0

رتی فیله

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

رتی فیله

 

 

 

مواد لازم:

گوشت فیله گوساله 300 گرم ،                        نمک و فلفل به میزان لازم ،                        کره یا روغن مایع برای سرخ کردن ،             هویج ، زرشک و ساقه کرفس به میزان نیاز

 

دستور طبخ:

گوشت را با چاقو کاملا پهن و باز می کنیم ( لایه ای به قطر تقریبا 1 س.متر). روی هر دو طرف گوشت نمک و فلفل می پاشیم و آنرا بین دو نایلون گذاشته و با بیفتک کوب روی آن می کوبیم تا کاملا پهن شود.                   زرشک و یک ساقه کرفس به همراه هویج بر روی گوشت گذاشته و آنرا لوله کرده و در آخر دور تا دور آنرا با نخ می پیچیم.        سپس رتی را در روغن یا کره سرخ می کنیم و مقداری به آن آب افزوده، می گذاریم با حرارت ملایم بپزد.               مقداری هویج نیز به صورت حلقه می توان در آب ریخت تا بپزد و یا در آخر یک قاشق پیاز تفت داده شده به آن افزود. 2 تا 2.5 ساعت زمان برای پخت رتی لازم است .                       30 دقیقه آخر پخت مقدرای زعفران آب کرده بر روی رتی میریزم. از پیازی که با رب تفت داده شده نیز می توان استفاده کرد.
نکته: نمک گوشت های قرمز را بعد از پختن اضافه می کنیم و نمک گوشت های سفید را قبل از پخته شدن. برای پختن مرغ 1 یا 2 روز قبل می توان به آن نمک پاشید.

worldfood.ir

یاس

پنج شنبه 23 دی 1389  11:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها