0

آموزش گیتار

 
moeintv
moeintv
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1396 
تعداد پست ها : 23

آموزش گیتار

چه جوان باشید چه پیر، هیچ احساس بهتری از پادگیری نوازندگی نیست. این در حالیست که متأسفانه بسیاری از نوآموزان نوازندگی پس از گذشت چند ماه از این کار دست می کشند. تعلیم نوازندگی با گیتار با مربی می تواند گران باشد و اگر بلافاصله پیشرفت را مشاهده نکنید، می تواند ناامید کننده باشد. ChordBuddy یکی از آسان ترین و سریع ترین راه های یادگیری نوازندگی با گیتار در ۶۰ روز را به شما معرفی می کند و این مقاله برگردانی از وب سایت آکوردبادی می باشد. از این راهنمای مفید برای یادگیری همه چیزهایی که شما باید بدانید به عنوان یک گیتاریست مبتدی لذت خواهید برد.

تصورات غلط و رایج در مورد یادگیری گیتار

بسیاری از تصورات غلط در مورد یادگیری نحوه نواختن گیتار وجود دارد. بعضی از داستان های گیتار و تصورات غلط در این رابطه عبارتند از:

  • من خیلی پیر هستم برای یادگیری یک ابزار موسیقی!
  • من وقت ندارم یاد بگیرم که گیتار را بنوازم
  • محدودیت های فیزیکی مانع توانایی من در نواختن گیتار خواهد بود
  • من نمی توانم گیتار دست چپ را بنوازم

حقیقت درباره یادگیری گیتار

سن شما نمی تواند شما را محدود کند – قدرت عضلانی و کمک های بصری برای نوازندگان در هر سنی تعیین کننده تر است. در واقع، یک سری بسته آموزشی وجود دارد که گیتار را به تنهایی و بدون نیاز به کلاس های طولانی و گران قیمت به شما یاد می دهند. بدون نیاز به درس های گیتار طولانی با یک مربی که می تواند موجب ناراحتی طولانی مدت شود.

یاد بگیرید که در زمان مناسب نوازندگی کنید –که شما می توانید برای اولین بار در صبح، در طول ناهار، یا حتی در وسط شب نوازندگی کنید، هر وقت برای شما مطلوب تر باشد! هر زمانی که کوچک ترین فرصتی برای تمرین پیش می آید، تمرین نواختن گیتاررا پیش ببرید.

هر توانایی برای نوع خاصی نوآموز طراحی شده است- پس خودتان را با دیگران مقایسه نکنید! سعی کنید از پایه شروع کنید و بصورت کاملا اصولی. در واقع پیشنهاد ما این است که اگر هم می خواهید در کلاس های حضوری شرکت کنید، قبل از آن کمی با گیتار آشنا شوید و خود را به سطحی قابل ارائه تر برسانید.

راست دست یا چپ دست بودن مسئله نیست – نواختن گیتار برای چپ دست ها خیلی سخت نیست و شباهت های فراوانی با نواختن دست راست دارد. پس از این بابت نگران نباشید.

 خرید گیتار برای مبتدیان

قبل از شروع سفر یادگیری گیتار، به وسیله این ابزار نیاز دارید! گرچه بسیاری از تصمیمات شما بر اساس اولویت شخصی است، اما برخی از عوامل کلیدی در خرید گیتار به عنوان گیتاریست مبتدی باید مدنظر قرار گیرند:

• قیمت

• سبک

• سن / اندازه

• شرایط گیتار

• جایی که شما خرید می کنید

گیتار را از کجا خرید کنیم؟

به عنوان یک مبتدی، بهتر است از خرید از یک فروشگاه، بازارچه یا خرید از حراجی ها خودداری کنید، مگر اینکه با کسی که در خرید گیتار تجربه دارد، خریداری کنید. باید بدانید که چه چیزی باید از لحاظ آسیب یا کیفیت گیتار مورد بررسی قرار گیرد. با این گفتن، فروشگاه های اینترنتی تخصصی بهترین گزینه شماست. شما همچنین می توانید از یک شرکت معتبر به صورت آنلاین خریداری کنید.

قیمت گیتار

در حالی که برخی معتقدند که یک گیتار عالی می تواند بین ۴۵۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان هزینه داشته باشد، لیکن گیتارهای با کیفیت زیادی هستند که در حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومان قیمت دارند و برای شروع هم کفایت می کنند. علاوه بر این، بسیاری از گزینه های “مرتبط” وجود دارد که شامل نه تنها گیتار، بلکه لوازم جانبی ضروری مانند تونر و کیف می باشد.

گیتار الکتریک ، آکوستیک و کلاسیک

اگر چه این تصمیم می تواند بر اساس اولویت شخص باشد، ولی ما فکر می کنیم بهترین گیتار برای مبتدی گیتار آکوستیک است.گیتارهای کلاسیک گردن کشیده تری دارند که برای دانش آموزان جوان یا افراد کوچک جثه مفید است. در همین حال، گیتار الکتریکی یک آمپلی فایر که با هزینه اضافی پخش می شود طراحی شده است. گیتارهای آکوستیک ساده هستند و نیازی به لوازم جانبی اضافی ندارند و آنها را برای گیتاریست های مبتدی تهیه می کنند.

شرایط گیتار

در هنگام خرید یک گیتار چیزهای زیادی وجود دارد. در خرید یک گیتار با نام تجاری جدید مشکلی وجود ندارد اما آنها ارزش بررسی دارند، در اینجا چند مرحله برای تعیین وضعیت گیتار بررسی می شوند:

https://www.chordbuddy.com/wp-content/uploads/2016/10/guitar-condition-tips1.jpg

۱،) به آرامی دست خود را به بالا و پایین گردن گیتار بگذارید، همانطور که در تصویر زیر است، باید صاف باشد، بدون لبه های تیز یا تراشه ها

https://www.chordbuddy.com/wp-content/uploads/2016/10/guitar-condition-tips2.jpg

۲،) گیتار را روی پانل قرار دهید و آن را بررسی کنید. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، نباید شکافی بین پاشنه و گردن گیتار وجود داشته باشد.

https://www.chordbuddy.com/wp-content/uploads/2016/10/guitar-condition-tips3.jpg

۳،) در مقابل گیتار، پل را بررسی کنید. همانطور که در تصویر زیر یک بخش نازک بین پل و بدن گیتار اجرا کنید تا مطمئن شوید که شکاف وجود ندارد.

https://www.chordbuddy.com/wp-content/uploads/2016/10/guitar-condition-tips4.jpg

۴،) ارتفاع رشته گیتار را با فشار دادن لگن های اول، دوم و سوم بررسی کنید. باید لرزه ۱۲ بروید و فشار دهید. فاصله از بالای لبه به پایین رشته باید بیش از سه بار باشد، اگر پنج بار باشد، گیتار ممکن است یک گردن پیچیده شده یا بیش از یک پل داشته باشد.

آکوردهای گیتار چگونه نواخته شوند؟

برای پخش آهنگ مورد علاقه خود، باید برای آکورد گیتار، از تصاویر و دستورالعمل های زیر استفاده کنید تا یاد بگیرید که چگونه هر آکورد را بنوازید. در تصاویر، حلقه ها نشان دهنده ی جایی است که انگشتان دست شما قرار می گیرد (=I انگشت اشاره، M = انگشت میانی، R = انگشت حلقه، = P انگشت کوچک). X نشان دهنده رشته هایی است که شما مرتعش نمی کنید، در حالی که O نشان دهنده رشته هایی است که بدون هیچ عاملی پخش می شوند.

آکورد D چگونه نواخته می شود؟

https://www.chordbuddy.com/wp-content/uploads/2016/10/d-chord.jpg

۱، انگشت اشاره خود را روی رشته سوم در لبه دوم، انگشت خود را در رشته اول در لنگه دوم، و انگشت خود را بر روی رشته دوم در لرزش سوم،

۲، ربع چهارم را ترک کنید،

۳، نواختن چهار رشته پایین،

۴، توجه به صدا، این دایره D است!

آکورد C چگونه نواخته می شود؟

https://www.chordbuddy.com/wp-content/uploads/2016/10/c-chord.jpg

۱، انگشت اشاره خود را بر رشته دوم در اولین لرزش، انگشت خود را در رشته چهارم در لنگ دوم، و انگشت خود را بر روی رشته پنجم در لنگ سوم،

۲، ترک رشته اول و دوم باز،

۳، نواختن پنج رشته پایین و Cord Chord را بشنوید!

آکورد G چگونه نواخته می شود؟

https://www.chordbuddy.com/wp-content/uploads/2016/10/d-chord.jpg

۱، انگشت خود را روی رشته پنجم در لبه دوم قرار دهید، انگشت حلقه خود را روی رشته ششم در لنگه سوم، و انگشت انگشت خود را روی رشته اول در لنگ سوم،

۲، رشته دو، سه و چهار

۳، نواختن همه رشته ها، این G Chord است!

 آکورد E کوچک چگونه نواخته می شود؟

https://www.chordbuddy.com/wp-content/uploads/2016/10/e-minor-chord.jpg

۱، انگشت وسط خود را روی رشته پنجم در لبه دوم و انگشت حلقه خود را در رشته چهارم در دوم لرزه،

۲، رشته یک، دو، سه و شش باز، رها،

۳، نواختن همه رشته ها، این E کوچک است!

مبانی گیتار برای هر مبتدی

حالا که یاد گرفته اید که چگونه با استفاده از ChordBuddy بنوازید می دانید که چگونه آهنگ های مورد علاقه خود را بنوازید.

هنگامی که شما با آکورد های گیتار لذت می برید، می توانید شروع به حرکت بیشتر به آهنگ های چالش برانگیز کنید! نگران نباشید پیشرفت کنید تا بتوانید بدون کمک دستگاه، بنوازید.

منابع:

118فایل

سازیها

یک شنبه 28 مرداد 1397  9:06 AM
تشکرات از این پست
Amoozeshgahan
Amoozeshgahan
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1401 
تعداد پست ها : 1

پاسخ به:آموزش گیتار

سلام

برای یادگیری آنلاین گیتار میتونی به لینک زیر یه سر بزنی

https://amoozeshgahan.ir/service/%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%DA%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B1

آموزش آنلاین گیتار

سه شنبه 4 مرداد 1401  10:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها