0

هاشمی رفسنجانی : اصل ولایت فقیه عامل وحدت جامعه

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

هاشمی رفسنجانی : اصل ولایت فقیه عامل وحدت جامعه

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از روحانیون و استادان دانشگاه، سرمایه عظیم انقلاب اسلامی را نیازمند حفظ و حراست به‌ویژه در شرایط حساس کنونی عنوان کرد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی قانون اساسی را معیار مناسبی برای حرکت همه گروههای سیاسی و اجتماعی عنوان کرد و افزود: ایران با سرمایه عظیم معنوی دین اسلام، مکتب اهل بیت و همچنین سرمایه‌های مادی به‌ویژه نیروی انسانی و منابع غنی معدنی و جغرافیایی، استعداد لازم برای پیشرفت و توسعه را به همراه دارد.

وی مهمترین خطر را در مسیر مردم ایران به سوی پیشرفت، تفرقه عنوان کرد و گفت: تضعیف اتحاد نیروهای انقلاب سیاست همیشگی مخالفان خارجی و داخلی جمهوری اسلامی بوده و اکنون شواهد آن کاملاً قابل مشاهده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: اصل ولایت فقیه در جمهوری اسلامی ایران عاملی وحدت بخش است و حمله به این جایگاه و همچنین دفاعیاتی که مبنای آن دین اسلام و عقل و منطق نیست هر دو با یک هدف صورت می‌پذیرد.

وی تأکید کرد: دیدگاه اینجانب با رهبری در کلیات تفاوتی با یکدیگر ندارد و طبیعی است که در اجرا میان افراد اختلاف دیدگاه وجود دارد و در همین زمینه نیز خود را ملزم به تبعیت از دستورات ایشان می‌دانم. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نقش مردم در اداره جامعه را براساس دین اسلام، مکتب اهل بیت و همچنین آموزه‌های امام خمینی(ره) غیرقابل انکار عنوان کرد و افزود: اینکه در شرایط حساس کنونی رأی مردم زینتی عنوان شود، سؤال‌برانگیز است که بیان چنین سخنانی با چه هدفی صورت می‌‌گیرد.1

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزود: بسیاری از تغذیه‌کنندگان جریانات منحرف امروزی در دوران مبارزه حاضر به هزینه نبودند، ولی اکنون فرصت را برای تحقق اهدافشان مناسب تشخیص داده‌اند.

وی با تشریح تاریخ اسلام به‌ویژه دوران پس از رحلت رسول اکرم(ص) و همچنین دوران مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی، تأکید کرد: همگان باید به وظیفه خود در مبارزه با انحرافات فکری و عقیدتی عمل کنند و مطمئن باشند براساس وعده الهی، پیروزی نهایی با حق خواهد بود.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی‌نژاد و همچنین چند تن از حاضران به بیان مطالبی در خصوص وضع سیاسی کشور پرداختند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

پنج شنبه 23 دی 1389  10:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها