0

توسعه بازار‌هاى مالى و‌ پولى صنعت بیمه با هدفمندى یارانه ها

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

توسعه بازار‌هاى مالى و‌ پولى صنعت بیمه با هدفمندى یارانه ها

وزیر امور اقتصادی و دارایی هدفمند کردن یارانه‌ها را در توسعه بازار‌های مالی،‌ پولی و سرمایه ای صنعت بیمه موثر دانست و افزود: با هدفمندی یارانه ها یک نوع شفاف سازی منابع صورت می گیرد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سید شمس الدین حسینی گفت : به طور کلی هدفمند کردن یارانه‌ها می تواند سبب توسعه بازار‌های مالی،‌ پولی و سرمایه ای صنعت بیمه شود زیرا با اجرای هدفمندی یارانه ها یک نوع شفاف سازی منابع هم صورت می گیرد.

وی افزود: منابع پنهانی که در گذشته به دلیل شفاف نبودن بد تخصیص پیدا می کردند و درست استفاده نمی شدند و یا پنهان بودند، در این پروسه هم شفاف می شوند و هم صورت واقعی به خود می گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی هدفمند کردن یارانه‌ها را دارای اثر مثبت برروی بازار های مالی از جمله بازار بیمه ذکر و گفت: بخشی از منابعی که در هدفمندی یارانه‌ها آزاد می شود،‌ وارد صنعت بیمه خواهد شد.

حسینی ادامه داد: از منظر خانوار‌ها نکته‌ای که وجود دارد این است که حدود 8 دهک از خانوار‌ها از منابع هدفمندی یارانه ها بهره مند می شوند و این یک توان خرید جدید ایجاد می کند که بخشی از آن می تواند معطوف به بیمه‌های مکمل درمان شود.

وی افزود: پس هدفمندی یارانه ها می تواند برای بیمه‌ها بازار جدیدی شکل دهد. در مجموع اثر هدفمند کردن یارانه ها بر صنعت بیمه موثر است. البته به طور یقین در آینده توجه بنگاه‌ها به بیمه‌های تجاری بیشتر معطوف خواهد شد که بخشی از این مسئله به اصلاحاتی که در اقتصاد ایران صورت می گیرد، بر می گردد.

سخنگوی اقتصادی دولت خاطر نشان کرد: باید مباحثی مانند اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، ‌هدفمند کردن یارانه‌ها و ‌خصوصی سازی را برنامه‌هایی سازگار و مرتبط با هم محسوب کنیم. هنگامی که به سمت خصوصی سازی حرکت کنیم؛ شرکت هایی که خصوصی می شوند، علاقه‌مند خواهند بود با پذیرش ریسک، وارد حوزه های مختلف شوند. که این خود موجب تقویت بازار بیمه می شود.

حسینی تاکید کرد: هدفمند کردن یارانه ها به دلیل این که منابع را سود آور و شفاف می کند، در آینده شاهد تقاضاهای جدیدی برای صنعت بیمه خواهیم بود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

پنج شنبه 23 دی 1389  10:38 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها