيت عراق را فراهم خواهد كرد.
وي افزود: امروز كساني كه مخالف امنيت و پيشرفت ملت‌هاي منطقه بويژه عراق بودند در حال ضعف و افول قرار دارند و در مقابل هر روز بر اقتدار و پيشرفت ملت‌هاي منطقه افزوده مي‌شود.
رييس جمهوري در ادامه با تاكيد بر اينكه بين ايران و عراق هيچ محدوديتي براي توسعه روابط وجود ندارد، گفت: جمهوري اسلامي ايران با فعال كردن همه ظرفيت‌ها و زمينه‌هاي همكاري بين دو كشور به دنبال تقويت هر چه بيشتر روابط تهران _ بغداد در بخش‌هاي گوناگون است كه اين موضوع به نفع دو ملت خواهد بود.
'برهم صالح' نخست وزير منطقه كردستان عراق نيز در اين ديدار با ارائه گزارشي از اوضاع داخلي عراق اظهار داشت: عراق به دنبال تحكيم و تعميق مناسبات خود با كشورهاي همسايه است و در اين زمينه جمهوري اسلامي ايران در اولويت قرار دارد.
وي افزايش همكاري‌هاي امنيتي، تجاري و فرهنگي بين ايران و عراق را مورد تاكيد قرار داد و گفت: امنيت ايران و عراق مشترك و تفكيك‌ناپذير است؛ بنابراين مقام‌هاي عراقي توجه ويژه‌اي به ريشه‌كني ناامني در منطقه دارند.
برهم صالح همچنين بر افزايش سطح همكاري‌هاي اقتصادي بين كشورهاي منطقه تاكيد كرد و گفت: ملت‌ها و كشورهاي منطقه با ارتقاي سطح همكاري‌هاي خود مي‌توانند شبكه قدرتمند اقتصادي و سياسي ايجاد كنند و اين مي‌تواند پايه‌اي براي پيشرفت و رفاه مردم منطقه باشد.

پنج شنبه 23 دی 1389  11:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها