0

چگونه يك ماهي سالم بخريم ؟

 
tassoti
tassoti
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 168
محل سکونت : کرمان

چگونه يك ماهي سالم بخريم ؟

نحوه خريداري ماهي سالم


در ابتدا بايد ذكر كنم كه راههايي كه در اين تاپيك براي خريداري ماهي سالم ذكر ميشه بيشتر با توجه به ظاهر ماهي گفته خواهد شد و براي ماهيي كه مشكلات داخلي داشته باشد مؤثر نيست . اما بايد در نظر داشت كه اكثر مشكلاتي كه در و جود ماهيان نا سالم وجود دارد جنبه بيروني نيز دارد و با استفاده از اين راه كار ها شما خواهيد توانست تا حدود زيادي ماهي سالم از ناسلم را تشخيص دهيد .

در ابتدا بايد به خصوصيات فيزيكي ماهي توجه كنيد . ماهي سالم ماهيي است كه رنگ روشني داشته باشد ماهيي كه رنگ تيره و يا رنگ پريده باشد به احتمال زياد از استرس رنج مي برد .

توجه داشته باشيد كه نقطه هاي سفيد كه نشانه بيماري هاي مثل سفيدك و مخملك مي تواند باشد و همچنين نقطه هاي سياه كه مي تواند نشانه ي بيماري هاي ويروسي باشد و همچنين زائده هاي گل كلمي شكل در اطراف دهان و باله هاي ماهي كه مي تواند بر اثر قارچ باشد در ماهي مشاهده نشود . همچنين از خريداري ماهي هايي كه فلس هاي و يا باله هاي كنده شوده و زخمي دارند خودداري كنيد .

توجه به چشم هاي ماهي كه نبايد ابري باشد و بايد كاملا شفاف و روشن باشد .

توجه به به باله هاي ماهي كه بايد كاملا عمودي و باز باشند به به هم چسبيده - خوابيده - پاره پاره شده و آسيب ديده .

فلس هاي ماهي بايد كاملا مسطح و هموار باشد . معده بايد شكلي گرد داشه باشد . نسبت شكم به بدن ماهي بايد در حد عادي و متعارف باشد و نه زياد لاغر باشد و نه پف كرده . مدفوع ماهي بايد تيره رنگ باشد نه سفيد و كم رنگ

به رفتار ماهي در تانك توجه كنيد . ماهي بايد به طور عادي تنفس كند تنفس سريع ماهي و در سطح اب مي تواند نشانه اي از استرس و يا بيماري باشد . توجه كنيد كه ماهي به خوبي شنا مي كند و فعال است از خريد ماهي هايي كه در حال كتك خوردن و فرار از ساير هم مخرن هستند خوداري كنيد چون احتمال مريضي بودن آنها ميرود .

به شناي ماهي نگاه كنيد و توجه داشته باشد كه شناي ماهي طبق عادت معمول آن نوع ماهي باشد اكثر ماهي ها به طور افقي در اب شنا مي كنند و به سر شنا كردن مي تواند نشانهي اي از بيماري در ماهي باشد .

اگر امكان دارد به نحوه تغذيه ماهي نگاه كنيد و ماهي هايي را خريداري كنيد كه براي غذا خوردن اشتهاي زيادي دارند .

به نحوه صيد ماهي توسط فروشنده توجه كنيد كه ماهي را حتما با تور مخصوص بگيرد و اگر ماهي يكبار به زمين افتاد از خريد آن اجتناب كنيد و در پايان به قيمت ماهي توجه داشته باشيد و اگر ماهي گران قيمتي را ارزان مي فروشند نخريد و اين را از شانس خود ندانيد زيرا به احتمال زياد آن ماهي مشكلي دارد .

پنج شنبه 23 دی 1389  11:44 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها