0

چگونه بورسیه MBA برای ادامه تحصیل دریافت کنیم

 
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

چگونه بورسیه MBA برای ادامه تحصیل دریافت کنیم

دریافت بورسیه MBA

رشته مدیریت کسب و کار یا همان MBA یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی دنیا است. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان تلاش می‌کنند تا با دریافت بورسیه MBA یا شرکت در دوره‌های مختلف ارائه این رشته در سراسر جهان، به یادگیری مهارت‌هایی بپردازند که در آینده مکمل خوبی برای دانش‌های کسب شده در این رشته هستند. اگر برای تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار اقدام به دریافت بورسیه MBA نکنید، هزینه دانشگاه‌های معتبر خارجی برای‌تان کمی گران تمام می‌شوند. پس با ما همراه باشید تا درباره دریافت این بورسیه بیشتر توضیح بدهیم:

دریافت بورسیه MBA با ادامه تحصیل در دانشگاه مقطع قبلی
بسیاری از دانشگاه‌های فنی و علوم انسانی اقدام به ارائه رشته مدیریت کسب‌وکار می‌کنند. یکی از نکات جالب توجه در مورد این رشته این است که بیشتر فارغ‌التحصیلان مهندسی و علوم ریاضی علاقه‌مند به ادامه تحصیل در آن هستند. اگر در یکی از رشته‌های فنی درس خود را در دانشگاهی خارجی تمام کرده‌اید در صورت تمایل به ادامه تحصیل در رشته مدیریت کسب‌وکار می‌توانید وجود این رشته را در دانشگاه سابق خود بررسی کنید و ببینید که آیا شرایط پذیرش و دریافت بورسیه MBA را دارید یا خیر. بعضی از دانشگاه‌ها در قبال انجام کارهای غیرانتفاعی یا همکاری با بخش‌های عمومی و دولتی، به دانشجویان بورسیه اعطا می‌کنند.

کسب اطلاعات دقیق درباره شرایط دریافت بورسیه رشته مدیریت کسب‌وکار
گاهی‌اوقات در حالی که دانشجو گمان می‌کند، بهترین گزینه ممکن برای دریافت بورسیه MBA است، از دریافت بورسیه باز می‌ماند. این موضوع نشان می‌دهد که اهمیت آگاهی داشتن از جزئیات شرایط پذیرش بسیار زیاد است. بنابراین قبل از اینکه اقدام به ارسال مدارک خود برای تقاضای تحصیل و دریافت بورسیه کنید، بهتر است از طریق دانشجویانی که قبلا پذیرش شده‌اند یا از راه برقراری ارتباط با مسئولین و اساتید دانشگاه مورد نظر خود، اطلاعات لازم برای تهیه مدارک و سوابق خود را فراهم کنید.

دریافت بورسیه MBAسر زدن به وبسایت‌های راهنما در زمینه دریافت بورسیه
برخی از وب‌سایت‌های بین‌المللی به دانشجویان کمک می‌کنند که بنا به اطلاعات جمعیت‌شناختی خود، بهترین گزینه‌های برای دریافت بورسیه MBA را پیدا کنند و از شرایط لازم برای پذیرش مطلع بشوند. برای نمونه، GMAC از جمله انجمن‌هایی است که اطلاعات لازم درباره بورسیه‌های این رشته تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. برخی از مراکز دانشگاهی مانند هاروارد نیز پس از شناسایی کفایت دانشجو برای ادامه تحصیل در رشته MBA، در صورتی که دانشجوی زبده تمکن مالی نداشته باشد، بورسیه‌هایی برای تحصیل در اختیار او می‌گذارند. سر زدن به وبسایت‌هایی نظیر gograd در این زمینه خالی از لطف نیست.

علاوه بر موضوع دانشجویانی که زبده هستند اما شرایط پرداخت شهریه را دارا نیستند، به طور کلی نیز برخی از بهترین مراکز دانشگاهی براساس لیاقت‌های دانشجو در این زمینه تحصیلی به او بورسیه اعطا می‌کنند. یکی دیگر از گزینه‌های پیش روی شما برای دریافت بورسیه MBA، جستجو در اینترنت برای شرایط خاص است. مثلا برخی دانشگاه‌ها برنامه‌های ویژه‌ای برای دانشجویان مونث در نظر می‌گیرند. این بورسیه‌ها با هدف حمایت از فعالیت و تحصیل زنان ارائه می‌شود. علاوه بر این، بورسیه‌هایی برای افراد مسن و یا برخی از کشورها نیز در دانشگاه‌ها مختلف وجود دارد.

آماده کردن مدارک لازم برای درخواست دریافت بورسیه MBA
با مراجعه به وبسایت دانشگاهی که برای ادامه تحصیل در نظر دارید باید شروع به جمع‌آوری مدارک لازم برای اثبات شایستگی دریافت بورسیه تحصیلی نمایید. معمولا کاغذبازی‌هایی که در این روند وجود دارد بسیار زیاد و گسترده است. بنابراین بهتر است با کسب آشنایی نسبت به جزئیات دقیق مدارک لازم برای دریافت بورسیه، شانس خود را بیشتر کنید و روند امور را نیز تسریع نمایید. حواس‌تان به مهلت اعتبار هر برنامه دریافت بورسیه نیز باشد. دقت کنید تا از تاریخ‌هایی که اعلام می‌شود، جا نمانید. علاوه بر اینها باید به الزامات اعلام شده برای دریافت بورسیه نیز دقت کنید. مثلا حدنصاب نمره GPA یا GMAT هر دانشگاه را بدانید و از شرایط تحصیل در هر دانشگاه باخبر بشوید. برخی از دانشگاه‌ها برای ارائه بورسیه به دانشجو از او می‌خواهند که برای انجام کار دانشجویی در فواصل ترم متعهد بشود.

دریافت بورسیه تحصیلیارائه تقاضا برای دریافت بورسیه تحصیلی
در مراحل آخر برای شروع روند تقاضای بورسیه باید در آزمون GMAT که از الزامات پذیرش در این رشته است، شرکت کنید. حدنصاب کافی برای پذیرش را به دست بیاورید و به موقع برای ارسال مدارک خود اقدام کنید. کار ارسال تقاضا را به تاخیر نیاندازید. سعی کنید همه مدارک مثلا توصیه‌نامه‌ها را سریعا از اساتید قبلی خود دریافت کنید و در ابتدای بازه زمانی اعلام شده برای پذیرش دانشجوی مدیریت، مدارک خود را ارسال کنید.

بسیاری از دانشگاه‌ها از اعطای بورسیه به دانشجویانی که سابقه فعالیت موفق در بازار کار داشته‌اند، استقبال می‌کنند. بنابراین اگر در زمینه کاری موفق بوده‌اید شاید بتوانید از آن به عنوان یک امتیاز جهت دریافت بورسیه MBA استفاده کنید. برخی از مراکز آموزشی برای پذیرش و انتخاب دانشجویان علاوه بر دریافت مدارک مختلف از دانشجو می‌خواهند که مقاله‌ای با موضوعی مشخص بنویسد. مثلا در این مقالات باید به پرسش‌هایی در زمینه لزوم تحصیل در این رشته، نقش آن در توسعه کسب‌وکار و… توضیح داده بشود. در طی نگارش این مقالات باید حواس‌تان باشد که از خودتان هم بگویید و چنانچه خواهان دریافت بورسیه بر اساس عدم تمکن مالی هستید، این موضوع را نیز در متن نوشت خود قید کنید یا اگر می‌خواهید بورسیه دانشجویان زبده را داشته باشید، بهتر است در متن به توانایی‌ها و سابقه‌تان اشاره کنید.

ممکن است در بیش از یک دوره آموزشی پذیرش بشوید. در این صورت باید توانایی مذاکره کردن با دانشگاه‌های مختلف را به صورت فروتنانه و در قالب ادب در خود تقویت کنید و ببینید که با ذکر وجود فرصت‌های متنوع، کدام دانشگاه برای نگه داشتن شما، امکانات و امتیازات بیشتری در اختیارتان خواهند گذاشت.

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

پنج شنبه 17 آبان 1397  12:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها