0

راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان

 

راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان

وبسایت یوکن: افرادی که اعتماد به نفس بالا دارند، لذت بیشتری از زندگی می برند. آنها از زندگی خود رضایت دارند و ناخودآگاه اطرافیان شان را هم تحت تاثیر قرار می دهند. اگر می خواهید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید، باید عاداتی به مجموعه رفتارهای خود اضافه کنید. پس باید برای افزایش اعتماد به نفس، عادت های جدید را در خود پرورش دهیم. یکی از این عادات تغییر در استفاده از زبان بدن است. با یوکن همراه باشید.
برای افزایش اعتماد به نفس از زبان بدن خود استفاده کنید. سعی کنید در هر شرایطی راحت باشید. همیشه بایستید و با اطرافیان تماس چشمی برقرار کنید. اگر فکر می کنید در رفتارها یا تصمیم گیری های خود اعتماد به نفس کافی ندارید، در تغییر سبک زندگی تان بکوشید. باید از همین حالا شروع به تغییر در سبک زندگی تان کنید. شما می توانید با افزایش قدرت ریسک پذیری، اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.

زبان بدن را بشناسید

راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان
صاف بایستید


اگر می خواهید فردی با اعتماد به نفس به نظر برسید، همیشه صاف و محکم بایستید و شانه هایتان را به حالت افتاده نگیرید. هیچ وقت خمیده و بی انرژی راه نروید. سرتان را بالا بگیرید. در هنگام راه رفتن، پاهایتان را به هم نزدیک کنید و گام های محکم و منظم بردارید.

ارتباط چشمی برقرار کنید


افراد با اعتماد به نفس، در هنگام صحبت با دیگران شور و هیجان بیشتری از خود نشان می دهند. اگر می خواهید فردی با اعتماد به نفس به نظر برسید، در هنگام صحبت با اطرافیان ارتباط چشمی خود را با آنها حفظ کنید. وقتی با کسی حرف می زنید، در چشم های او نگاه کنید. افراد دارای اعتماد به نفس، وقتی با دیگران حرف می زنند یا زمانی که خودشان گوینده هستند، ارتباط چشمی شان را حفظ می کنند. در هنگام مکالمه با دیگران، با گوشی موبایل خود بازی نکنید. تمام حواستان را جمع طرف مقابل کنید.

از دستان تان کمک بگیرید

وقتی در هنگام صحبت کردن از دستان خود استفاده می کنید، احساس شور و هیجان بیشتری به طور ناخودآگاه به طرف مقابل منتقل می شود. البته در انجام این کار افراط نکنید، زیرا زیاده روی در استفاده از حرکات بدن مانند دستها می تواند روی اعصاب دیگران باشد. روانشناسان می گویند وقتی با کسی حرف می زنید، حرکات دست ها به گونه ای که کف دست قابل رویت باشد، اعتماد آنها را بیشتر جلب می کند. پس دستان خود را در هنگام صحبت کردن پنهان نکنید. البته دست به سینه ایستادن هم در هنگام مکالمات چندان جالب نیست.

نگرش خود را تغییر دهید

راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان
عیوب و نواقص خود را بپذیرید


شاید کمی عجیب باشد، اما کسانی که بهتر از دیگران عیوب و نقایص خود را می پذیرند، با اعتماد به نفس بیشتری به نظر می رسند. هر کسی عیوبی دارد، پس چرا می خواهیم مشکلات و نواقص خود را پنهان کنیم؟ باید سعی کنیم آنها را بپذیریم و به دنبال رفع شان باشیم. اگر خود را همان طور که هستیم، بپذیریم نیاز به پنهان کاری کمتر خواهد شد.

مسئولیت کارهایتان را به عهده بگیرید


افرادی که اعتماد به نفس پایین دارند، برای اشتباهات خود بهانه تراشی می کنند و در تلاش اند روی آنها سرپوش بگذارند. باید قبول کنید همه مرتکب اشتباه می شوند. مساله این است مسئولیت کارهایی که انجام داده ایم را قبول کنیم، چه کارهای درست و چه اشتباه؛ با این رفتار برای دیگران فردی با اعتماد به نفس بیشتر جلوه خواهید کرد. یادتان باشد شما کسی هستید که می توانید اتفاقات زندگی تان را بسازید. می توانید از این قدرت برای پیشبرد زندگی خود به سمت بهتر یا بدتر شدن استفاده کنید. وقتی اشتباه خود را بپذیرید، دیگر آن را تکرار نخواهید کرد. همین مساله ساده سبب موفقیت و کامیابی در زندگی تان می شود.

تشویش و نگرانی را برای خود تعریف کنید


در بیشتر مواقع اضطراب و نگرانی ما به این دلیل است که افق روشنی از آنچه اتفاق خواهد افتاد، نداریم؛ مثلا ممکن است از سخنرانی کردن بترسیم و با افکار مضطرب و پریشان، ترس خود را از این کار بیشتر کنیم. در این شرایط باید از خود بپرسید "چرا نگران هستم؟" یا "نگرانی من به چه دلیل است؟". با اطلاع از نگرانی خود و تعریف کردن دلایل اصلی، متوجه می شوید در نهایت چه اتفاقی می افتد؟ شاید به این نتیجه برسید که در بیشتر مواقع هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد؛ مثلا به خود بگویید اگر به مهمانی بروم و هیچ کس را نشناسم چه اتفاقی می افتد؟ باید برای نگرانی خود، دلیل منطقی بیاورید. برای پاسخ به نگرانی خود بپرسید: "در این شرایط چه اتفاقی می افتد؟". با این کار به بالا رفتن اعتماد به نفس خود کمک خواهید کرد.

در هنگام صحبت کردن از برخی کلمات اجتناب کنید


طرز حرف زدن تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس شما دارد. معمولا افراد خجالتی، کم رو و کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند، در هنگام صحبت کردن شک و تردید به خود راه می دهند و از کلماتی استفاده می کنند که عدم اطمینان و قطعیت آنها را نشان می دهد؛ مثلا ممکن است درباره یک موضوع اطلاعات کامل داشته باشند، اما می گویند "نمی دانم"، "شاید"، "شک دارم" و ... . نباید در هنگام صحبت کردن از برخی کلمات مانند "فقط" استفاده کنید؛ زیرا این کلمه شما را فردی عصبی نشان می دهد. همچنین صحبت تان را با سوال به اتمام نرسانید. با این کار در نظر دیگران فردی عصبی و با اعتماد به نفس پایین جلوه می کنید.

 

راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان
سبک زندگی تان را تغییر دهید


برنامه ریزی کنید


برای بالا بردن اعتماد به نفس خود دقیقا بدانید چه کاری باید انجام شود و به کجا برسید. نقاط قوت و ضعف خود را در نظر بگیرید و سعی کنید تمام مواردی که نیاز به بهبود دارند را تغییر دهید. برای خود بازه ی زمانی تعیین کنید، مثلا من باید تا پایان تابستان رانندگی یاد بگیرم و برای رسیدن به اهداف تان تمام تلاش خود را به کار ببندید. نیاز نیست کار بزرگی انجام دهید، حتی گام های کوچک هم مفید خواهد بود. دست یابی به موفقیت در هر قدم سبب بالا رفتن اعتماد به نفس تان می شود.

از دیگران الگو بگیرید


افرادی که اعتماد به نفس بالا دارند، الگوی خوبی برای تغییر هستند. باید رفتارهای آنها را شناسایی کنید و الگو بگیرید. سعی کنید عادات مثبت آنها را بشناسید. خودتان را به این افراد نزدیک کرده و با آنها مشورت کنید. ارتباط با افرادی که اعتماد به نفس بالا دارند تاثیر مثبتی در جهت افزایش اعتماد به نفس شما نیز خواهد داشت.

به دنبال لذت ها باشید

راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان


آرامش و سلامتی در زندگی تان از هر چیزی مهم تر است. شاید برخی افراد اهمیت دادن به خود را خودخواهی بدانند؛ اما این طرز فکر اشتباه است، زیرا برای کمک به دیگران، باید قبل از هر چیزی خود را سلامت و آرام کنید. برای خودتان ارزش قائل شوید و ساعتی از روز را به ورزش اختصاص دهید. هیچ گاه خواب کافی، تغذیه ی سالم و تفریح را از یاد نبرید.

ورزش کنید


ورزش روزانه و منظم، تاثیر فوق العاده ای روی کیفیت زندگی تان دارد. ورزش نه تنها باعث تناسب اندام می شود، بلکه انرژی و شادابی تان را مضاعف کرده و سبب می شود نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید. وقتی ورزش می کنید، علاوه بر بدنی سالم، روحیه ای شاد نیز خواهید داشت.

تجربیات تازه به دست آورید

راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان
در زندگی از منطقه ی امن و راحت خود خارج شوید. اگر می خواهید تغییر کنید و به موفقیت بیشتری برسید، باید ریسک پذیر باشید. هر گامی که برای خارج شدن از منطقه ی امن تان انجام می دهید، اعتماد به نفس تان بیشتر می شود. بهتر است از کارهای ساده شروع کنید؛ مثلا خود را به یک رستوران دعوت کنید، تفریحات جدید داشته باشید و دوست جدیدی در باشگاه پیدا کنید. اولین قدم را بردارید و از هیچ چیزی نترسید. بیشتر کتاب بخوانید و اخبار را پیگیری کنید تا در جریان وضعیت جامعه قرار گیرید.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

یک شنبه 20 اسفند 1396  6:03 PM
تشکرات از این پست
nezarat_ravabet ravabet_rasekhoon majid68 ali_81 mohammad_43 fatemeh_75 majnon313
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 2460
محل سکونت : کرمان

پاسخ به:راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان

باسلام،

متن خوب و آموزنده ای است حتی برای آقایون نه فقط خانم ها

یک شنبه 16 اردیبهشت 1397  3:57 PM
تشکرات از این پست
zahra_53
soolltani
soolltani
کاربر جدید
تاریخ عضویت : شهریور 1399 
تعداد پست ها : 2

پاسخ به:راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان

ابتدا می‌خواهیم تعریف ساده‌ای از اعتماد به نفس را داشته باشیم. برخی از افراد اعتماد به نفس را با خودشیفتگی یکسان می‌دانند حالی که اعتماد به نفس با خودشیفتگی تفاوت زیادی دارد می‌توان گفت خودشیفتگی حالت افراطی و مضر از اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس یعنی داشتن احساس اطمینان نسبت به خود

برای مطالعه کامل در زمینه افزایش اعتماد به نفس زنان میتوانید به سایت ذهن مراجعه کنید.

در واقع اعتماد به نفس نشان دهنده احساس فرد نسبت به خود است. کسی که اعتماد به نفس دارد باید نظرش در هر حال نسبت به خودش مثبت باشد باید برای خودش احترام قائل شود و اجازه ندهد دیگران نیز به او بی‌احترامی کنند. در هر اتفاق کوچکی خودش را نبازد و باورش نسبت به خود را از دست ندهد در این موقع می‌گوییم که فرد دارای اعتماد به نفس کافی است.

افزایش اعتماد به نفس زنان

ورزش کردن، یک روش ساده برای افزایش اعتماد به نفس در زنان

مطمئن باشید که داشتن اندام مناسب و ایده‌آل اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد، داشتن اندام ایده آل وابسته به این است که شما باید روزانه ورزش کنید و تحرک داشته باشید تا بدنتان در بهترین وضعیت ممکن قرار بگیرد.

نیازی نیست هر روز به باشگاه‌های ورزشی بروید بلکه چند دقیقه پیاده‌روی در روز نیز کفایت می‌کند همچنین کارهای منزل را سریع‌تر از حالت ممکن انجام دهید تا بدنتان تحرک داشته باش

به کسب تجربه‌های جدیدی بپردازید

برخی از خانم‌ها به هیچ وجه حاضر نیستند از منطقه امن خود خارج شده، ترجیح می‌دهند زندگی یکنواخت و ساده خود را ادامه دهند. ولی این در طول زمان باعث کاهش اعتماد به نفس زنان می‌شود، راه حل این است که زنان گاهی اوقات از منطقه امن خود خارج شوند و به دنبال تغییر موقعیت خود باشند حتی اگر لازم شد، کمی ریسک کنند.

یک روش خیلی ساده برای کسب تجربه جدید رفتن به خرید و یا رستوران به تنهایی می‌باشد. روش‌های دیگر مثلا این که اقتصاد را دنبال کنند، اخبار گوش دهند از اوضاع جامعه باخبر باشند و کتاب بخوانند. با این روش‌ها اعتماد به نفس زنان نسبت به خود به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. (بهترین روش برای این کار مطالعه و کتابخوانی است).

برنامه ریزی داشته باشید

برای افزایش اعتماد به نفس زنان سعی کنید هر کاری را با برنامه ریزی انجام دهید. برنامه ریزی این است که شما دقیقا بدانید که قرار است کی چه کاری انجام دهیم. با برنامه‌ریزی نقاط قوت و ضعف خود را به خوبی شناسایی خواهید کرد.

با برنامه‌ریزی نوعی هدف در شما ایجاد می‌شود که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. روش‌های بالا باعث موفقیت در کارهایتان خواهد شد و موفقیت در هر کاری اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد.

چهارشنبه 5 آذر 1399  2:25 PM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها