0

چه کار کنیم که گوشی اندروید ما هنگام دویدن قفل نشود؟

 
Tachberdee
Tachberdee
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4133
محل سکونت : گلستان

چه کار کنیم که گوشی اندروید ما هنگام دویدن قفل نشود؟

چه کار کنیم که گوشی اندروید ما هنگام دویدن قفل نشود؟

قفل کردن صفحه‌ی گوشی اندروید با یک کد پین، اثر انگشت و یا رمز امری بسیار مهم است. بدون قفل صفحه هرکسی که گوشی شما را در دست بگیرد می‌تواند به پیام‌ها، ایمیل‌ها و اپلیکیشن‌های دیگر شما دسترسی داشته باشد. 

اما اسکن اثر انگشت یا تایپ کردن کد پین در مکان‌های امن مثل خانه بسیار آزار دهنده است. به همین دلیل اندروید قابلیت Smart Lock را به سیستم عامل خود اضافه کرده است. این قابلیت کاری می‌کند که هنگامی که در خانه هستید و یا به یک دستگاه بلوتوثی مطمئن وصل هستید دیگر نیاز به قفل رمز نداشته باشید. 

اما چه کار کنیم که گوشی اندروید ما هنگام راه رفتن قفل نشود؟ 

1- Settings را روی گوشی باز کرده و Security & location را انتخاب کنید. 

2- Smart Lock را لمس کرده و کد پین و یا رمز خود را وارد کنید. اگر هیچ قفل امنیتی ندارید باید حتماً یکی بسازید. 

3- On-body detection را انتخاب کرده و سوئیچ آن را روی حالت On قرار دهید. 

4- پس از خواندن پیام امنیتی گزینه‌ی Continue را لمس کنید. 

حال وقتی که قفل گوشی خود را باز می‌کنید تا زمانی که در حال حرکت باشید گوشی شما قفل نخواهد شد ( در نتیجه دیگر نیازی به اثر انگشت و یا وارد کردن کد پین نیست.) چه گوشی در دستانتان باشد چه در کیف گوشی قفل نمی‌شود، مگر آن که دیگر در حرکت نباشید. 

به یاد داشته باشید که این قابلیت تفاوت شما و فردی دیگر را متوجه نمی‌شود. در نتیجه اگر گوشی شما قفل نباشد و کسی آن را از شما بگیرد تا زمانی که در حال حرکت باشد گوشی قفل نخواهد شد. 

اگر هنگامی که قدم می‌زنید و یا می‌دوید از گوشی خود زیاد استفاده می‌کنید از این قابلیت خوشتان خواهد آمد. فقط به یاد داشته باشید که از آنجایی که این قابلیت چک نمی‌کند که ببیند چه کسی از گوشی استفاده می‌کند نسبت به سایر گزینه‌های Smart Lock امنیت پایین‌تری دارد. 

شنبه 28 بهمن 1396  1:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها