0

بیوگرافی سحر دولتشاهی

niloofar69
niloofar69
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 212

بیوگرافی سحر دولتشاهی

بیوگرافی سحر دولتشاهی

عکس سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی متولد شانزدهم مهر 1358 در تهران است و فارغ التحصیل ادبیات نمایشی از موسسه آموزش عالی سوره و مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی است. دوست دارد در اوقات فراغتش فیلم ببیند یا اینکه موسیقی گوش دهد چون عاشق موسیقی است.

خانواده سحر دولتشاهی 5 نفره می باشد و یک برادر بنام روزبه دولتشاهی و یک خواهر بنام نسیم دولتشاهی دارد. مادرش نائب رئیس فدراسیون شنا بوده و پدرش مهندس دولتشاهی در تورهای دوچرخرخه سواری بین المللی مشغول به فعالیت است.

سحر دولتشاهی فعالیت بازیگری اش را زمانی که دانشجو بود با تئاترهای دانشجویی شروع کرد و سپس تئاتر را به صورت حرفه ای دنبال کرد و از آنجا به فیلم فرزند صبح دعوت شد و بازی در تلویزیون را با سریال هدهد شروع کرد و با بازی در سریال مسافران به کارگردانی همسر سابقش اش رامبد جوان به شهرت رسید.

شغل دوم

به گفته سحر دولتشاهی بازیگری از بچگی برایم جذاب بود اما واقعیت این است که من ادبیات نمایشی خوانده ام و هنوز هم بخشی از دغدغه ام نوشتن است. در دوران دانشجویی سر کلاس می نوشتم و از شاگردان خوب بودم. الان هم خیلی غبطه می خورم اگر همچنان وقتی برای نوشتن نگذارم. نمی دانم باید زمانش برسد یا من زمانش را برسانم ولی خوب میدونم که نوشتن همیشه پس ذهن من بوده و است و هنوزم فکر می کنم که یکی از شغل های ایده آلم نویسندگی است.

شنبه 28 مهر 1397  3:12 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
دسترسی سریع به انجمن ها