0

ویژگی های زبان جدید اندروید کاتلین چیست؟

 
_mmkh_
_mmkh_
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : بهمن 1396 
تعداد پست ها : 134
محل سکونت : همدان

ویژگی های زبان جدید اندروید کاتلین چیست؟

ویژگی های زبان جدید اندروید کاتلین چیست؟

چند ماه پیش ، برنامه نویسان اپلیکیشن های اندروید خبر مسرت بخشی را شنیدند.در این زمان بود که انتظارها به پایان رسید و گوگل رسماً اعلام کرد که از زبان کاتلین ، که یک زبان برنامه نویسی برای تولید برنامه های اندرویدی قوی میباشد،پشتیبانی می کند و این باعث شد تا این زبان جزو برترین زبان های اندرویدی شود.

ویژگی های زبان جدید اندروید کاتلین چیست؟

 

البته این خبر ، با توجه به اینکه بسیاری از برنامه نویسان اندرویدی قبلاً از این زبان استفاده می کردند، خیلی غیر منتظره نبود.کاتلین ذاتاً زبانی کامپایل شده است که سریعتر از دیگر زبان ها عمل می کند و در نتیجه برنامه های بهتر و قوی تری می توان با استفاده از آن تولید کرد. از همه مهمتر اینکه این زبان با زبان های پراستفاده ی دیگر اندروید و همچنین ران تایم ها سازگار است.در حال حاضر با اعلام حمایت گوگل از این زبان، بهتر و پیشرفته تر نیز می شود. اگر می خواهید در مورد این زبان برنامه نویسی اندروید اطلاعات بیشتری کسب کنید با ما همراه باشید.

اولین و اساسی ترین سوال :چرا کاتلین؟

اول اینکه ، kotlin با زبان برنامه نویسی جاوا سازگار است. در هر قسمتی از پروژه کاریتان که هستید می توانید زبان کاتلین را در کدهایی که قبلاً نوشته اید ،به کار ببرید که این باعث می شود کار شما به روز تر باشد و سریعتر انجام شود.دیگر مزیت این زبان پشتیبانی تیم سازنده از برنامه نویسان است. این مزیت همیشه برای برنامه نویسان کاتلین وجود دارند که همیشه از طرف تیم سازنده این زبان حمایت می شوند.همچنین کاتلین قابلیت برنامه نویسی end–to-end را دارد که این ویژگی باعث می شود تا بتوان از آن در بسیاری از پلتفرم ها و فقط با استفاده از یک زبان استفاده کرد.

چگونه برنامه نویسی با کاتلین را شروع کنیم؟

یادگیری kotlin خیلی ساده است. می توان گفت درجه سختی آن به اندازه سی پلاس پلاس و جاوا در اندروید می باشد. از کاربرد دوسویه یا bi directional usage نیز پیشتیبانی می کند. همیشه می توانید کدهایتان را از جاوا به کاتلین یا kotlin به جاوا تغییر دهید. به همین دلیل کاتلین جایگزین خوبی برای جاوا می باشد.به علاوه همه ی اینها کدهای کاتلین از تمام ابزارها و امکانات اندروید استودیو پشتیبانی می کند و با آن سازگار می باشد. فاصله ی شما و زبان کاتلین به اندازه ی یک کلیک است. برای انجام این کار کافیست در اندروید استودیو کاتلین ساپورت را فعال کنید.

زبان کاتلین چقدر مختصر و مفید است؟

اساساً روی کاهش اندازه ی کدنویسی تمرکز دارد. به این ترتیب کار برنامه نویس و کاربران نهایی اپلیکیشن راحت تر می شود. در نهایت اپلیکیشنی که توسط این زبان نوشته شده است حدکثر فایده را با اشغال کمترین فضای ممکن خواهد داشت.زبان کاتلین قابل فهم تر می باشد پس راحت تر می توان از آن استفاده نمود.زبان برنامه نویسی کاتلین به دلیل ساده بودن سینتکس ، پیچیدگی کمتری دارد بنابراین انجام پروژه را برای توسعه دهنده ی نرم افزار راحت تر و سریعتر می کند.با توجه به اینکه اندازه ی کدها کمتر شده می توان گفت احتمال بروز خطاهایی همچونnull pointer exception را کاهش می دهد.

ویژگی های زبان جدید اندروید کاتلین چیست؟

 

افزایش سازگاری

با توجه به انتظارات و نیازهای در حال افزایش کاربران ، توسعه دهندگان مجبور هستند برای پاسخ به این نیازها خروجی بیشتری ارائه دهند که برای این کار باید library (کتابخانه) های زیادی کار کنند. اینجاست که kotlin به فریاد آنها می رسد و آنها را قادر می سازد تا هر library را که برای jvm، اندروید یا موتور جستجو گر ساخته شده ،ضمیمه پروژه کرده و با آنها کار کنند.

شنبه 7 بهمن 1396  3:44 PM
تشکرات از این پست
djhamid22
djhamid22
کاربر جدید
تاریخ عضویت : تیر 1398 
تعداد پست ها : 4
محل سکونت : tehran

پاسخ به:ویژگی های زبان جدید اندروید کاتلین چیست؟

برای فهمیدن بهتر این زبان برنامه نویسی می توانید آموزش برنامه نویسی کاتلین برای اندروید را مشاهده کنید

جمعه 14 آذر 1399  11:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها