0

آموزش قطع پیامک تبلیغاتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

 
Tachberdee
Tachberdee
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4133
محل سکونت : گلستان

آموزش قطع پیامک تبلیغاتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

پیامک تبلیغاتی از جمله مشکلاتی است که  بسیاری از کاربران از آن شکایت می کنند.  اما  مسئله مهم در این بین  این است که آیا واقعا پیامک تبلیغاتی نوعی تبلیغ به شمار می روند یا عملکردی هم چون ضد تبلیغ دارند. در این مقاله سعی شده است تا  به روش های قطع پیامک های تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل و هم چنین موضوع جدید تر ارزش افزوده بپردازیم. با سخت افزار همراه باشید.

پیامک تبلیغاتی
قطع پیامک تبلیغاتی همراه اول

مشترکین همراه اول برای عدم دریافت و قطع پیامک های تبلیغاتی همراه اول  از طریق یکی از روش های زیر اقدام نمایند.

فرستادن عدد یک به 8999 با شماره گیری کد دستوری *8999# با شماره گیری کد دستوری *800# تماس گرفتن با مرکز اطلاع رسانی 9990 تمامی مشترکین همراه اول  می توانند با انجام یکی از روش های بالا  از پیامک های تبلیغاتی  رهایی یابند.

توجه1

پیامک های حاوی اطلاع رسانی سرویس های پایه،  اطلاع رسانی اپراتور و باند پهن همراه اول جزو پیامک های تبلیغاتی نیستند. به همین خاطر در صورت قطع پیامک تبلیغاتی مشترکین همراه اول پیام هایی این چنینی دریافت خواهند کرد.

توجه2

هم چنین عده ای از  مشترکین "همراه اول" و سایر اپراتور ها به واسطه عضویت در باشگاه هایی خاص  و ارائه شماره  همراه خود به این مکان و فروشگاه های مختلف  پیامک های تبلیغاتی دریافت می نمایند که در این باره اپراتور هیچ گونه نقش و دخالتی ندارد.

ارزش افزوده یا خدمات مبتنی بر محتوا چیست؟

این روزها علاوه بر معضل پیامک های تبلیغاتی  با مسئله جدیدتری به نام ارزش افزوده یا خدمات مبتنی بر محتوا مواجه هستیم.  این موضوع نیز به علت افزایش میزان هزینه تماس و پیامک ها موجب نارضایتی کاربران شده است  .  لازم به ذکر است که این خدمات با اجازه خود کاربر فعال شده و مانند پیامک های تبلیغاتی خود به خود فعال نمی گردند.

پیامک تبلیغاتی
 حذف  ارزش افزوده و پیامک های تبلیغاتی ایرانسل

جهت قطع پیامک های تبلیغاتی ایرانسل و هم چنین خدمات مبتنی بر محتوا راه های  گوناگونی وجود دارد که عبارتند از :

۱_ استفاده از کد دستوری مشترک  *۸۰۰# بین همه اپراتور ها( رایتل، ایرانسل و همراه اول )

 بعد از شماره گیری این کد  شما با منویی که شامل ۳ گزینه است مواجه می شوید.

 مشاهده سرویس های  فعال قطع خدمات مبتنی بر محتوا قطع پیامک های تبلیغاتی قطع پیامک تبلیغاتی/ آموزش قدم به قدم قطع پیامک تبلیغاتی همراه اول ایرانسل و رایتل

با توجه به نیاز خود می توانید یکی از گزینه ها را انتخاب و سرویس فعال را قطع کنید. نتیجه درخواست شما در قالب یک پیام کوتاه برایتان ارسال خواهد شد.

 عدم دریافت پیامک تبلیغاتی  ایرانسل و ارزش افزوده ایرانسل به همراه آموزش

۲_این روش که مختص اپراتور ایرانسل است جهت حذف پیامک های تبلیغاتی  در سه حالت قابلیت اجرا دارد.

 الف) با شماره ایرانسل خود می توانید با  شماره ۷۰۰ تماس بگیرید و  در خواست حذف پیامک های تبلیغاتی را ثبت کنید.

ب) با خط غیر ایرانسلی می توانید با شماره۰۹۳۷۰۰۰۰۰۰ تماس گرفته وبا  مرکز  تماس ایرانسل ارتباط برقرار کرده و درخواستتان را  ثبت کنید.

ج) هم چنین با ارسال عدد ۲  به شماره ۵۰۰۵  می توانید پیامک های تبلیغاتی را  لغو نمایید. هم چنین جهت درخواست اتصال مجدد  می توانید عدد ۱ را به۵۰۰۵ ارسال کنید.  برای استفاده از این سرویس خط شما باید ایرانسل باشد.

لازم به ذکر است که راه حل های  گفته شده به صورت کامل آزمایش شده است و با اطمینان کامل آن ها را به شما معرفی می کنیم.

پیامک های اطلاع رسانی

عده ای تمامی پیامک ها را تبلیغاتی می نامند، ولی این در حالی است که برخی از پیامک ها جهت اطلاع رسانی به مخاطب ارسال می شود. از جمله پیامک های اطلاع رسانی را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

پیامک های قضایی پیامک های تراکنش بانکی پیامک های پلیسی و انتظامی پیامک های اپراتور ها پیامک های دولتی و حکومتی پیامک عای رگولاتوری (سازمان تنظیم  مقررات رادیویی و همانند آن) غیر فعال سازی  طرح سامانه ۸۲۸۲ ایرانسل با فعال سازی یکی از طرح های ۸۲۸۲ از اعتبار شما کم می شود.  در صورت  تمایل به قطع پیامک های ۸۲۸۲ ایرانسل می توانید به یکی از روش های زیر اقدام نمایید.

۱_ارسال یک پیامک به ۱۳۱ جهت دریافت رمز  ورود به ویترین ایرانسل

۲_به سایت ویترین ایرانسل به آدرسwww.irancell.irمراجعه کرده و  در بالای سایت  گزینه ورود به سیستم را انتخاب نمایید.

۳_ در قسمت شناسه شماره همراه خود را به صورت ۹۸۹۳۶... وارد نمایید. سپس رمز دریافتی را از طریق پیامک را  وارد کنید.

۴_در مرحله نهایی کار به سرویس مبتنی بر پیام کوتاه  رفته و در بخش شارژ خودکار_ بسته های من  همه طرح های فعال خود را می خواهید غیر فعال کنید.

طرح سامانه ۸۶۸۶ ایرانسل

چنان چه از این سامانه پیامکی برای شما ارسال می گردد با ارسال laghvیا laghvpishvaz آن ها را قطع نمایید.

انواع پیامک های ارسالی توسط اپراتورها

عده ای از افراد  نسبت به این که  بعد از قطع پیامک های تبلیغاتی نیز پیامک دریافت می کنند بسیار ناراضی هستند. اما در این بین  نیز برخی پیامک ها موجب کسر اعتبار از حساب شما می شوند که می توانید طبق روال خاص خودشان آن ها را لغو نمایید.  به طور کلی پیامک های تبلیغاتی با پیش شماره های خاصی مثل ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ با هدف تبلیغ توسط شرکت ها فرستاده می شوند. پیامک های اطلاع رسانی نیز به پیامک هایی اطلاق می گردد که توسط دولت یا نهاد های خاصی ارسال می گردد.  مثلا پیامک های بانکی و قضایی و... . لازم به ذکر است مشترکین برای دریافت این پیامک ها با کسری اعتبار  حسابشان مواجه نمی شوند. از پیامک های دیگر می توان به ارزش افزوده اشاره نمود که مشترکین بر بستر آن سرویس خاصی را دریافت می نمایند. اولین پیامک رایگان است ولی مبلغ پیام های بعدی به صورت مشترک به کاربر ارائه می شود.  چنان چه اقدام به فعال سازی این پیامک ها کنید مبلغ معینی از حسابتان کسر خواهد شد.

پیامک تبلیغاتی

قطع پیامک تبلیغاتی رایتل

 مشترکین رایتل نیز به آسانی می توانند با شماره گیری*۸۰۰# از شر پیامک های تبلیغاتی خلاص شوند.

امید است با پیشنهادات و راهکارهای ارائه شده  بتوانید پیامک های تبلیغاتی مزاحم را حذف نمایید و بتوانید پیامک های مفید خود را به موقع بررسی نمایید.

یک شنبه 22 بهمن 1396  4:51 PM
تشکرات از این پست
nezarat_ravabet
دسترسی سریع به انجمن ها