0

رد شیوع بیماری مشمشه در ایران

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

رد شیوع بیماری مشمشه در ایران

بیماری مشمشه بیماری مربوط به الاغ است و شیوع آن بین سگ ها و گربه های شهری نیز شایع است.

 
 

به گزارش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر به نقل از وب دا، دکتر شیرزادی، رییس اداره بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، گفت: هر حیوانی که گوشت الاغ آلوده به این بیماری را بخورد به بیماری مشمشه دچار می شود و سگ ها و گربه های شهری ایران به گوشت این حیوان دسترسی ندارند.

وی افزود: این شایعات در پی مرگ ببر روسی منتشر می شود.

خبر مرگ ببر روسی باغ وحش تهران نیز بر اثر این بیماری هنوز در حد یک احتمال است بنابراین نمی توان این شایعات را مبنای خبر درست قرار داد.

شیرزادی ادامه داد: شیوع مشمشه در انسان ها نیز در اثر تماس با حیوان آلوده اتفاق می افتد، یا بر اثر نفوذ آن از طریق ضایعات جلدی(زخم های پوستی)، ترشحات هوایی به داخل مجاری تنفسی یا مخاط بینی و چشم.

وی گفت: شیوع بیماری مشمشه هم اکنون به هیچ وجه شدید و سریع نیست و جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد، زیرا حیوانات باغ وحش تهران که مشکوک به این بیماری بودند، نیز چند روزی است که در قرنطینه به سر برده و تحت مراقبت های شدید قرار دارند.

وی در عین حال از شیوع بیماری مشمشه در سگ ها و گربه های شهری خارجی خبر داد و گفت: مدتی قبل این بیماری در برخی کشورهای خارجی به دلیل مصرف گوشت آلوده توسط سگ ها و گربه های آنجا شایع شده بود، ولی خوشبختانه در ایران چنین شیوعی اتفاق نیفتاده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

پنج شنبه 23 دی 1389  10:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها