0

من با زبان روزه به مجلس آمده ام

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8722
محل سکونت : اصفهان

من با زبان روزه به مجلس آمده ام

عراقچی در صحن مجلس:

عراقچی: با دست خودمان تحریم‌های جدیدی را علیه کشور ایجاد نکنیم

 

من با زبان روزه به مجلس آمده ام


عراقچی در مجلس گفت: در لایحه الحاق ایران به کنوانسیون تامین مالی تروریسم باب خروج به کفایت پیش بینی شده است و ما حق حاکمیتی خود را داریم، بنابراین هرگاه احساس کنیم عضویت در آن به ضرر کشور است، می‌توانیم از آن خارج شویم، بنابراین نباید با دست خودمان تحریم‌های جدیدی را علیه کشور ایجاد کنیم.

به گزارش ایلنا، در صحن علنی امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه برای ارائه توضیحاتی درخصوص لایحه الحاق ایران به کنوانسیون تامین مالی تروریسم به مجلس آمد.

وی گفت:‌ من برای ارائه توضیحات با زبان روزه به مجلس آمده‌ام و چیزی به جز نفع ایران و جمهوری اسلامی بر زبان نخواهم آورد. لایحه کنوانسیون الحاق ایران به تامین مالی تروریسم یکی از ادواره‌های بین المللی برای مقابله با تروریسم است.

عراقچی تاکید کرد: من این را باید خدمت نمایندگان توضیح دهم که جمهوری اسلامی ایران از دو مطلب با تامین مالی تروریسم تخفیف قائل شده است؛ یکی تروریسم بین‌المللی است و دوم سوءاستفاده‌ای که کشورهای غربی از مقوله تروریسم انجام می‌دهند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در ادامه توضیح داد: تروریسم بین المللی شامل تروریسم تکفیری و دیگر گروه‌های مشابه می‌شود، همچنین کشورهای غربی از مفهوم تروریسم در جهت تروریسم جلوه دادن جنبش‌های مقاومت به ویژه جنبش‌های صورت گرفته علیه اسرائیل استفاده کرده و آنها را تحت الشعاع قرار می دهند، لذا ما باید با هر دوی این تهدیدها مقابله کنیم، هر چند از نظر جامعه بین المللی 4 گروه القاعده، طالبان، جبهه النصره و داعش به عنوان تروریسم معرفی و شناخته شده اند.

عضو تیم مذاکره کننده برجام با بیان اینکه ما خود قربانی تروریسم هستیم و همین مجلس سال گذشته قربانی حمله تروریستی داعش بود، گفت: اما این تروریسم دارای شبکه های بین المللی بیشماری است، لذا بدون الحاق به کنوانسیون های بین المللی، مقابله با آنها و به ویژه خشکاندن تامین مالی آنها غیرممکن است.

وی با تاکید بر اینکه در حالی جوانان ما در سوریه برای مقابله با تروریسم، خون می دهند، که در داخل کشور حفره ها و روزنه هایی در حوزه شبکه های بانکی وجود دارد و امکان فعالیت به شبکه های تروریستی و مواد مخدر از این طریق مهیا می شود، اضافه کرد: بنابراین باید در مقابل تامین مالی تروریسم وارد همکاری های بین المللی شویم، همانطور که کشورهای همسایه و حتی سوریه با این کنوانسیون ها همراه شده اند.

عراقچی در توضیح تهدید دوم ایران از سوی تروریسم، بیان کرد: اما تهدید دوم این است که کشورهای غربی از این مفهوم سوءاستفاده می کنند و ممکن است گروه های مقاومت را تروریسم قلمداد و جلوه دهند، بنابراین برای مقابله با این تهدید نیز اندیشه کرده ایم. به عنوان مثال تمام ارگان های امنیتی کشور همچون اطلاعات، اطلاعات سپاه و... از دو سال گذشته بر روی این لایحه کار امنیتی و کارشناسی کرده و در نهایت شورایعالی امنیت ملی به عنوان بالاترین مقام امنیتی کشور گواهی داده که هیچ تهدیدی امنیت ایران را در پی پیوستن به کنوانسیون مذکور تهدید نخواهد کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه برای تمام حوزه های موجود که ممکن است منجر به سوءاستفاده از ایران شود، تدابیر لازم را اندیشیده‌ایم، گفت: از نظر آنها فقط 4 گروه یاد شده تروریست محسوب می شوند، لذا ما نباید از ترس آنکه ممکن است در آینده حزب الله نیز جزو گروه‌های تروریستی محسوب شوند، خود را از پیوستن به چنین کنوانسیونی محروم کنیم.

وی افزود: در این لایحه باب خروج به کفایت پیش بینی شده است و ما حق حاکمیتی خود را داریم، بنابراین هرگاه احساس کنیم عضویت در آن به ضرر کشور است، می‌توانیم از آن خارج شویم، اما چرا باید اکنون ضرر آن را متحمل شویم، آن هم در شرایطی که تحریم ها بیشتر شده و ایران در شرایط خاصی به سر می برد، بنابراین نباید با دست خودمان تحریم های جدیدی را علیه کشور ایجاد کنیم.

 

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:

 
       
یک شنبه 20 خرداد 1397  7:30 PM
تشکرات از این پست
aftabm saeed690 mohammad_43 rozgol zahra_53 majnon313 3talari rezajafarizadeh fatemeh_75 fsmuosavi
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8722
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:با دست خودمان تحریم‌های جدیدی را علیه کشور ایجاد نکنیم

بزک نمیر بهار میاد....آره 5 سال دیگه وقت لازم هست ..طوری که نیست ...بیت المال صرفا مربوط به برجام است کسی حرف نزنه 

 
       
یک شنبه 20 خرداد 1397  7:38 PM
تشکرات از این پست
aftabm mohammad_43 zahra_53 fatemeh_75
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:من با زبان روزه به مجلس آمده ام

کسی میتونه این جمله را بیشتر توضییح بده...؟؟؟

باب خروج به کفایت...دیگه چه صیغه ایه؟؟؟

آها یعنی  حق حاکمیتی خود را داریم،  هرگاه احساس کنیم در آن ضرری به  کشور وارد است خارج می شویم .

یعنی هنوز هم احساس نکردیم که ضرر داشته پس با کمال شجاعت همچنان ادامه می دهیم....خدا وکیلی خسته نشدید....مطمئن باشیم ایندفعه سود میکنیم زیرا منفعت اروپا از آن بعضی هاست..موفق باشید ای بعضی ها

یک شنبه 20 خرداد 1397  7:48 PM
تشکرات از این پست
mohammad_43 zahra_53 fatemeh_75 ravabet_rasekhoon
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:من با زبان روزه به مجلس آمده ام

متن و مفاد FATF که نشان می‌دهد هدف اصلی و نهایی آن خلع سلاح سپاه و نیروهای مقاومت و تحویل دست‌بسته مردم مظلوم این مرزوبوم به داعش و سایر تروریست‌هاست.


 همین آقای عراقچی درباره توافق هسته‌ای هم می‌گفت؛ برجام در مرحله اجرا با هیچ‌گونه صدمه‌ای مواجه نمی‌شود، چون «کری» این تضمین را به عنوان وزیر خارجه آمریکا به صورت کتبی با امضای رسمی داده است.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

دوشنبه 21 خرداد 1397  9:22 AM
تشکرات از این پست
mohammad_43 fatemeh_75 ravabet_rasekhoon iustminers
majnon313
majnon313
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 287
محل سکونت : قم

پاسخ به:من با زبان روزه به مجلس آمده ام

عین برجام؟مومن ازسوراخ دوبار گزیده نمی شود ولی اینجا؟

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم وترحم علی عجزنا واغثنا بحقهم

دوشنبه 21 خرداد 1397  9:58 AM
تشکرات از این پست
mohammad_43 fatemeh_75 ravabet_rasekhoon iustminers
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 2460
محل سکونت : کرمان

پاسخ به:من با زبان روزه به مجلس آمده ام

باسلام

این روزها آسیبی که از بابت عدم پایبندی به اصول اخلاقی و معرفتی و دینی و انسانی متداول و عادی شده به گونه ای که حتی خود مسئولین هم برای امر واجبی مثل روزه داری باید اعتراف و بیان کنند.

دوشنبه 21 خرداد 1397  11:26 AM
تشکرات از این پست
fatemeh_75 ravabet_rasekhoon
iustminers
iustminers
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 359
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:من با زبان روزه به مجلس آمده ام

صد البته !!

چون صالحی هم با رگ های گردن برافراشته والله بالله تالله می گفت که برجام چنین است و چنان!!

 

اما دیدیدم همه چیز جز خسارت بدتر از ترکمنچای نبود!!

 

حالا نه هیچ کس روزه نیست و فقط تو روزه ای!! پس همه حرفات مثل صالحیه!!

 

ضمنا دو تا از بیانیه های دولت امریکا بخون (اگر سواد داری و حالشو داری و ما را متهم به بی سوادی نمی کنی و ...) که ببینی چه کسانی از نظر ایششان تروریست هستند و طبق Fatf بايد باشون برخورد بشه!!

 

دوشنبه 21 خرداد 1397  8:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها