0

بازديد رييس جمهوري از دستاوردهاي ايران در حوزه فناوري راهبردي

 
alimasjed
alimasjed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 142
محل سکونت : تبریز

بازديد رييس جمهوري از دستاوردهاي ايران در حوزه فناوري راهبردي

 
بازديد رييس جمهوري از دستاوردهاي ايران در حوزه فناوري راهبردي
تهران- 'محمود احمدي نژاد 'رييس جمهوري صبح پنجشنبه از نمايشگاه دستاوردهاي متخصصان و محققان ايراني در حوزه فناوري هاي راهبردي بازديد كرد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار سياسي ايرنا ، محمود احمدي نژاد در حالي كه از سوي نسرين سلطانخواه معاون علمي و فناوري همراهي مي شد با حضوردراين نمايشگاه كه در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري برپا شده است از نزديك با فعالان و محققان حوزه فناوري هاي راهبردي به گفت و گو پرداخت.
اين بازديد كه حدود يك ساعت و نيم به طول انجاميد ، نمايندگان و فعالان اين عرصه از اين فرصت استفاده كرده و به طرح مسايل و ترسيم چشم اندازحركت خود دردستيابي به قله هاي علم پرداختند.
شماري از دستاوردهاي به نمايش در آمده در اين نمايشگاه جزو افتخارات ميهن اسلامي در جهان اسلام و در سطح بين المللي محسوب مي شود .
داروهاي نوتركيب كه از فناوري پيشرفته در توليد آنها استفاده شده از جمله اين دستاوردها است. ( اينترفرون گاما ) با كاركرد درمان كم خوني و (اريتروپويتين ) مورد استفاده در درمان بيماري شبهه سرطان سي جي دي از جمله داروهاي نوتركيب توليد داخل كشور است كه در اين نمايشگاه در معرض ديد قرارگرفت.
غرفه شركت توليد كننده اولين آنتي بيوتيك هاي حلال درجهان نيز مورد بازديد رييس جمهوري قرار گرفته كه از سال 1386 توليد اين نوع دارو را با استفاده از روغن كلزا آغاز كرده است و در آينده نزديك نيز جديد ترين داروهاي حلال خود را عرضه خواهد داشت.
آخرين دستاوردهاي پژوهشكده هاي علوم سلولي (سلول هاي بنيادي ) ، پزشكي (توليد مثل ) و بيوتكنولوژي جانوري پژوهشكده رويان ، جديد ترين واكسن هاي توليد شده در مركز تحقيقات و سرم سازي رازي ، تجهيزات بيولوژي توليد شده در داخل كشور نظير پروتئين هاي نوتركيب ، آنزيم و محيط كشت ، توليد موش تراريخته ،‌تكثير نهال از طريق كشت بافت و ... از ديگر دستاوردهاي متخصصان ايراني است كه در اين نمايشگاه در معرض ديد قرار گرفت.
رييس جمهوري تا دقايق ديگر در جمع محققان و متخصصان ايراني حوزه فناوري راهبردي سخنراني خواهد كرد.

پنج شنبه 23 دی 1389  11:44 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها