0

حجاب هديه‌اي الهي و حافظ كرامت زن مسلمان است

 
gh_golpa
gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان

حجاب هديه‌اي الهي و حافظ كرامت زن مسلمان است

امام جمعه دلفان حجاب اسلامي را هديه‌اي الهي و حافظ كرامت زن مسلمان دانست.

حجت‌الا‌سلام سيد‌حسين حسيني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دلفان اظهار داشت: حجاب مانعي ظاهري است كه مثل صدف گوهري گرانبها را در خود حفظ مي‌كند.
وي افزود: هر عقل سالمي آنچه را كه براي انسان مايه كرامت و حفاظت از انحرافات و بيهودگي و پوچي‌هاست را موجب استواري و آنچه را كه سبب فساد اخلاقي و پيامد‌هاي شوم برهنگي مذهوم و ناپسند است را مايه نابودي و بي‌ارزشي انسان مي‌داند.‌
امام جمعه دلفان گفت: به طور كلي هر چيزي كه مايه انحراف و فساد است عقل آن را حرام مي‌داند وهر چيزي كه سبب رشد و تكامل و سلامتي فرد و جامعه است عقل آن را شايسته مي‌داند.
وي با بيان اينكه دشمنان به خصوص در سال‌هاي اخير كه جنگ نرم را عليه ايران اسلامي هدايت مي‌كنند بر اين باور هستند كه به اين نظام ضربه وارد كنند، تصريح كرد: وظيفه ماست كه هوشيارانه در اين زمينه برخورد كنيم، چرا كه دشمنان مي‌گويند براي غلبه بر مسلمانان بايد آنها را به فساد كشيده و به جاي بمب، بي‌بندوباري را در ايران پياده كنيم.
حجت‌الاسلام حسيني در بخشي از سخنان خود بي‌حجابي را عاملي بزرگ در خانواده و اجتماع خواند و افزود: حس بي‌اعتمادي خانواده و اجتماع نسبت به همه بروز و شيوع بيماري‌هايي مثل ايدز، تضعيف غيرت ديني، سلب امنيت زنان، انحرافات جنسي از اثرات بد حجابي است.
وي به آيه‌ 31 سوره نور كه به همه زنان سفارش مي‌كند «چشم‌هاي خود را از نامحرمان پوشانده وزينت‌هاي خود را آشكار نسازيد»، اشاره كرد و گفت:حفظ حيات و عفت از بزرگ‌ترين ارزش‌هاي يك زن در جامعه است.
حجت‌الاسلام حسيني گفت: عفاف حالت دروني و نفساني است، كه از شعله‌ور شدن هوا و هوس و پيش‌روي شهوت جلوگيري مي‌كند.
امام جمعه دلفان به جوانان به ويژه دختران هشدار داد و گفت: به ياد مرگ، معاد، حساب و كتاب قيامت باشيد و شرم و حيا داشته و از چشم‌چراني دوري كنيد.

پنج شنبه 23 دی 1389  7:32 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها