0

اقدام سرويس اطلاعاتي تاجيكستان در برخورد با بانوان محجبه

 
gh_golpa
gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان

اقدام سرويس اطلاعاتي تاجيكستان در برخورد با بانوان محجبه

به تازگي نيروهاي امنيتي تاجيكستان در برخي از ولايات اين كشور با مراجعه به طلاب و فارغ‌التحصيلان ديني كه در يكي از كشورهاي اسلامي خصوصا ايران و پاكستان تحصيل كرده‌اند نسبت به تصويربرداري چهره و انگشت‌نگاري ايشان اقدام كرده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس به نقل از ثامن‌آنلاين، كميته (سازمان) امنيت ملي جمهوري تاجيكستان طي دستورالعمل شفاهي به مسئولان وزارت كشور اعلام كرده كه با افراد محجبه به صورت غيررسمي برخورد و محيط را براي آنها ناامن سازند.
 
به گزارش ثامن مقرر است اقدام مذكور طي دو ماه آينده توسط گروهي از پرسنل وزارت كشور با لباس شخصي و بدون شناسايي هويت در مناطق خلوت با هدف عمليات ايذايي صورت پذيرد.
 
همچنين يكي از مسئولان حزب نات تاجيكستان درخصوص انگشت نگاري طلاب توسط نيروهاي امنيتي جمهوري تاجيكستان گفت: به تازگي نيروهاي امنيتي تاجيكستان در برخي از ولايات اين كشور با مراجعه به طلاب و فارغ‌التحصيلان ديني كه در يكي از كشورهاي اسلامي خصوصا ايران و پاكستان تحصيل كرده‌اند نسبت به تصويربرداري چهره و انگشت‌نگاري آنها اقدام كرده‌اند. اين انگشت نگاري در چهار مرحله و براي چهار حوزه به ترتيب، محل زيست – محل ناحيه – محل ولايات – محل جمهوري صورت مي‌گيرد.
 
گفتني است پس از انتخابات پارلماني اسفند ماه 88 در جمهوري تاجيكستان فضاي امنيتي در اين جمهوري عليه مسلمانان و مظاهر اسلامي و همچنين طلاب امور ديني روز به روز تشديد مي‌شود. سنگين‌ترين جو موجود در افكار عمومي بر روي حزب نات و همچنين مسلمانان مرتبط با جمهوري اسلامي ايران بوده است.

پنج شنبه 23 دی 1389  8:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها