0

فیلم های اکران دوم نوروز از امروز روی پرده می روند

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

فیلم های اکران دوم نوروز از امروز روی پرده می روند

خوک

خوک/ مانی حقیقی

هفتمین فیلم مانی حقیقی، داستانی کمدی دارد. او «خوک» را سال پیش ساخت و بجای حضور در جشنواره فجر، سر از جشنواره برلین درآورد. در زمان نمایش فیلم در این جشنواره سوال مشترک خبرنگاران خارجی از حقیقی سرنوشت اکران «خوک» در ایران بود! فیلم ظاهرا بدون اصلاحیه وارد چرخه اکران شده است.

حقیقی برای «خوک» جنس متفاوتی از کمدی «پنجاه کیلو آلبالو» انتخاب کرده است. او این بار با خود سینماگران شوخی کرده و در خلال آن نقبی به مشکلات و مسائل اجتماعی هم زده است. قهرمان فیلم «خوک» کارگردانی است به نام. او مدتی است موفق به فیلم ساختن نشده. ستاره‌ محبوبش صبر ندارد و می‌خواهد با کارگردانان دیگر همکاری کند. همسرش دیگر عاشقش نیست. دخترش بزرگ شده و دیگر مستقل است. ... از همه بدتر، قاتلی در سطح شهر مشغول کشتن کارگردانان سینمای ایران است، اما حسن را نادیده گرفته. حسن رنجیده است. آیا او مهمترین فیلمساز این شهر نیست؟ پس چرا قاتل تحویلش نمی‌گیرد؟

حسن معجونی و لیلا حاتمی بازیگران اصلی «خوک» هستند. معجونی متبحر بازی در نقش آدم های بی خیال است ولی این جا نقش یک کارگردان مفلوک را بازی می کند و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند. معجونی برای طراحی شخصیت از اکت همیشگی و کلام آرام بهره برده و همین به جذابیت نقش کمک کرده است. لیلا حاتمی تصویر غالب را شکسته و نقشی متفاوت بازی کرده. پریناز ایزدیار، علی مصفا، سیامک انصاری،لیلی رشیدی سهیلا رضوی، رضا یزدانی و بیوک میرزایی  نیز در فیلم بازی کرده اند.
 

تگزاس/ مسعود اطیابی

پرچمدار اکران دوم نوروز امسال است که هفته پیش جای «فراری» عیلرضا داودنژاد را گرفت. «تگزاس» فیلمی کمدی است و سال پیش به طور کامل در کشور برزیل فیلمبرداری شد. ابتدا به عنوان یکی از فیلم های اصلی نوروز نام برده می شد ولی در نهایت هفته پیش روی پرده سینماها رفت. «تگزاس» به سرگروهی سینما ماندانا اکران شده است.

قصه فیلم کمدی است و به مشکلات چند ایرانی در کشور برزیل می پردازد. یک جوان ایرانی (سام درخشانی) به این کشور رفته، عاشق یک دختر شده و حالا که می خواهد ازدواج کند پی می برد این دختر گرفتار مشکلات زیادی است. از جمله قرضی که به یک باند مخوف دارد. کاراکتر سام درخشانی، دوستش (پژمان جمشیدی) را یک وعده خیالی به برزیل می کشاند تا از طریق او پولی جور کند و دختر را نجات دهد. مشکل اما روی مشکل پیش می آید و دختر به بند رئیس خلافکاران در می آید. آن ها برای کمک سراغ یک ایرانی دیگر (حمید فرخ نژاد) می روند.

ترکیب اصلی فیلم را سام درخشانی، حمید فرخ نژاد و پژمان جمشیدی شکل می دهند. این سه، سال پیش تجربه موفق «خوب،بد،جلف» را رقم زدند. در «تگزاس» اما هرگز آن موفقیت تکرار نشده است و شخصیت های هر سه فاقد جذابیت هستند. آن ها برای خنداندن زور می زنند و فقط در چند مورد موفق به گرفتن لبخند می شوند.
 

عصبانی نیستم / رضا درمیشیان

این فیلم چند بار در نوبت اکران قرار گرفت و هر بار جلوی آن گرفته شد. سال پیش هم خبری به رسانه ها رسید که فیلم مشکلی برای اکران ندارد ولی باز هم در آخرین لحظه جلوی آن گرفته شد. طبق اعلام، فیلم از امروز روی پرده سینماها می رود.

فیلم عشق میان یک دختر و پسر دانشجو را به تصویر می کشد و در ادامه به ماجرای اخراج آن ها ، مسائل سیاسی و ... می پردازد. شاید بخش هایی از فیلم نقدی گزنده داشته باشد اما واقعیت این است که «عصبانی نیستم» گرفتار حساسیت های کاذب شده. مشابه حرف آن در خیلی از فیلم ها و حتی سریال های تلویزیونی زده می شود از جمله «معراجی ها» مسعود ده نمکی که پای ماجرای دانشجویان ستاره دار را وسط کشید.

نوید محمد زاده و باران کوثری نقش های اصلی را بازی کرده اند و حضوری موفق جلوی دوربین دارند. بازی نوید محمد زاده یک سر و گردن بالاتر هم هست و اصلا نخستین بار در این فیلم بود که استعداد خود را به رخ کشید. او در نقش جوانکی عاشق پیشه و گرفتار در مسائل سیاسی، اتفاقات مختلفی را از سر می گذراند.
 

چهارراه استانبول / مصطفی کیایی

حادثه تلخ پلاسکو سوژه فیلمی شد که سال پیش توسط مصطفی کیایی به فرجام رسید و پس از حضور در جشنواره حالا اکران عمومی شده است. «چهارراه استانبول» در حاشیه پلاسکو روایت می شود و این یعنی هنوز حق مطلب درباره این فاجعه در سینما ادا نشده. ضمن این که به فیلم ایراداتی نیز وارد است.

کیایی «چهارراه استانبول» را با نگاهی متفاوت به حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو روایت کرده. او از این حادثه برای باورپذری بیشتر و التهاب داستانش کمک گرفته است. بهمن و احد دو دوستی هستند که به دلیل مشکلات اقتصادی ورشکسته شدند و به دنبال راه فرار و چاره ای از این مخمصه هرکاری به ذهن شان می رسد انجام می دهند. در جریان فرار از طلبکاران اتفاقی برای این دو می افتد که با آتش سوزی ساختمان پلاسکو گره می خورد. آن ها از این زمان به عنوان فرصتی مناسب برای فرار از دست طلبکاران استفاده می کنند.

تیم بازیگران کارهای مصطفی کیایی تقریبا به یک ترکیب ثابت رسیده. او در «چهارراه استانبول» هم محسن کیایی و بهرام رادان را کنار هم قرار داده و در کنارشان از حضور سحر دولتشاهی، ماهور الوند، مهدی پاکدل، مسعود کرامتی و رعنا آزادی ور بهره برده. از میان بازیگران اصلی با اینکه همراهی محسن کیایی و بهرام رادان با یکدیگر در بخش هایی شیرین است اما بازی هایشان تفاوت چندانی با کارهای قبلی ندارد. ماهور الوند خوب ظاهر شده و سحر دولتشاهی در نقش یک دختر شمالی بازی خوبی را به نمایش گذاشته. این ترکیب برگ برنده «چهارراه استانبول» هستتد که می توانند به گیشه فیلم کمک کنند.
 

خجالت نکش/ رضا مقصودی

خجالت نکش از جمله کمدی های اکران دوم نوروز است که سال پیش در جشنواره رونمایی شد. این فیلم را رضا مقصودی ساخته که تاکنون به عنوان فیلمنامه نویس در سینمای ایران فعالیت داشته است. تفاوت این کمدی با دیگر فیلم های اکران، روایت قصه در یک روستا است؛ روستایی ناکجا آباد.

«خجالت نکش» داستانی یک خطی دارد، مردی روستایی بعد از بزرگ شدن بچه هایش به دلیل بیانیه محمود احمدی نژاد، رییس جمهور وقت درباره تشویق به فرزندآوری بیشتر، دوباره هوس بچه دار شدن به سرش می زند. زن او باردار می شود ولی از اعلام آن خجالت می کشند!

شبنم مقدمی در نقش صنم، زن میان سال روستایی بازی می کند. احمد مهران فر در نقش پیرمردی که حداقل سی سال با سن واقعیش فاصله دارد ،بازی کرده است.
 

جشن دلتنگی/پوریا آذربایجانی

از جمله فیلم های غیر کمدی است که سال پیش در جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و حالا در ترکیب اکران دوم نوروزی قرار گرفته است.«جشن دلتنگی» را پوریا آذربایجانی ساخته است و داستان آن وام گرفته از اتفاقات روز و فضای مجازی است.

سوژه فیلم از موضوعات روز و داغ امروزی گرفته شده است. قصه «جشن دلتنگی» آمیخته شدن بیش از حد زندگی امروزی با فضای مجازی در چند خانواده است که در شرایط و موقعیت های متفاوت قرار دارند. حضور هر کدام از این آدم ها در فضای مجازی به ویژه اینستاگرام شرایط تازه ای را برایشان ایجاد کرده و هرکدام برای کنار آمدن با مشکلات احتمالی زندگی مجازی با توجه به شرایط متفاوتی که دارند به دنبال راه حل می گردند. در واقع شخصیت ها به عنوان نماینده ای از واقعیت افراد جامعه به دنبال هویتی جدید برای خود هستند.

بابک حمیدیان، مینا ساداتی، محسن کیایی، بهنام تشکر، پانته‌آ پناهی‌ ها و پریوش نظریه  بازیگران اصلی فیلم هستند. علیرغم اسامی بازیگران چهره در «جشن دلتنگی» بازی ویژه ای از آنها نمی بینیم.

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397  10:43 AM
تشکرات از این پست
nezarat_ravabet
mk2222
mk2222
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1397 
تعداد پست ها : 2
جمعه 7 اردیبهشت 1397  11:51 AM
تشکرات از این پست
mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها