0

نكته ها و نشانه هاي خرابي باتري در موبايل

 
mereza110
mereza110
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 62
محل سکونت : فارس

نكته ها و نشانه هاي خرابي باتري در موبايل

در صورتی که احساس میکنید گوشی شما دچار مشکل شده است ، چه بسا این مشکل از طرف باتری شما ایجاد شده باشد. در اینجا قصد داریم تا به شما ترفندهایی را معرفی کنیم که با علم به آنها میتوانید پی به این موضوع ببرید که آیا باتری گوشی شما سالم است یا خیر و در نهایت راههای رفع این مشکل ها را بیاموزید .
ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که نشانه های خرابی باتری موبایل چیست؟
به طور کلی در هنگام خرابی باطری
این مشکلات برای گوشی پیش میاید :
1-گوشي خود به خود خاموشميشود.
2-گوشي هنگ ميكند.
3-تنظيمات تاريخ
و ساعت به هم ميريزد .
4-تخليه سريع باتري صورت ميگرد.

و حالراههای پیش گیری از این مشکلات:
میبایست به این نکته مهم دقت کنیم که مشاهده یکیاز این نوع مشکلات و تنها در یک مرتبه نشان دهنده خرابی باتری شما نیست ، بلكه اگرباتري خراب باشد اين نشانه ها به دفعات درگوشي ظاهر ميشود.
و هنگام شارژ باتریزمان لازم براي شارژ باتري موبايل فقط وفقط بين 45 دقيقه تا 1ساعت ميباشد كه اگراين زمان كمتر شود باعث ميشود كه باتري به اندازه كافي شارژ نشود وكارايي را كه ماازباتري انتظار داريم به ما ندهد.واما اگر اين زمان بيشتر از يك ساعت شود باعث آسيبديدن سلولهاي داخلي باتري و در نتيجه كاهش طول
عمر باتري ميشود.ضمناً بايد حتماً اين نكته را مد نظر داشته باشيد كه قبل از اينكه باتري را شارژ كنيد بايد كاملاً باتري تخليه شده باشد. براي اين منظور كافيست چند دقيقه قبل از شارژ باتري (كاملاً تخليه نشده) گوشي را روشن نگه داريد تا باتري به حالت ولتاژ صفر برسد وبعد ميتوان آن را با خيالي آسوده تر شارژ كرد . اينكار باعث ميشود اولاً باتري گوشيتان كاملاً ولتاژ نويي رابه شما ارمغان دهد؛ثانياً باعث افزايش طول عمر باتري ميشود.
matrix
سه شنبه 21 مهر 1388  11:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها