0

❌درباره باگ تلگرام دسکتاپ

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10952
محل سکونت : خراسان رضوی

❌درباره باگ تلگرام دسکتاپ

❌درباره باگ تلگرام دسکتاپ

بعد از اندروید، نسخه دسکتاپی تلگرام یکی از محبوبترین تلگرام‌هاست و ادمین‌های حرفه‌ای نیز به دلیل نیاز به سرعت بالا، انتخاب اولشان همین است.

کاربرانی که با تلگرام دسکتاپ، نسخه ویندوزی کار می‌کنند، از دیروز تاکنون شاهد بسته‌شدن ناخواسته تلگرام هستند.

با توجه به اینکه تلگرام دسکتاپ ویندوزی در دو هفته اخیر هیچگونه آپدیت و تغییری نداشته است، ابتدا تصور می‌شد که اشکال از کامپیوتر دستگاه دوستان باشد اما پس از زیادشدن این گزارشات، پیگیر شدیم و مشخص شد که این اشکال برای بسیاری از کاربران ویندوزی و بدون دلیل خاصی رخ می‌دهد.

لذا واضح بود که اشکال از سیستم کاربران نیست و این باگ ناشی از ساختار داده‌هایی که به تلگرام ویندوزی می‌رسد. این موضوع باعث شد که گمانه‌زنی‌هایی درباره دستکاری دیتای مبادله‌شده بین سرورهای تلگرام تا کاربر توسط ایران مطرح شود اما با مراجعه به issue های نسخه دسکتاپ در گیت هاب (github.com/telegramdesktop/tdesktop/issues) و همچنین پرس و جو از دوستان خارج از کشور متوجه شدیم که کاربران مختلفی از سراسر دنیا چنین اشکالی را گزارش کرده‌اند.

نتیجه: این اشکال مربوط به یک تغییر در سرور تلگرام (نه تلگرام دستگاه ما) است و توسط خودشان رفع خواهد شد لذا اقدام به کارهای خطرناکی مانند غیرفعال‌کردن آنتی‌ویروس ننمایید!

 

شنبه 30 دی 1396  8:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها