0

حجاب و عفاف ريشه در سنت‌‌های ديرينه ايرانيان دارد

 
gh_golpa
gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان

حجاب و عفاف ريشه در سنت‌‌های ديرينه ايرانيان دارد

جامعه ايران از گذشته تاكنون جامعه‌ای معنوی و محجوب بوده و رعايت حجاب و عفاف در سنت‌های ديرينه ايران و ايرانيان مشهود بوده است.

حجت‌الاسلام «مسعود صفی‌ياری»، مديركل تبليغات اسلامی استان كردستان در گفت و گو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه كردستان، با بيان اين مطلب اظهار كرد: جامعه ايران از گذشته تاكنون جامعه‌ای معنوی و محجوب بوده و رعايت حجاب و عفاف در سنت‌های ديرينه ايران و ايرانيان مشهود بوده است و بعد از پيروزی انقلاب اسلامی و برچيده شدن كانون ظلم ستم‌شاهی مسئله و اهميت به موضوع حجاب و عفاف در كشور با احيای دوباره ارزش‌های اسلامی مستحكم‌تر و قانونمندتر شده است.
حجت‌الاسلام صفی‌ياری از حجاب به عنوان حافظ ارزش‌های والای زنان نام برد و گفت: فلسفه حجاب از مسائل مهمی است كه آگاهی از آن می‌تواند يكی از پايه‌های تحقق فرهنگ پوشش اسلامی شود و به آن عمق و معنا بخشد.
وی با بيان اينكه خداوند تبارك و تعالی در قرآن كريم در موارد متعدد به بحث حجاب و عفاف پرداخته، اظهار كرد: حجاب موجب تعالی معنوی انسان، مصونيت جامعه، سلامت اخلاقی، خانوادگی و ايجاد جامعه‌ای امن و اخلاقی می‌شود و عدم رعايت آن موجب آسيب‌ها و حوادث تلخ و زيانباری در جامعه می‌شود.
وی با بيان اينكه رعايت حجاب و عفاف در جامعه تنها به زنان مربوط نمی‌شود، اعلام كرد: وقتی مسئله حجاب و پوشيدگی در جامعه اسلامی ما مطرح می‌شود، نه تنها زنان، بلكه مردان هم مدنظر هستند و ابعاد حجاب، نوع نگاه كردن، سخن گفتن، روابط اجتماعی و رعايت حلال و حرام را شامل می‌شود.
مديركل تبليغات اسلامی استان كردستان با تأكيد بر اينكه زنان در ايران اسلامی از جايگاه والايی برخوردارند، تصريح كرد: حفظ اين جايگاه اقتضا می‌كند تا امنيت و سلامت روانی جامعه با برنامه‌ريزی‌های همه جانبه در مبارزه با پديده بدحجابی حفظ شود.
حجت‌الاسلام صفی‌ياری ياداور شد: اگر بخواهيم كاری بكنيم كه حجاب و عفاف در جامعه ما حرف اول را بزند بايد همه نهاد‌های اجرايی با برنامه‌ريزی‌های حوزه فرهنگی خود حجاب را به سمت و سو تقويت كنند.

پنج شنبه 23 دی 1389  7:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها