0

کباب سبزی جات به سبک مراکشی

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

کباب سبزی جات به سبک مراکشی

کباب سبزی جات مراکشی صد در صد گیاهی است و هیچ نوع گوشتی در آن استفاده نشده است.

برای تهیه این کباب ابتدا باید آن ها را درون سس مخصوص بخوابانیم.

 

برای تهیه این سس به این مواد نیاز داریم:

روغن زیتون: یک و نیم پیمانه               سیر: 4 حبه، پوست کنده و کاملا ریز شود.                     پودر زیره: یک قاشق غذاخوری               پودر گشنیز: یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه: 4 قاشق غذاخوری                 زعفران: یک چهارم قاشق چای خوری                    پودر پاپریکا: یک قاشق غذاخوری        پودر زنجبیل: دو قاشق چای خوری گشنیز تازه: یک دسته متوسط، خوب پاک شده و خرد شود.                    نمک و فلفل به اندازه لازم

 

برای کباب کردن نیاز داریم به:

گل کلم کوچک: یک عدد، به گلچه های کوچک تقسیم شود.                     بادنجان و کدوی متوسط: پوست کنده و به قطعات دو سانتی تقسیم شود.             فلفل دلمه ای قرمز و سبز: از هرکدام یک عدد، به قطعات مربع شکل 2 سانتی تقسیم شود.                  پیاز کوچک و تازه: به صورت درسته، فقط پوست آن گرفته شود.      

هنگام مصرف: پودر زیره: دو قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه:

برای تهیه سس، کل مواد سس را با هم مخلوط کرده و کنار بگذارید.              

برای تهیه کباب، گل کلم و بادمجان ها را به مدت 7- 5 دقیقه یا تا زمانی که فقط کمی نرم شوند بخار دهید.                        سبزی جات خام و نیمه پز را با هم درون ظرف بزرگی بریزید و آن ها را با سسی که تهیه کرده اید کاملا آغشته کنید و از 30 دقیقه تا 4 ساعت آن ها را کنار بگذارید و هر چند وقت یک بار آن ها را هم بزنید.        20- 15 دقیقه قبل از خوردن کباب، باربکیو یا کباب پز را روشن کنید.                  سبزی جاتی که اکنون کاملا آغشته به سس شده اند را به سیخ فلزی بکشید و مابقی سس را برای روغن زدن نگه دارید.                             سیخ ها را بر روی باربکیو یا کباب پز قرار داده و با دقت آن ها را بچرخانید و در طی پخت چند بار روی آن ها روغن بمالید تا به طور یکنواخت کباب شوند.                   کباب ها آماده اند ابتدا روی آن ها کمی زیره بپاشید بعد میل کنید.

worldfood.ir

یاس

پنج شنبه 23 دی 1389  9:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها